Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
dutch-passion.com biotabs.nl GROWSHOP HEMP.PL

Marcus90

User
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcus90 last won the day on May 11

Marcus90 had the most liked content!

Community Reputation

5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziś o 10:00 dziewczęta podlane po 600 ml wody. Big Bud wciąż się nie pojawił, reszta nabiera kształtu. Jeśli Big Bud w ogóle nie wyjdzie to mogę zasiać coś w między czasie? Nie będzie za późno? Czy zostawiać 3 na razie i na nich się skupić? Temperatura w box'ie 28.0, wilgotność średnio 70%. Dzień trwa od 22-16, noc 16-22. Nie przelewam ich? Ziemia ładnie pije i jest wilgotna a nadmiar wycieka ściankami doniczki więc wydaje mi się w miarę ok... I chciałem liczyć dni uprawy od momentu wyjścia wszystkich, ale teraz już nie wiem.
 2. Dzisiaj oczom ukazała się AK-47, trochę przesunięta od środka prawdopodobnie przez nasączanie ziemi nawozami z pierwszego dnia. Czy to dużo szkodzi? Big Bud nadal w ukryciu. Reszta rośnie:)
 3. @MrSmokeWeed Dzienks, na pewno skorzystam. Dodam, że udało mi się potwierdzić, że nasiona to na 100% sezony, nie auto. Więc mój błąd przy zamawianiu. Ale skoro mówicie, że lepiej to się cieszę;p
 4. Witam, Wczoraj wieczorem pojawiły się wygięte łodyżki Jack Herer i Amnesia Hase, a dziś są już maluchy🙂🌱. Ak-47 i Big Bud jeszcze się nie pokazały.☹️ Lampy święcą obie - ustawiłem na 18/6. Temp box: 28.0 C, Wilgotność: 60%, delikatnie podlałem doniczki odstaną wodą.
 5. @Rysiu Oks, tak zrobię. Dziewczęta w ziemi. Po delikatnym puknięciu nasionka opadały na dno wody. Przygotowałem ziemię z perlitem i dalej nawożenie wg rozpiski BioTabs.nl z odstaną wodą w baniaku (24h). Wylałem wodę na tacę ok 1cm grubości. Do nasączenia ziemi doniczek mieszanką kilka litrów poszło, żeby dobrze nawilżyć ziemię, nadmiar przelewał się przez materiał doniczki. Ale nasiona chyba potrzebują dużej wilgotności nie? Stoją chwilowo pod włączonymi lampami (to ok?) i podczas podlewania ziemia była tak pulchna i sucha, że pozamykała otwory na nasionka i właściwie to nie widać gdzie one teraz są (ziemia pracuje po podlaniu) to też w porządku? Poradzą sobie? Dołki były może 2cm maks. Także tyle chyba na początek.
 6. Dobra, ujmę to tak. Byłem PEWIEN, że zamówiłem auto bo takie chciałem. Teraz sprawdzałem na stronce to mają dwa legendary mix - jeden auto i jeden nie... i są w tej samej cenie, a robiłem zakupy bez rejestracji itp. teraz nie mam pewności i czy to moje niedopatrzenie czy jak;p Co teraz? Załatwiać dla pewności inne czy da radę obrać jakąś taktykę? Taka wtopa na start, ale nie mam 100% pewności, niestety - rzeczywiście @bortek dziwne, że na opakowaniach nie jest uchwycone, że to auto. Może to jednak nie auto. @Judaista Sugerujesz od razu 110W odpalić? Napisałem, do nich maila z pytaniem o opakowania, może się czegoś dowiem.
 7. Panowie Galowie. Poczytałem, poszperałem i zapraszam do obserwacji mojego pierwszego GL. Proszę o konstruktywną krytykę:) a przy okazji sam chętnie pomogę w miarę doświadczenia. Także czas start. GL Marcus90 Nazwa nasion i producenta: Mix Auto Legendary (AK-47, Big Bud, Amnesia Hase, Jack Herer) Rodzaj i moc lamp: PANEL LED LUCKYGROW MODULAR 220 110W (2x55W) moduł 1x UNIVERSAL; 1x BLOOM można przełączać, podpięte pod elektroniczny programator czasowy. Fotoperiod (czas świecenia): 18/6 Namiot uprawowy / growbox, wymiary: DIAMONDROOM CLASSIC DM60 (60X60X160CM) Rodzaj podłoża i wielkość donic: BioBizz Light-Mix 50L + Agroperlit 10L - 4x doniczki 7l materiałowe (mam też 2 x AIR-POTS 11l, użyję następnym razem przy odmianach nie-auto) Nawozy: Zestaw BIOTABS.NL ORGANIC GROWING Wentylacja, przepustowość (m3/h): 1x ADVANCED-STAR wentylator mieszający z klipsem (tryb szybki i wolny, 15W), 1 x wentylator kanałowy 125mm WKA125 TURBO "Awenta" (38dB, 215m3/h, 19W) - (był Black Orchid Axial-Flo 125mm i działał kilka minut przy próbie generalnej, aż się zjarał - prawdopodobnie źle skleiłem rury wentylacyjne i coś go obcierało i nie miał siły) - wentylator kanałowy podpięty pod bardzo fajny kontroler klimatu SMSCOM SMART MK2 6,5A - dołączona sonda, ustawia się stały obrót wentylatora np na 30%, a po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przy sondzie wentylator sam dopasowuje obroty by ją zbić. Dodatkowe informacje: Na dole wstawiona tacka 60x60 do ktorej planuje wlać 1cm wody w celu utrzymania wilgotności, a doniczki będą ustawione na podwyższeniu z odwróconych paletek wielodoniczkowych. Przy lampie sznurek z karabińczykiem - odmierza 30 cm. 1 x elektroniczna stacja pogody. 1X filtr węglowy PrimaKlima K2600 (250mmx125mm) 360m3/h-240m3/h 2,4kg Plan jest taki ->> 1x55W na UNIVERSAL do kwitnienia, później załączę kolejne 55W z lampą BLOOM. Nasiona z nasionbank.pl, większość sprzętu z MokoGrow.pl i Leroy Merlin. Za chwilę mam zamiar zatopić dziewczęta na 24h i od razu do docelowych doniczek w boxie. Ziemia i nawozy wg załączonej rozpiski. P.S. Nie wiem jeszcze jak elegancko edytować zdjęcia w poście.
 8. Trochę się doszkoliłem i teraz mi wstyd za powyższe pytanie:) także przepraszam. Nastąpiła całkowita zmiana koncepcji. Postawiłem na LED. Jak wiatry będą pomyślne ruszam z tematem w ten weekend. Wish me luck🤘
 9. Pytanko techniczne jeszcze - bo na starość mam różne dziwne pomysły i chciałem jedną sztukę postawić oddzielnie poza samym boxem "na parapecie". Ale dobrze byłoby dodać do tego jakieś wspomagające oświetlenie LED np lampkę stojacą by poza samym słońcem wpadającym przez okno jednak dostarczyć trochę lumenów. Ktoś próbował takiego pomysłu? A jeśli tak możecie zaproponować taki sprzęt? Chętnie zdam fotorelacje z eksperymentu.
 10. To tak obserwując growlogi myślę, że przy powierzchni 0.81 m2 i co najważniejsze jako totalny laik na pierwszy rzut zrobię 9 szt po te 0,3x0,3 na sztukę. Szkoda by było żeby np całą 16 szlag trafił;p jak pierwszy pójdzie dobrze, to będę kombinował z następnymi. Thx Panowie. Będę się odzywał wraz z progresem.
 11. Oks. Dzięki za szybkie odpowiedzi. Wiesz może ile na taką powierzchnię wchodzi doniczek 6-9l? (chodzi mi o optymalny stosunek powierzchni i oświetlenia niż wymiary samych doniczek)
 12. Rozumiem. Czyli celować w wyższy box. To w takim razie jestem skłonny wziąć DARKSTREET 90 R3.00 (wymiary 90x90x170cm). I prosiłbym o pomoc -> te same pytania odnośnie nowej powierzchni czyli 0.81 m2.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+