Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 93W | Amnesia Auto, Critical + Auto


Scooby-Doo

Recommended Posts

ma sie tak, że jak masz wysoki box i możesz wysoko trzymać lampę nad szczytami żeby ich nie poprzypalać to bierz HPSa.

jak masz niski box/namiot tak jak ja czy Scorp i nie chcesz mieć problemów z temperaturą i przypalonymi szczytami to bierz LEDa. 

 

gdybym nie był ograniczony z wysokością boxa to też bym jechał na HPS bo narazie nic lepszego nie ma dla roslinek chociaż LEDy gonia HPSy, ale na pewno nie te po 300zl.

mimo to kupiłem tego za 300zł bo na takiego za 1500zł czy 3000zł zal mi zwyczajnie kasy. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@seba4240 - 3stówki jakoś mnie wyniósł , 36diod po 5w , wymiary: 234x214x60mm ( długość x szerokość x wysokość )

@bart85 - Amnesia ma teraz 34 cm Critical gdyby nie był "spętany" miałby ponad 40cm

Wdłg. mnie Critical nie ociąga się aż tak.....tylko Amnesia leci baardzo szybko - pistile już w 14stym dniu.

Weź też pod uwagę , że fotki z 28 dnia życia , więc nie jest źle :)

No Amnesia ma szanse na big topa od spodu do góry , ale to Critical jest teraz moim faworytem :D Ma znacznie większe zalążki kwiatów niż Amnesia w tym stadioom. I widać , że ma w uj potencjał ;) a to , że jeszcze rośnie to akurat dobrze bedą większe boby później  :trawka:

@WBB - na AFN jest a przynajmniej było porównanie tego LED'a z CFL 250w i LED wyszedł dużo lepiej. Z HPS'em porównania nie widziałem.

@bart85 - nie zawsze drogie LED'y zasługują na swoją cene a napewno nie te na polskich serwisach czy stronach.

Bo porównując diody , moc realna panela i spektrum to różnica w cenie jest zawyżona kilkukrotnie w porównaniu do wydajności.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Scorp wiadomo, że u nas na allegro sprzedają z przebitką taką, że nie wiem jaki głupiec godzi się tyle płacić.

A tak jako ciekawostkę wstawie to na co natknąłem się na OLX http://olx.pl/oferta/panel-led-grow-flora-260w-odpowniednik-hps-600w-polski-produkt-CID628-IDb6x2X.html#8bfc877cb2

Panel polskiej produkcji. Generalnie jest duży i ciężki, ale myślę, że konkretny. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@bart85 - z tym , że "polskiej" produkcji to głowy by za to nie dał ;)

Druga sprawa to stosunek ceny do mocy.

Ale najlepsze jest w opisie : moc całkowita 260w i najlepszy farmazon odp. HPS 600w  :Facepalm: .....

 szkoda , że nie wysilili się żeby napisać jakiej mocy diody włożyli - skoro go produkowali  ;)

 

Powiem Ci szczerze , że nie często spotyka się producenta który nie chce zarobić 10x wiecej niż faktycznie panel jest wart - chodzi o wydajność i moc realną.

Swój wybór uważam za trafiony bo nie zapłaciłem dużo a wydajność i moc jest aż nadto zmieszczona w cenie. Jedyny minus to brak włącznika , ale odpowiednie podłączenie załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiadomo, że kazdy chce zarobic, ale lekka przesada jest rozbierznosc cen tych samych produktow na polskich portalach i zagranicznych.

Zreszta pracowalem kiedys u goscia ktory ma sklep z wezami swietlnymi ledowymi i zwyklymi zarowkowymi. Typek w towar zaopatrywal sie bezposrednio u skosnookich - lata do Chinskich fabryk i zamawia towar na kontenery. Jak konczylem u niego pracowac to z ciekawosci zapytalem ile kosztuje go zakup jednej szpuli weza (50mb) zarowkowego. Jak mi powiedzial ze okolo 50-70zł to się podrapałem po głowie, bo całą szpulę sprzedawał za 350zł. 

Bylo to pare lat temu, podejrzewam, ze teraz marze mu spadly bo wieksza konkurencja na rynku sie pojawila w tematyce oswietlenia led itp.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+