Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jasne spojrzenie na temat konopi indyjskich i jaskry


 Share

Recommended Posts

Jaskra to bardzo poważna dolegliwość, która może znacząco obniżyć poziom standardu życia na nią cierpiących. Do tej pory powszechnie stosowaną formą terapii była chirurgia, jednak coraz więcej pacjentów sięga po marihuanę w celu łagodzenia objawów tej choroby. O co więc w tym wszystkim chodzi?

368.jpg

Jaskra to bardzo poważna dolegliwość, która może znacząco obniżyć poziom standardu życia na nią cierpiących. Do tej pory powszechnie stosowaną formą terapii była chirurgia, jednak coraz więcej pacjentów sięga po marihuanę w celu łagodzenia objawów tej choroby. O co więc w tym wszystkim chodzi?

Jeżeli interesujesz się tematem medycznej marihuany choć trochę, to najprawdopodobniej słyszałeś już o tym, że może ona pomóc osobom cierpiącym na jaskrę. Stosowana jest w tym celu już od dłuższego czasu, pomimo tego wciąż wielu lekarzy kwestionuje jej potencjał. Jakie są ku temu powody? Czy palenie skrętów z marihuaną do końca życia jest odpowiedzią na Twoje problemy z jaskrą?

** LINK CANNABIS - https://www.royalqueenseeds.com/33-feminized-cannabis-seeds **

CO TO JEST JASKRA?

Jaskrą opisuje się grupę chorób oczu, które prowadzić mogą do uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za transport informacji wizualnych z oka do mózgu. Gdy nie jest leczona, w pewnym momencie te informacje przestają docierać gdzie trzeba, co prowadzi do ślepoty.

Aby utrzymać się na swoim miejscu oraz zachować swój kulisty kształt, twoje oko musi utrzymać odpowiednie ciśnienie wewnątrz, co czyni za pomocą odpowiednio nawilżania bądź osuszania. Gdy tylko produkcja płynów przewyższa osuszanie, ich nagromadzenie powoduje wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. Efektem zwiększonego ciśnienia jest kompresja oka, co prowadzi w efekcie do uszkodzenia naczyń krwionośnych i włókien nerwowych. Oto główna przyczyna powstawania jaskry.

Występują dwa główne typy jaskry: jaskra z otwartym kątem przesączania oraz z zamkniętym kątem przesączenia.

Ta pierwsza powstaje w momencie, gdy płyny nie mogą opuścić oka poprzez tkankę odpowiedzialną za wchłanianie go, co prowadzi do ich nadmiernej akumulacji.

W tej drugiej, odpływ płynów jest zablokowany jeszcze przed dotarciem do tkanki chłonnej, ze względu na wąski przesmyk pomiędzy tęczówką i rogówką. W niektórych przypadkach te dwie wchodzą w kontakt ze sobą, przez co płyny w ogóle nie mogą się przedostać, co prowadzi do błyskawicznego wzrostu ciśnienia - bardzo poważnego stanu chorobowego.

KONOPIE INDYJSKIE PRZECIWDZIAŁAJĄ ŚLEPOCIE?

W związku z obecnym brakiem lekarstwa, pacjenci często zmuszeni są do chirurgii, co nie jest rozwiązaniem na stałe i niesie ze sobą ryzyko. Współczesna metoda radzenia sobie z jaskrą polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego i udowodniono już, ze marihuana jest na to świetnym sposobem. Podejrzewa się, że ma to związek z wysokim stężeniem receptorów kannabinoli typu CB1 w miejscach odpowiedzialnych za produkcję płynów i ich wydalanie. Pobudzenie tych receptorów poprzez zapalenie marihuany powoduje zwiększony przypływ i odpływ płynów wewnątrz gałki ocznej.

** LINK – GLAUCOMA SURGERY - http://www.aao.org/eye-health/diseases/glaucoma-treatment **

** LINK - CANNABIS SHOWN TO REDUCE SYMPTOMS - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9823341 **

**LINK – improve outflow - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1772142/ **

Konopie indyjskie mogą chronić twoje neurony!

Kolejnym sposobem w jaki konopie indyjskie mogą pomóc na jaskrę, to przeciwdziałanie umieraniu komórek składających się na neurony. Jest to spowodowane tym, że marihuana może hamować uwalnianie się cząsteczki o nazwie glutaminian. Glutaminian jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym między innymi za transport informacji, jednak jego nadmiar może powodować uszkodzenie neuronów. Cierpiący na jaskrę charakteryzują się zazwyczaj podwyższonym poziomem glutaminianu, przez co, pod tym warunkiem, konopie mogą im pomóc w ich ochronie.

** LINK – PROTECT NEURONS - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21414525 **

Czy stosowanie konopi indyjskich hamuje rozwój jaskry?

Stosowanie konopi indyjskich opóźnia rozwój choroby poprzez czasowe łagodzenie jej symptomów. Należy jednak pamiętać, że efekt ich działania trwa do trzech godzin, po czym będzie trzeba z nich skorzystać ponownie. Czyni to marihuanę trochę niepraktyczną w użyciu, no chyba że komuś ona nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, wtedy może dać prawdziwą ulgę.

ALTERNATYWNE SPOSOBY STOSOWANIA KONOPI INDYJSKICH

Palenie marihuany to nie jedyny sposób aby zagwarantować sobie efekt jej działania. Alternatywy to między innymi waporyzacja, jedzenie lub nalewki. Konopie indyjskie zawierają w sobie ponad sto różnych kannabinoli, tylko małej ich części znamy charakterystykę. Wykazują one różne efekty i właściwości synergiczne. Oznacza to w praktyce tyle, że działanie poszczególnych kannabinoli może się różnić, w zależności od użytej odmiany a nawet partii.

** LINK – SYNERGETIC PROPERTIES - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26836472 **

Waporyzacja oraz jedzenie cechuje się szeregiem zalet w stosunku do palenia, między innymi unikamy w ten sposób szkodliwych substancji smolistych, powstających w trakcie spalania materiału roślinnego. W długiej perspektywie stosowania może mieć to niebagatelny wpływ na zdrowie użytkownika.

Istnieją sposoby stosowania konopi indyjskich bezpośrednio do oczu w formie kropli. Może się to okazać wspaniałym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób nie powinny aktywować się pozostałe receptory kannabinoidowe w organizmie, co powinno wyeliminować problem niechcianych efektów ubocznych.

Konopie indyjskie w celu łagodzenia uciążliwych objawów jaskry stosowane są już od długiego czasu. Odkrycie receptorów kannabinoidowych w tkance odpowiedzialnej za utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w gałce ocznej, tylko potwierdza zasadność ich użycia. Ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych przekonań i preferencji. Istnieje potrzeba przeprowadzenia dużo większej ilości szczegółowych badań w zakresie tego, w jaki dokładnie sposób konopie indyjskie pomagają cierpiącym na jaskrę, w celu ustalenia precyzyjnych miar dawkowania oraz optymalnej formy aplikacji. Jedno jest pewne, konopie indyjskie prezentują ogromny potencjał na polu bitwy z jaskrą.

https://www.royalqueenseeds.pl/blog-jasne-spojrzenie-na-temat-konopi-indyjskich-i-jaskry-n368

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+