Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 93W | Amnesia Auto, Critical + Auto


Recommended Posts

Dlaczego na LED'ach ? Chciałem spróbować na HPS'ie bo jak dla mnie człowiek chyba jeszcze nie wymyslił nic lepszego od HPS'a na indoor :)

Jednak w tych warunkach jakie mogę stworzyć , HPS odpada w przedbiegach z racji głównie i przede wszystkim temperatury. Dlatego przez wiele GJ leciałem na CFL'kach - testowałem różne barwy.

W zeszłym roku coś mnie podkusiło i zakupiłem LED'owe żarówy do Grow ze znaczną przewagą czerwieni do niebieskiego.

Dodałem kilka małych CFLek i byłem zadowolony :)

Ale temp. i wilgotność mi nie pasowały......CFL'ki ciągle obniżały wilg. i podnosiły temp. Owszem , nie było z tym tragedii , ale.....właśnie zostawało to ale  ;)

 

Więc zacząłem się powoli zagłębiać w temat Grow LED'ów , pozakładałem konta na różnych forach gdzie było sporo porównań HPS vs LED , CFL vs LED....Widziałem wiele Grow gdzie na LED'zie ludzie osiągali rezultaty blisko identyczne z mocniejszymi pod względem mocy HPS'ami.

 

Nawiązałem kilka kontaktów z producentami z Chin i Hong Kongu- skąd pochodzi blisko 95% wszystkich LED' ów i w końcu coś zamówiłem od producenta/sprzedawcy. Poczytałem też troche na temat panelu który zamówiłem-nie znalazłem dość dużo info. na temat tych paneli jednak to co znalazłem wystarczyło mi i .....tak to się ma dziś  :D

Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony :) Dziewczynki wydają się kochać tą barwę i lecą naprawdę szybko.

Na początku myślałem , że panel ma za mało czerwonej barwy jednak oprócz tego jest tam barwa warm white-prawie pomarańczowa jak i natural white które świetnie uzupełniają spektrum. Zobaczymy jak to będzie później i jak będzie na flo  ;) ale jestem dobrej myśli  B)

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Scorp nawiazujac do tego "ale", ktore miales na CFLach - Ja jak zaczynalem obecne grow mialem mnostwo "ale" :) ponad miesiac robilem testy zanim zaczalem kielkowac. Przy dwoch MH 400W lub dwoch HPS 600W temperatura szla mega w gore a wilgotnosc mega w dol ;/ co chwile cos dokupywalem zeby tych "ale" bylo jak najmniej. skonczylo sie na wentylatorze out 1700m3 i szesciu nawilzaczach powietrza :D Ty zamiast sie bawic jak ja postawiles na ledy i kto wie czy nie wyszlo cie to taniej. Zwlaszcza jak mowisz, ze niektorzy mieli wyniki prawie identyczne a na rachunku mniej.. ;) Z cala pewnoscia jest to wygodniejsze rozwiazanie w moim przypadku, bo nie musialbym lac codziennie 30l wody demineralizowanej do nawilzaczy ;) Poki co widze, ze ladnie lecisz na tych ledach i oby tak dalej  B) Z fartem kolego ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+