Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Auto Haze, Auto Critical, Auto AK 47


Recommended Posts

Musiały przenieść się z róży które kupowałem mojej kobiecie.

 

Zrezygnowałem z chemii by nie psuć sobie smaku ;-) Czosnek także odpuszczę bo ponoć trzeba zmieniać glebę po kuracji. Wywary z tytoniu i woda utleniona brzmią dla mnie jak lanie roślinie syfu. Nie jestem co do nich przekonany. Innych pomysłów na razie nie mam i puki co ziemiórki dostają żółte kartki. Pani w ogrodniczym twierdzi że są skuteczne.

 

gallery_40794_1468_41953.jpg

 

 

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No te ziemiórki to straszne kur......... Koledze też rośliny zaatakowały. Myślał że to muszki owocowe, więc to olał. Mijają 2 tygodnie a roślinki wcale prawie nie rosną. Jedna po 2 tygodniach miała 3cm. Wygrzebaliśmy je, a tam prawie wcale korzeni nie było. I pełno malutkich białych larw buszowało w ziemi w koło korzeni. Rozwiesiliśmy żółte lepy i trochę się ich złapało. Ale i tak wyłażą cały czas nowe z ziemi, bo pełno jaj musiały poskładać. Ciężko z tym walczyć. Kumpel teraz pryska jakims substralem długo działającym i coś tam pomaga, ale i tak cały czas nowe wyłażą. Roślinki mu tak skarłowaciały, że aż strach. Tobie i tak porządnie porosły krzaki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tą wilgocią to tak nie do końca. Te cholery uwielbiają właśnie wilgoć. Pelno jaj składają w wilgotnej ziemi. Ponoć najlepiej ziemię przesuszyć, np. w piekarniku. Ale też ponoć smród przy tym spory. Są tez jakieś trujące pałeczki na larwy, które wtykasz w ziemie. 

Sory za zaśmiecanie tematu ziemiórkami :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dzielnicowy - nie !!!! BROŃ BOŻE ! Jak przesuszysz ziemie w piekarniku larwy będą szukały wilgotnych miejsc. I jedyne jakie znajdą to właśnie bedą korzenie. I po ptokach. 

 

Tylko larwy są niebezpieczne , w dodatku wtedy gdy przeschnie gleba. Utrzymując wilgotność powodujesz , że larwy nie robią rozpierduchy w ziemi i nie zjadają korzeni.

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

UHT jest podgżewane od 80 do temp. 120ct c. i zabijane przez to są wyszstkie bakterie. Ultra High Temperature dokładnie.

I nie ma tam kompletnie żadnych żywych kultur bakterii , flory bakteryjnej jak i mikroelementów.

Zostaje tłuszcz w zależności od rodzaju i śladowe ilości białka :)

 

Żona jest analitykiem chemikiem z 11 letnim stażem 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+