Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Skutki długotrwałego palenia trawki


sandman118

Recommended Posts

ja palę już około 13 lat codziennie. Można powiedzieć że średnio od 0,5 do 1 grama. Cały ten czas palenie z ulicy. Ostatni rok dopiero udaję mi się coś wyhodować swojego.  Jedyne co zauważyłem u siebie to lekkie problemy z zapamiętywaniem. Przez 13 lat miałem raz przerwę około 2 tygodni. Po 2 tygodniach pamięć jak by się poprawiła gdyż potrafiłem nawet zapamiętać jakiś zasłyszany dowcip :) Teraz raczej jest ciężko :) Mam kalendarz- organizer i daję radę :)

Palę stale w domu w pracy (pracuje jako hydraulik) i czuje się super :) Gdy mocno popalę wieczorem rano nie chce mi się wstać. Ale nie mam żadnego kaca ani nic z tych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nasza kochana roślinka wpływa na neurony ,połączenia między szarymi komurkami odpowiedzialne za pamięć krutkotrwałą to znaczy która jest odpowiedzialna za zapisywanie nowych informacji tzn będziesz pamiętał co się stało w dziciństwie z młodości przed ostrego(regularnego) jarania ale nie będziesz pamiętał co się stało 2 tygodnie temu albo 2 dni temu bo mózg nie zapisał tej info (nie stworzył połączenia między szarymi komurkami albo je niszczył. Tych połączeń nie da się odbudować co nie oznacza że raz zapomniana informacja przepada tylko mózg znajdzie inne połączenie ale trzeba dać mu odpocząć no i im starszy tym ,,regeneracja,, następuje wolniej. Jaranie półtorej dekady musi zrobić rysy na substancji szarej w mózgu (chociaż robie sobie kilku dniowe kilkutygodniowe przerwy raz dwa razy do roku)ale są substancje dozwolone prawnie które robią nieporównywalne zmiany w mózgu(alko).wniosek płynący z 1.5dekady uskuteczniania tej dyscypliny sportu? jest tak mj zostawia ślad ale nie jest to ślad który bylby decydujący o naszym złym zdrowiu (czasem nawet pomaga -udownione naukowo a czasami zabija Mocarz ale to nie mj tylko trawa nasączona chemią).

Pozdro?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja powiem tak ciesze sie ze pozbylem sie ziola bo mi sie luzowalo

czasem nie wiedzialem co robie po co jestem w danym miejscu i co mam robic wiec nie uwierze w to ze mj nie jest szkodliwa moze nie tyle fizycznie co psychicznie. Wszystko w nadmiarze szkodzi więc paląc nawet najwyższej jakości sort trzeba robić przerwy bo na dobre to nie wyjdze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czasem nie wiedzialem co robie po co jestem w danym miejscu i co mam robic wiec nie uwierze w to ze mj nie jest szkodliwa moze nie tyle fizycznie co psychicznie,

Widzisz MJ nie jest po to żeby błyskać elokwencją. Taki efekt daje amfetamina którą nie nazwał bym nieszkodliwą psychicznie czy fizycznie. Z drugiej strony ciężko oczekiwać na haju organizm będzie tak samo funkcjonował tak samo jak na "trzeźwo" .

 

Myślę ze efekt "zamotania" utrzymuje przy dużym stężeniu kanabinoli we krwi. Mija kiedy kiedy ten poziom spada.

 

Drążę ten temat bo mam robotę gdzie muszę non stop być maksymalnie skoncentrowany i mieć oczy dookoła głowy. Dlatego nigdy nie palę przed pracą. Aktualnie jestem nie palący od 3 dni ;) .  Na chwilę obecną nie odczuwam żebym miał jakiekolwiek deficyty.

 

Wszystko zależy od podejścia. Oglądałem sporo filmików na których byli ludzie leczący się MJ przyjmujący bez porównania większe dawki kanabinoli niż my -w postaci koncentratów. Nigdy bym nie pomyślał że wyglądają jak ćpuny.  :wesolych: .

,

Z drugiej strony ciągłe palenie w opór może męczyć i odciągać od obowiązków, rozleniwiać etc. Wcale mnie to nie dziwi, a nawet uważam że jest to logiczną konsekwencją - odpowiedzią na bodziec.

 

MJ ma wpływ na organizm. Wszystko ma wpływ.  Na przykład. cukier, kawa, stres, śmieciowe jedzenie, brak snu (!). Zastanów się jak się poczujesz kiedy z którymiś z nich przesadzisz.Pij herbatę pół na pół z cukrem albo 6 mocnych kaw dziennie, nie prześpij jednej nocki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mnie zastanawia, czy MJ pomaga w logicznym myśleniu, tzn. na na sprawdzianach wiedzy, maturze, tesatach

Kiedy czytałęm temat, gdzie chwliło się kilkadziesiąt osó jakie ma wyksztalcenie, to czytałem ,że co nie który zdawał marutę po buszku.

ktoś ma jakieś doświadczenia? poamag sie to skupić?

Albo na maturze ustnej?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Osobiście na własnej skórze mogę stwierdzić kilka mankamentów,których doświadczyłem podczas palenia.

Kiedyś w czasach liceum paliłem dużo, nawet bym powiedział za dużo.Ogólne skutki to kompletny nieogar dla tak młodego człowieka. Szczerze powiem,że badania które pod koniec lat 90tych przeprowadzili niemcy ,dużo mówią o wpływie MJ na rozwój mózgu u osób w fazie dojrzewania.Badania dowiodły,iż u ludzi do 15/17 roku życia zażywanie ma duży wpływ negatywny na pamięć a przede wszystkim na korę mózgową oraz połączenia neuronów w mózgu.W tym okresie życia w skrócie mówiąc jesteśmy dużą bombą chemiczną(w dobrym sensie mówiąc) a MJ deformuje nasz cykl życiowy.Te same badania dowiodły natomiast,że MJ u osób powyżej 21 roku życia nie mają już tego negatywnego wpływu .

Od 2004 do 2011 miałem abstynencje od MJ.

W chwili obecnej palę niemalże codziennie.Po sobie samym mogę powiedzieć,że najgorszym co może być to mieszanie MJ z alko.

Aczkolwiek nie powiem,że osobiście uwielbiamy z żoną do dobrego buszka wypić po dwie lampki szampana(takie małe podbicie dopaminy to u nas powoduje).

Osobiście nie odczuwam skutków ubocznych z pamięcią bo akurat na mnie to ma bardzo dobroczynny wpływ a często się śmieje że tzw.dziury po paleniu są tylko u tych,którzy przesadzają z buchem. Profilaktycznie zacząłem zażywać z żoną inne ziółko i powiem szczerze, że chyba może to być pewnego rodzaju uzupełnienie do diety palacza.

Warto żebyście też poczytali i spróbowali.Bierzemy to dopiero trzeci tydzień ale powiem,że już czuć i widać efekty.

http://naturalniezdrowy.com.pl/gotu-kola-pamiec-jak-u-slonia/

Poczytajcie i Wy.

Podejrzewam,że wielu skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do bezpłodności to trzeba bardzo mocno patrzeć przez palce na te opinie!!!!

Dlaczego, ktoś spyta???

Nigdzie i nigdy na świecie do tej pory nie przeprowadzono ŻADNYCH badań klinicznych na ten temat!!!!

Póki co, są tylko opinie sceptyków (czytaj naukowcy farmaceuci) oraz naukowców PRO MJ.

Badania niemieckie, o których pisałem powyżej były robione pod koniec lat 90tych. Czy były one prawidłowe oraz wnioski jakie z tych badań wyciągnięto nie mnie oceniać. Ja tylko przytoczyłem coś kiedyś przeczytanego,nic poza tym i nic ponad to.

Czy trzeba wyciągać jakieś swoje wnioski z tego? Niekoniecznie, bo wydaje mi się,że każdy z nas (bynajmniej na tym forum) to nie jakaś najarana gimbaza,która musi być non stop na bombie ale ludzie myślący,którzy nie palą bynajmniej dla samej bomby.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+