Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600 W CRITICAL KUSH AUTO.@


Recommended Posts

Coś wam powiem na temat stresu. Ja nikogo do niczego nie namawiam, tylko piszę co ja bym zrobił. Stres może być zarówno zły jak i dobry. Zły stres = nieprawidłowe ph, przenawożenie, za wysoka temperatura, taki stres może nawet zabić roślinę. Jest też stres który jest dobry dla rośliny. W treningach, wszystkich, chodzi tylko i wyłącznie o redystrybucję auksyn, nawet że tak powiem ujebanie połowy rośliny nie ma dużego wpływu na część która została w ziemi. Co więcej po fimie, toppingu czy innych inwazyjnych treningach dla rośliny większym stresem i wysiłkiem jest zagojenie miejsca po odciętej części niż sama w sobie dystrybucja hormonów. Słowo stres zostało w growingu za bardzo zdemonizowane. Ja osobiście nigdy nie spotkałem się z przypadkiem kiedy trening uśmierciłby planta, myślę że nigdzie w internecie nie znajdę takiego przykładu. Można oczywiście zrobić trening w złym momencie, wtedy co najwyżej nie będzie żadnych jego efektów. Z moich własnych doświadczeń mogę powiedzieć,  że ostatni dzwonek dla toppingu i fim, to moment pojawienia się pierwszych pistli. Jeśli roślina rośnie zdrowo, nawet wtedy można zastosować trening, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Osobiście sfimowałem na pewno z kilkadziesiąt automatów i wszystko było ok. Tak czy inaczej ja nikogo do niczego nie namawiam, ale widzę po twoich roślinach, że fajnie zareagowałyby na trening. Jeśli nie fim, bo się obawiasz, to chociaż to lst. Przemyśl sprawę. 

 

Mam na forum nawet jakieś foteczki z moich ostatnich fimowanych auto w boxie pod cfl i uwaga doniczkach 0,75l. Każda z roślin dała od 15 do 25g 

IMG_20171031_200433.jpg.186a893080f1dbfddf697cf3cba2e70f.jpgIMG_20171031_200257.jpg.09e552f945d78efb29d7f11189f2d673.jpgIMG_20171201_200822.jpg.db4f53f3fc5c4454b360319c9e585bf1.jpg

Tutaj na fimowanym automacie coś o jak myślę jest moim wynalazkiem, bo nigdzie indziej nie widziałem czegoś takiego, mianowicie "superropping na zakładkę"

IMG_20170701_145113.jpg.d957f3e665aee89b9d724f320326dcf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Judaista

Dzieki za konkretnego posta. 

Wiesz ja sie nie boje tylko nie chce nic spierdolic. Ale skoro masz tak duze doswiadczenie to wiesz co robisz. Ktore roslinki trenowac teraz ? Najwieksze? Ze 3 takie sa juz. No i zastosowac FIM czy LST?

Jezeli FIM. To ten poradnik dobrze to pokazuje?

 

No i po czym poznac ze roslina jest gotowa do treningu ? Zeby nie zrobil tego za wczesnie ;)

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kosa nie można wstawiać odnośników z innego forum , dlatego został on wykasowany z twojego posta wyżej .

@Judaista przecież to rekord świata w butelce 0.75L fimowane automaty po 15-25 gram do tego nie w perlicie tylko w glebie z perlitem . Bravo . Fajnie ,że jesteś :-)

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@kosa0305 powiem ci tak, ta roślina aż się prosi żeby ją naginać :D te 6 odrostów poniżej wierzchołka wystrzeli z miejsca

wszystkie, które wyglądają tak samo albo podobnie możesz trenować. Masz na prawdę sporo miejsca w boxie zarówno w górę jak i na boki, fajnie by było wykorzystać ten potencjał. nie musisz robić fima, może jak najbardziej być lst, ja pomyślałem o fimie bo osobiście już raczej nie stosuje naginania, nie będę się rozpisywać czemu, bo to twój wątek i nie chcę go zaśmiecać :D100_1687.JPG

 

@Pasjonista zawsze tu byłem, przyczajony żydek, ukryty smok :laugh:

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Pasjonista

Sorry nie doczytalem tego w regulaminie. 

@Judaista

Ok. Mowisz zebym zastosowal LST. Nie robić FIM-u? I po czym poznac ze roslinka jest gotowa do treningu ;)? Zdjecia dobrze pokazuja miejsca ciecia stozka wzrostu?

1536173727037101940396490496992.jpg

15361738002884514320923645728009.jpg

@Judaista sorry nie zauwazylem w ktorym odpowiedziales mi na moje pytania ktore przed chwila zadalem ? zakrecony dzis jestem. 

 

Tak ma wygladać trening LST?

15361741370321666000019020620499.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak na zdjęciach są dobre miejsca do cięcia. Stary, to twoja pierwsza uprawa, masz 10 roślin, wc**j miejsca w namiocie, popróbuj sobie różnych metod. Zrób na kilku lst, na kilku fim, zostaw też ze 2 bez treningu. Na następny grow będziesz już miał doświadczenie i wiedzę co ci pasuje najlepiej. Wiem, że wynik jest bardzo ważny, ale uprawa ma też dać ci satysfakcję i sprawiać fun :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+