Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 150W / HPS 400W | Critical Kush, Noname


Recommended Posts

Problem w niczym , tylko dni flo to dni flo a nie od przełączenia. Jeśli dajmy na to producent twierdzi , że roślina kwitnie 50 dni tu u Ciebie w życiu czas nie będzie się zgadzał i tylko tyle :)

 

Rób jak uważasz Twój ogródek i Twoje rośliny , ja tylko mówię , że czas przełączenia ma się nijak do czasu kwitnienia. Bo to nie to samo.

 

Ale każdy robi jak uważa :)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego nie twierdze że nie masz racji ale i tak metoda którą ja stosuję wydaję się być logiczniejsza. Końcowa faza kwitnienia może tak samo się różnić jak i początkowa więc obserwujemy trichomy. A jak chcemy liczyć czas to ja zaczynam od przełączenia żeby była jakaś składnia i żeby się nie pojebać. Idąc twoim tropem myślenia powiedz mi jak mam skracać czas jeżeli mam 5 dni w różnicy pokazania się 1 preflowerów na jednej panience od 2. A co 2 tygodnie skracam czas o 30 minut??? 

Dla mnie twój sposób jest nie wykonalny chyba że posegregujesz je i wrzucisz  do osobnych boxów. 

Ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony kto rozumie sens naszego miłego sporu. 

Dziękuję za chęci do rozmowy odbieram to jako miłą dyskusję na której wzbogacimy się o kolejne doświadczenie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Yoda - jakiego sporu ? To nie jest żaden spór :)

Każdy robi jak mu pasuje. Twój sposób jest wygodniejszy przy uprawach kilku odmian w jednym boxie - to jest proste jak konstrukcja bata. Ale w takim razie przy jednej odmianie....już nie bardzo.

 

Powodzonka i niech każdy zostanie przy swoim ;) na tym plega forumowa demokracja 

:peace:

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Także liczę od przełączenia, i zawsze się to sprawdza:

 

rośliny z pestki - 14 dni od przełączenia zaczyna się kwitnięcie widoczne

klony - nawet po 48 godzinach zaczyna się kwitnięcie, w zależności jak stary klon jest genetycznie

 

Często rośliny można trzymać dłużej ale spokojnie można ściąć według takiego liczenia i moc zadowoli każdego palacza, a nie jeden klub konopny czy coffik sprzedawał by to jako jeden z najlepszych materiałów na stanie jaki posiada  :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jeśli dobrze zrozumiałem Was w sprawie liczenia okresu kwitnienia:

Generalnie nie ma to znaczenia czy w 14 dniu czy jak ja w 28 dniu od liścieni przechodzi się na flower ? Pomijam sprawę mejsca w boxie. Ścinamy roślinę tak czy siak jak bedzie gotowa(buesztyn trichon itd)  . Ja poprostu potrzymam roślinkę dłużej pod lampą niż kolega który wcześniej stymulował roślinę do kwitnienia . Przy odrobinie szczęścia i dobrej ręce możliwe że bedę mieć większą masę suszu ?. Ja musiałem przeciągnąć  fazę grow bo miałem 2 tyg różnicy wieku roślin więc wymyśliłem sobie że skoro mam 1 box muszę przejść na flow gdy młodsze pomidorki będą mieć 14 dni .Dobrze zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+