Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


erys

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam do was niemałe pytanie.

Otóż moja mama jest chora od około 4 lat na Parkinsona.

Leki które przyjmuje powodują różnorakie skutki uboczne, więc chcielibyśmy spróbować stosować medyczną marihuanę lub leki o nią oparte.

Jak wiadomo obie te rzeczy są jak na złość w Polsce nielegalne (co uważam za jedną wielką pomyłkę) więc by kupić te rzeczy musielibyśmy pojechać do kraju gdzie są one legalne, a tak się składa że w Czechach są one legalne i jest to kraj dość bliski.

Moglibyśmy sami zrobić hodowlę indoor ale nie mamy do tego zbytnio warunków (dom jednorodzinny, ale w zabudowie szeregowej i do tego niedaleko centrum więc indoor i outdoor odpada...). Do tego okoliczne lasy nie są jakoś bardzo wielkie więc dzika hodowla również odpada...

I dlatego chcielibysmy pojechać do jakiegoś neurologa w Czechach (najlepiej tak do 100km od przekroczenia granicy, choć w ostateczności jest możliwość dojazdu do Pragi i okolic) by dostać receptę na jakieś lekarstwo oparte na CBD/THC lub medyczną maryśkę.

Czy któryś z forumowiczów mógłby polecić jakiegoś neurologa w Czechach ?

Najlepiej też by było gdyby było to miasto gdzie i ja mógłbym się zaopatrzyć w dobrej jakości staffik (niekoniecznie medyczny) ;D

 

Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedzi ;)

 

Eryk

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj niestety w temacie Czech nic Ci nie pomogę, ale jest w Polsce możliwość dostania recepty i zakupienia leku na bazie konopii "Sativex". Nie wiem tylko jakie sa warunki żeby taką receptę otrzymać, na internetach jest info że mogą ją dostać osoby chore na stwardnienie rozsiane u których inne leki nie działają bądź sa zbyt szkodliwe dla organizmu.

Poczytaj o tym leku, wydrukuj materiały i udaj sie do lekarza z Mamą. Jeżeli będą przesłanki do zastosowania takiego leku to każdy lekarz w Polsce może wypisać na niego receptę. A z zakupem tez nie powinno byc problemów bo może nie każda apteka me ten lek, ale po kilka w każdym województwie zapewne ma go na stanie :)
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najbezpieczniej byłoby gdybyś wystartował z indoor'em u siebie w domu. Co z tego że jest to centrum miasta, jeżeli masz w domu pokój  do którego nikt niepowołany nie wejdzie to box który by tam stał jest niewykrywalny :) Wtedy wiesz co palisz( Ty i Mama) no i odpada ryzyko wpadki na granicy, a i koszta będę mniejsze. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, zastanów się co Ci sprawi mniej kłopotów  ;)

Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy na temat growingu to jest na forum program mecenat w którym możesz uzyskać pomoc, tym bardziej że materiał ma służyć jako lek :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam

 

Pomóc mamie może przede wszystkim olej konopny, inhalacja vaporizerem i jedzenie konopi - są to metody medyczne leczenia się konopiami (sama z takich korzystam regularnie).

 

W Czechach wbrew pozorom bardzo ciężko dostać medyczna MJ w aptekach (bardzo często w radiu podśmiewają się z aptek które nie maja "jointów" ). Wielokrotnie słysząc iż ludzie mogą korzystać z leku ale zwyczajnie nie chcą.

 

Nikt do uprawy Was namawiać nie będzie :) ale warto się zastanowić co jest ważniejsze życie - czy obawa przed prawem.

Ja wybieram życie.

 

Zdrowia i spokoju dla Mamy - jest to bardzo ciężki okres dla Niej i Was bliskich.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vaporizera nie posiadam (aby bongo i taką lufkę metalową z sitkiem), ale mam plany kupna czegoś w stylu G-Pen'a od Snoop Dogg'a (taki waporyzer w stylu e-papierosa).

Co do prawa - jesteśmy świadomi konsekwencji ewentualnej wpadki na granicy ale to już mamy "obcykane" - chcemy wjechać jednym przejściem a wyjechać drugim - ryzyko wpadki spada do minimum...

Co do aptek to nie ma dla nas problemu ewentualnie odwiedzić kilka miast w poszukiwaniu zielonego złota ;D

A co do jedzenia to też jest taka opcja, tyle że wpierw trzeba mieć parę gramów żeby cokolwiek sensownego zrobić (albo makumba albo masło choć to drugie ma generalnie dłuższą ważność i lepiej wchłania kannabinol). W olej też chcielibyśmy wejść ale żeby zrobić 60ml oleju potrzeba ok.500g suszu - musielibyśmy mieć niemałą hodowlę by tyle mieć suszu ;D

Mam oczywiście na myśli olej nie z pestek konopii tylko z kwiatów...

A co do hodowli to wpierw wolimy sprawdzić gotowy susz/lekarstwa a potem wejść we własną hodowlę, bo jednak nie są małe koszty  - growbox z wentylatorami, lampą, filtrem z aktywnym węglem itp to są niemałe koszty bo coś około 1000zł a do tego dochodzą koszty nasion...

 

Aha - i dziękuję za słowa wsparcia ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To mnie zdziwiłeś tym linkiem do waporyzera - sądziłem że składniki w MJ dzielą się tylko na THC, CBD i CBC, a tu się okazuje że jest multum substancji ;D

Sprawdziłem ceny takich porządnych waporyzerów - od 1000zł w górę... No cóż, widzę że by przyjmować jak najzdrowiej i najlepiej MJ to trzeba wydać niemało kasy ;)

A wracając do tematu Czech - nikt z forumowiczów nie zna żadnego dobrego neurologa na terenie Czech ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A wracając do tematu Czech - nikt z forumowiczów nie zna żadnego dobrego neurologa na terenie Czech ?

Jeżeli nie znajdziesz tutaj nikogo takiego, to wejdź na jakieś forum medyczne. Bądź na jakieś czeskie forum :) Jak rozpoczniecie leczenie to daj znać o efektach. Życzę zdrowia Mamie i powiedzenia w walce ! :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+