Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Falowanie i spadanie "coffee shopów" - nowe prawo w celu ukrócenia produkcji marihuany w Holandii


Vito

Recommended Posts

Holandia, od kraju, którym był rajem marihuany w Europie stała się miejscem, w którym hodowcy muszą postępować ostrożnie, by nie skończyć w więzieniu lub zapłacić wysokiej grzywny. Kolejne konserwatywne rządy przyjęły postawę zwiększania presji na produkcję marihuany, co napędza wzrost przestępczości i powiązany z nią spadek jakości marihuany. Ostateczny cel: minimalizacja produkcji i zaprzestanie turystyki w poszukiwaniu konopii.

 

HOLANDA_1_blog_full_9_blog_full.jpg

 

Dwadzieścia lat temu Holandia była w Europie przykładem otwartości. Miejsce, które przyjmowało z otwartymi ramionami wszelkie postępy w kwestii konopi i stało się rajem pełnym "coffee shopów" i turystów, którzy uważali Holandię za mekkę marihuany. 
 
Scena zmieniła się znacząco. Kolejne konserwatywne rządy stopniowo zawężały ramy prawne, w których działają "coffee shopy", tworząc prawa, które doprowadziły do zamknięcia wielu z nich, ograniczając zakup marihuany przez klienta, proponując nawet stworzenie specjalnych legitymacji tylko dla Holendrów, uniemożliwiających wejście turystom. Celem jest zmniejszenie oferty na wszelki możliwy sposób.
 
Do tego stopnia, że w listopadzie 2014 roku holenderski senat przyjął propozycję legislacyjną ministra bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ivo Opsteltena, nakładającą kary na osoby i firmy, które prowadzą lub promują nielegalną uprawę konopi, prawo popularnie zwane ustawą "grow shopów", które weszło w życie w dniu 1 marca. 
 
Ta ustawa wpłynie nie tylko firmy związane z rynkiem konopi, ale także na te przedsiębiorstwa, które wprowadzają na rynek produkty ogrodnicze (choć nie są bezpośrednio związane z uprawą marihuany), które będą mogły być ścigane i skazane na trzy lata więzienia oraz 81.000 euro grzywny. Nawet tradycyjne centra ogrodnicze będzie zobowiązane donosić na klientów uprawiających marihuanę. Zakaz będzie również obejmować inne sektory, takie jak firmy transportowe, wynajmujące hale a nawet elektryków, którzy przyczynialiby się do pomocy w uprawie. "Wszystkie działania, które mogą być związane z uprawą marihuany są nielegalne". 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+