Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Nadchodzi gorączka PotCoin: wirtualna waluta marihuany


Vito

Recommended Posts

"Jeśli istnieje przemysł, który powinien posiadać swoją własną walutę, to niewątpliwie jest to przemysł konopi" ogłaszali na swojej stronie na TwitterzeBitcoin seeds. A jest to przemysł, który walczy z przeszkodami moralnymi, prawnymi, politycznymi, gospodarczymi i innymi. A wszystkie one, a przynajmniej większość z nich kręci się wokół pieniędzy zarabianych na konopiach, lub pieniędzy, które niektórzy przestali by zarabiać, gdyby zostały zalegalizowane. Wyzwaniem jest zbudowanie krok po kroku solidnej i trwałej legalizacji, a waluta  PotCoin może być kluczem do sukcesu. 

 

 

Obecnie w Stanach Zjednoczonych, z uwagi na przepisy Ustawy o Substancjach Kontrolowanych, banki, które pożyczają pieniądze legalnym sprzedawcom marihuany ryzykują utratę kredytu, jeśli kredytobiorca go nie spłaca. To dlatego, że prawo federalne nadal uważa to działanie za niezgodne z prawem i może odmawiać bankom ubezpieczenia depozytu, oprócz tego, że prowadzi przeciw nim działania prawne. Próbując złagodzić ten problem, administracja Obamy zatwierdziła nowy zestaw wytycznych dla banków, ale niestety, nowe przepisy w rzeczywistości nie zapewniają im koniecznej ochrony prawnej.

 
Dlatego też legalne punkty sprzedaży marihuany są zmuszone prawie zawsze obracać gotówką. A to dla wielu oznacza bycie narażonym na kradzież. Jak można przechowywać setki tysięcy dolarów w sejfach, a następnie przewozić je do najbliższego urzędu skarbowego, żeby zapłacić podatki?? Niektóre lokale taka sytuacja i konieczność ciągłego obracania gotówką zmusiły do zamknięcia.
 
Panie i panowie, prosimy zachować spokój. Nadchodzi PotCoin
 
 
PotCoin została opracowana w styczniu tego roku przez trzech anonimowych bohaterów, których pseudonimy to Hasoshi, MrJones i Smokemon 514. Według strony internetowej PotCoin, "waluta została zaprojektowana w celu promowania, ochrony i ułatwienia codziennych transakcji w społeczności konopi, aby w ten sposób skonsolidować tę niedawno zalegalizowaną branżę i skutecznie zaspokoić generowany popyt. W miarę jak użytkownicy i sympatycy PotCoin zaufają tej walucie, jej wiarygodność, stabilność i bezpieczeństwo będą rosły wraz z rynkiem i społecznością konopi." Tak samo jak w przypadku Bitcoin użytkownicy mogą kupić Potcoins na giełdzie w tzw. "?", a następnie trzymać je w czymś w rodzaju internetowego portfela. 
 
Czy PotCoin zadziała?
 
Póki co, ta krypto - waluta już pomaga sprzedawcom marihuany, którzy cały czas muszą obracać gotówką, a także jest propozycją alternatywnego systemu dla tradycyjnych pieniędzy, które są centrum handlu narkotykami, walki o władzę i łapówek. Jednak PotCoin może nie być wiarygodna z kilku powodów: 
 
 
Ogromna zmienność cen Bitcoin w ciągu ostatniego roku. Źródło: Coindesk
 
Zmienność: Pomimo, że to dobry pomysł, PotCoin niesie ze sobą pewne ryzyko. Ponieważ nie jest rozpowszechniona, jej wartość jest bardzo niestabilna, o wiele mniej stabilna niż jej starszego brata Bitcoin. 
 
Brak odpowiedzialności: W świetle niedawnego zniknięcia 400 mln Bitcoin z centrum rozliczeń Mt. GOX (a w jego wyniku bankructwo), inwestorzy mogą nieufnie traktować te krypto walutę.
 
Przepisy federalne: Ta sama bariera, z powodu której powstała PotCoin, może być przyczyną jej porażki (jeżeli przepisy zostaną zmienione tak, że transakcje i kredyty staną się legalne w całym kraju). 
 
Czas pokaże, czy PotCoin stanie się kolejnym zjawiskiem na wielką skalę, jak jej brat, BitCoin. Obecnie w Hiszpanii istnieje już kilka Growshopów, które akceptują Potcoin jako zapłatę i nie ma wątpliwości, że będzie ich wkrótce o wiele więcej.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+