Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nowicjusz - pytania o GROWBOX pod HPS


Marcus90

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post także dzień dobry:) 

Od razu z grubej rury bo inspirując się Waszymi działaniami jestem w trakcie kompletowania sprzętu.

Chciałbym założyć w ciągu miesiąca-dwóch pierwszego growloga i mam prośbę o pomoc w doborze growboxa o wymiarach 90x60x98 DARK PROPAGATOR 90 R1.50, który wydaje mi się najlepszy do chłodnego nieocieplonego garażu plus lampa HPS  bo na LEDy nie będzie mnie stać (i będę potrzebował ciepła).

1. Czy taki box będzie ok na panujące warunki?

2. Czy na box o takiej powierzchni (0.6 m2) lampa 250W będzie wystarczająca czy może lepiej 400/600 W w stosunku do np. 6 doniczek 9l? Chciałbym, by maksymalnie wykorzystać powierzchnię boxa.

Co do reszty ekwipunku to siędzę na forum już kilka dni i mniej-więcej wiem co będzie potrzebne ale o tym w growlogu.

 

 

Bardzo proszę o wskazówki.

Pozdro.

pol_pl_Dark-Propagator-90-R1-50-90x60xh98-436_6.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To wszystko zależy od Ciebie. Mam dwa namioty. Jeden 80x80 i 4 doniczki 11l. Jak krzaki się rozrosną jest ciasno. W drugim 120x120 mam 14 doniczek (miało być 16, ale dwie pestki nie poszły) i jest strasznie ciasno. Rzuć okiem na moje fotorelacje. Możesz też poszukać mojej zakończonej - zobaczysz jak pod koniec wyglądały 4 na 0,64m². 

Oczywiście możesz zobaczyć jaki rozmiar ma doniczka 7l i napchać na ciasno. 

W mojej opinii nie ma sensu dawać więcej jak 9, ale pewnie ktoś powie, że 16 też się zmieści. ,?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To tak obserwując growlogi myślę, że przy powierzchni 0.81 m2 i co najważniejsze jako totalny laik na pierwszy rzut zrobię 9 szt po te 0,3x0,3 na sztukę. Szkoda by było żeby np całą 16 szlag trafił;p jak pierwszy pójdzie dobrze, to będę kombinował z następnymi.

Thx Panowie. 

Będę się odzywał wraz z progresem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanko techniczne jeszcze - bo na starość mam różne dziwne pomysły i chciałem jedną sztukę postawić oddzielnie poza samym boxem "na parapecie". Ale dobrze byłoby dodać do tego jakieś wspomagające oświetlenie LED np lampkę stojacą by poza samym słońcem wpadającym przez okno jednak dostarczyć trochę lumenów. Ktoś próbował takiego pomysłu? A jeśli tak możecie zaproponować taki sprzęt? Chętnie zdam fotorelacje z eksperymentu.

Edytowane przez Marcus90
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+