Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
thc-thc.com seedstockers.com
Sign in to follow this  
joka.menas

CFL 150W | Afgani, Sweet Candy, Masszar

Recommended Posts

Nasiona: Afgani(reg.), Sweet Candy(fem) +mysle naddodaniem po ok 10 dni pozniej AF Masszar (to co wpoprzedniejuprawie)
Oświetlenie: CFL 150W (10 000 lm) z poprzednije uprawy
Fotoperiod: 18/6 i 12/12 ale tez myslalem nad 12/1
Box: 50x50x100
Podłoże: 
Canna Terra
Donice: 5 l a dlaafgani (reg)mysle nad modyfikowana z dwuch 2l doniczek
Nawozy: tri pack biobizza
Wentylacja:
wylot z komputerowego a na weg kanalowy z filtrem 
Dodatkowe info: 24 H wwodzie a dzisiaj nawaciki

Będe zaglądał.Nie lepiej posadzić razem i tak przełanczasz a tak automata jak dosadzisz będziesz miał prawie od startu na 12\12.Dobry trening i się wszystko pomiesci.Fajnie że lecisz z regami.Z fartem do mety!

Mala pomylka- powinno byc Afghani i Delicious Candy.

Dzieki Wam, milo Was tu widziec.

Idac za rada Smaka (ktora wydaje sie bardzo racjonalna), AF poszedl do wody na 2 dzien. Reg nie pokazal kielka (skorupka pekla i widac go ale nie chce wyjscpo za skorupke), poczekam jeszcze dzien.

Jeszcze 1 sprawa, jestem bez kompa wiec bedzie ciezko ze zdjeciami.

jeśli wystawi łepetynę nad ziemię i jeszcze bedzie miała hełm na głowie to zwilż ja atomizerem i delikatnie ściągnij pestkę palcami oraz usuń błonkę jeśli nie odejdzie z łupiną.

zasobnik   

Mam tak samo z niektorymi nasionami ktore mam z własnych roślin. Pękaja ale na waciku nic sie nie dzieje i w koncu gniją... ale gdy wsadzam je do ziemi jak tylko pękną to dają radę się wybić :) Polecam sprawdzić

Możlowe że za mokro ja jak kładę do pudełeczka takiego na żywność z dekielkiem to zwilżam i wyciskam waciki lub delikatnie pryskam mgiełkę na ręcznik papierowy by był tylko lekko mokry,zakrywam dekielkiem i w ciemne ciepłe miejsce.

Fotoperiod 12/1

Oba regi poszly sie kochac (TOP5 zawiedzionych osob to na pewno ja i Smaku), od kilku dni N/N z poprzedniej uprawy na waciku.

1 marzec to 1 dzien dla Maszzar i  Delicious Candy. Przesadzajac 5 marca do docelowych, urwalem spora czasc korzenia AF Maszzar-owi (NOOOOOOOB).

Walcze z tempa w dzien 30*C i 40%. W nocy 17-19*C i 80%.

Dzien 16 i dzien 1.

A wiec N/N przesuszylem korzonka wiec w tej uprawie zepsulem 3 kulki. Wiec poszlo Cropical Fruit AF dowody.

A teraz:

- Masszar AF u gory zdj. pewnie bedzie karzel ze wzgledu na urwaniekorzenia przy przesadzaniu. Planuje mocniejsze LST niz poprzednio.

- Delicious Candy Femi na dole zdj. 4 poziomy liscie + 1 jeszcze nie rozlozony. Zrobilem TOPing i zostawilem 3 poziomy lisci. Planuje LST.

- Cropical Fruit AF u boku zdj. Genetics: Jack Here x UK Skunk x Big Skunk Korean x Ruderalis (cos czuje ze bedzie smierdzial) Oczywiscie LST. Za poznio zdjolem kapelusz i mimo zejeszcze dobrze nie wyszlo z ziemi to juz sie zawiazuja pierwsze liscie. Jak sie nazywaja te pierwsze listki, ktore nieprzypominaja ksztaltem liscia ziolka?

large.IMAG0459.jpg

Jestem przygotowany na wszelkie konsekwencje zwiazane z bledami i trudnosciami ktore sam sobie sprawie tymi treningami.

Tak jak powiedzialem zdj nie bedzie za duzo ale nie moge Was zostawic bez jakich kolwiek kolorowych obrazkow!

Planuje w nastepnym podlaniu dodac nawoz (zalecana dawka to 5ml na 1L, ale to za wczesnie) ok 1ml na 1L wody

Milego dnia zycze!

Edited by joka.menas

27 dzien

Obecnie jest tak.

Masszar w dzien 15 robiac LST odlamal sie glowny szczyt. 24 dnia mimo wszelkich stresow pokazaly sie pierwsze wloski.

Delicious Candy - defoliacja i naginamy dalej,

Cropical Fruit- :Facepalm: zrobilem tak duzo pomylek przy nim ze ma 10 dzien a wyglada jak 3 dzien.

Obecnie mam fot 12/1 a swiatlo swieci w nocy ale przelaczajac na 12/12 nie wiem jak zrobic czy 24 swialta czy 24 nocy? Ktos doradzi?

:peace:

Czyli laski maja swiecone noca , chcesz przelaczyc by mialy swiecone w dzien ? Bo jak masz 12/1 to wystarczy ze ta godzine z timera wykasujesz i masz 12/12 tak jak miales

Edited by Pasjonista

Tak mam swiecone w nocy, ale jak przyjdzie flo i zapach to wentylator kanalowy jest za glosny a wole spac w ciszy. Tak wiec lepsze bedzie 24h ciemni czy dnia?

A zrobilem im swiatlo w nocy, bo to bylo jedyne rozwiazanie by utrzymac temp w miare na dobrym poziomie a jak podlacze kanalowy to i w dzien bede mial ok 23*C i bede kombinowal jakpodniesc do 26

Edited by joka.menas

to obuduj wentyl i rury kup miękie perforowane(czyt.z małymi dziurkami) wsadź rurę w rękaw z grubej foli,końce zaklej taśmą srebrna możesz kupić w Castoramie, mozesz też owinąć przed wstawieniem cięką wełna mineralną.Wyjdzie ci przewód tłumiący ala miękki tłumik Black Orchid.

Witam.

DC 35 dzien (liscie raczej indyki) Kilka dni po solidnym defo.

Nawozy. Raz podlane BioBizz Grow w ilosci 0.2ml/L  -  woda  -  1ml/L  -  wczoraj woda.

Woda wlewana pH 7,81, wylana pH 6,66

large_02.jpg.31f7ff30df2ee72d562d6ad729aa766b.jpg

CF dzien 17. Przesuszenie korzonka podczas kielkowania :Facepalm: a pozniej podczas przesadzania urwany korzen :Facepalm::Facepalm:, zrobilo swoje.

large_03.jpg.934c93391ca0d4396b00635d10eb0dec.jpg

Maszzar 35/11. 

Nawozy. Raz podlane BioBizz Grow w ilosci 0.2ml/L  -  woda  - Plant Magic Plus (N-2,55;Mg-1,55;Ca-3,54) 1ml/L  -  wczoraj woda.

Woda wlewana pH 7,81, wylana pH 6,78

Dolne liscie zolkna, jak to znimi jest? Niech roslina wyciaga z nich soki czy lepiej je uciac zeby nie marnowala na nie energii (nie wiem kiedy je zostawiac kiedy ucinac)?

large_04.jpg.38201a3d71a2433694f747f6d01f0169.jpglarge_05.jpg.9160176bc25deda6727456135a807a79.jpglarge_06.jpg.c8263d7b0ec5f39d79f5a3c8c8ebcbdc.jpg

Woda odstala ok 7 dni i miala pH 7,81 z ciekawosci sprawdzilem prosto z kranu i miala 6,77 (tylko ze pewnie duzo chloru)

Bede wdzieczny za podpowiedzi w sprawie pH i zoltych lisci.

Milego dnia zycze.

Edited by joka.menas

Liscie ja obrywam jak sa zolte ale jak tak lekko poruszasz i same prawie zejda , co do ph to woda woda ale jak dodasz koksow to ph sie zmienia .I tak jak masz juz po wymieszaniu z koksami 7.5 to na litr roztworu dajesz pol lyzeczki od herbaty soku z cytryny i zbijesz nawet ponizej  7 albo ocet . Rosliny zdrowe elegancko  a to wiadereczko w wiadereczku to jakis sposob na zbieranie wody wyplywajacej

2 godziny temu, DolinaRolnika napisał:

Ciekawy jestem co potrafią te mocniejsze CFL. Kibicuje zatem 

Obecnie to moja 2 uprawa. Z 1 uprawy i tej samej zarowki bylem bardzo zadowolony, rowniez zadowalajacy plon osiagnalem (lecz doswiadczenie wyciagneli by wiecej).

51 minut temu, Pasjonista napisał:

Liscie ja obrywam jak sa zolte ale jak tak lekko poruszasz i same prawie zejda , co do ph to woda woda ale jak dodasz koksow to ph sie zmienia .I tak jak masz juz po wymieszaniu z koksami 7.5 to na litr roztworu dajesz pol lyzeczki od herbaty soku z cytryny i zbijesz nawet ponizej  7 albo ocet . Rosliny zdrowe elegancko  a to wiadereczko w wiadereczku to jakis sposob na zbieranie wody wyplywajacej

To bede sprawdzal te liscie czy odpadaja. Dlatego wydaje mi sie ze pH nie powinienem narzekac, po wyplukaniu woda jest 6,7 wiec chyba spoko. Donica w donicy: nie chcialem inwestowac w donice, wiec jest jak jest.

Dzieki do uslyszenia :peace:

Elegancko Lst robisz trudno zgadnac ktory to glowny szczyt, wszystkie rowniotko, to nie z cfl-ki powinienes byc zadowolony ,a ze swoich umiejetnosci i mozesz smialo innym co tez na tych zarowach jada doradzac, Dla mnie Lst +cfl zawsze ida w parze, ogolnie Killerontheroad jak by z Ciebie bral przyklad to by mial o niebo lepiej. Pozdro tak 3Maj

@Pasjonista- TOP-ing byl (na regu celowo a na AF przez przypadek), ale masz racje poszlo dosyc rowno. Dzieki.

@Drwal- zawsze podobalo mi sie LST i ksztaltowanie roslin wedlog wlasnych potrzeb. Dzieki.

Dzieki Wielkie. Takie komentarze z uznaniem doswiadczonych czyta sie nawet kilka razy :D.

PS. Mimo ze to moja 2 uprawa to nadal siadam i patrze na rosliny jak rosna, wiatr wieje, swiatlo swieci itp. chol..rnie mnie to uspokaja.

Edited by joka.menas

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.