Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 46W | Med Gom 1.0 Auto - odmiana medyczna THC:CDB 1:1


Recommended Posts

Wiesz , ilość szczytów podczas robienia LST to sprawa umowna. Nie ma jednej ilości. Niektórzy robią LST właśnie dla zwiększenia ilości szczytów/odrostów a inni żeby ograniczyć wzrost mając nie dużą odległość między lampami a topami właśnie.

Jak dla mnie 10 to wsytarczjąca ilośc a dla Ciebie...;)  hmmmm sam musisz zdecydować.

Co do popcornu to też w dużej mierze zależy od odmiany....ale im bardziej związana tym niższa im niższa tym światło dochodzi lepiej i mniejsze ryzyko popcornowania :)

 

Więc ja LST robię tylko wtedy jeśli nie wyrobię na wysokość i tylko przy odmianach które mają tendencję do robienia głównego szczytu z małą ilościa odgałęzień.

Co do Twojej to ciężko mi coś powiedzieć bo nigdy nie miałem (żadnej medycznej) i nie czytałem o nich zbyt wiele.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Więc na chwilę obecną pozwalam szczytom rosnąć bez naginania.

Med Gom z tego co patrzyłem na necie ma zróżnicowane pheno. Nie wygląda stabilnie pod tym względem choć może to być też wynik warunków w jakich jest sadzony.

 

Listonosz: Oglądałem Twojego GL tylko się nie udzielałem. Śledzę wszystkie mini grow-y na forum. Musisz poprawić dzisiejsze zdjęcia bo coś nie wchodzą. Także z fartem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Listonosz: roślinkę doginam żeby szczyty wzrastały równo. Utrzymuje około 7 cm od szczytów ale to zależy od temperatury w boxie. U mnie nie przekracza ona 30 stopni w górnch partiach liści. Ogólnie CFL- ki nie mają dużego zasięgu efektywnego świecenia dla roślin. HPS jest pod tym względem lepszy bo sięga dalej ale bardziej się grzeje.

 

Dziś jest 27 dzień.

Od dziś świeci także 15 Watowy LED o temperaturze koloru 6500 Kelwinów. Stało się to po przeczytaniu odpowiedzi Ed-a Rosenthal-a o tym, że rośliny potrzebują najwięcej czerwonego (do kwitnienia) i niebieskiego (do wzrostu) światła. Z jego wypowiedzi wynika, że świecąc tylko 2700 K (najwięcej czerwonego) nie uzyskamy najlepszego jakościowo i ilościowo plonu. Rośliny jak każdy żywy organizm- są bardzo złożone. Do życia potrzebne jest pełne spektrum światła.

Dlatego dodaję LED 15 W 6500 K.

 

"Barry, Internet:
I intend to grow a single cannabis plant in a space 1' x 2'. What light would you recommend? I was think of using four 30-watt compact fluorescent lamps. Will this be enough? Cost isn't an issue but I am deterred from getting a high pressure sodium [light] because of the amount of heat the bulb produces.

 

Ed Rosenthal:

.......................
However, that is only part of the story. Plants use mostly red and blue light. Yellow and green light is of little use to them, so light that is emitted in these spectrums is wasted energy. Most of the light emitted by HPS lamps is in the yellow spectrum. Only a small amount of the emitted light is is in the orange or red spectrums, which plants use efficiently. Warm white fluorescents (2700 Kelvin) emit a greater portion in the red and orange sectors.
Although fluorescents produce only about 75% of the light per watt that the HPS does, the amount of light usable by the plant is equal or probably higher with the fluorescents. You may wish to experiment to see if adding a single cool white CFL to replace one warm white results in shorter, stouter stems and more vigorous growth. The reasoning is that warm whites don't emit much blue light, which the plants use for photosynthesis and to regulate their growth. The cool white bulb supplies the blue light.

"

 

Zdjęcia roślinki. Pozwalam jej czasem rozprostować liście a później znów gleba ponieważ główny szczyt ma zamiar przerastać resztę a do tego nie chcę dopuścić

Czekam na opinie, negatywne także.

 

gallery_42770_1169_137282.jpg

 

gallery_42770_1169_235632.jpg

 

gallery_42770_1169_209539.jpg

 

gallery_42770_1169_151875.jpg

 

gallery_42770_1169_99067.jpg

 

gallery_42770_1169_136230.jpg

 

gallery_42770_1169_149000.jpg

 

gallery_42770_1169_109967.jpg

 

 

Co ciekawe, korzenie wyszły górą :puff: . Widać dobrze się zadomowiła. Za tydzień dam większą donicę ze swoją specjalną ziemia z większą ilością kokosa i bat guano.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+