Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL / HPS 250W | AK48


wacek901

Recommended Posts

Witam ponownie pod naciskami mojej kobiety postanowiłem zbudować dla niej malutki biurkowy boksik 36 *45*49h w którym rosnąć będą  te same roślinki co w moim dużym boksie czyli ak 48 od female seeds 

oświetlenie : 2 * osram dulux mini twist 23w 1500 lumenów + jakaś 4 watowa świetlówka  z marketu  a w przyszłości pollux 55 w 6400k z sugesti tego tematu Fotosynteza oraz testy żarówek Polux 55W i HPS Osram 70W

przewiduję 3.5 l ziemi na każdą 

nawozy canna terra flores canna terra vega i pk 13/14

wentylator komputerowy wyciągający

 

pestki dziś trafiły do wody 

 

gallery_19193_11_66007.jpg

 

gallery_19193_11_839690.jpg

 

gallery_19193_11_3434449.jpg

 

 

 

pestki dziś trafiły do wody 

 

gallery_19193_11_3729586.jpg

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Takie projekty mi sie najbardziej podobaja bo wymagają troche więcej kreatywności i chęci niz gotowe setupy.

 

Biurkobox latwo uszczelnic na przecieki swietlne i niskim nakladem pracy. A bedzie to konieczne zeby nie zaburzyć kwitnienia. Wystarczy pudło od piccy w dnie i górze zamykającej na różnych wysokościach wyciąć po otworze na powietrze, do jednej takiej dziury wentylator i mamy pułapke swietlną super. Karton łatwo przyciąć do wymiarów szafki i posklejać chocby tasma.taka scianke mozna se wkładac i wyciagac

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Takie projekty mi sie najbardziej podobaja bo wymagają troche więcej kreatywności i chęci niz gotowe setupy.

 

Biurkobox latwo uszczelnic na przecieki swietlne i niskim nakladem pracy. A bedzie to konieczne zeby nie zaburzyć kwitnienia. Wystarczy pudło od piccy w dnie i górze zamykającej na różnych wysokościach wyciąć po otworze na powietrze, do jednej takiej dziury wentylator i mamy pułapke swietlną super. Karton łatwo przyciąć do wymiarów szafki i posklejać chocby tasma.taka scianke mozna se wkładac i wyciagac

 

 

WOW pierwsze słysze nie wiedziałem że uciekające z boxa światło może pohermić rośliny czy to chodzi raczej o wpadające do boxa światło bo jeśli tak to dodam że mieszkam na poddaszu i okna mam tylko dachowe a miejsce w którym stoi biurko jest mocno zaciemnione nawet w dzień

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hehe, zapewne chodzi o światło wpadające do boxa :) . Tak mało, i w dodatku tak słabego światła, które wpada przez te dziury  raczej krzywdy plantom nie zrobi. Księżyc w pełni na oucie też troche światła daje, a roślin przecież nie pohermi ;) .Z tego co widze, to ta dziura to jedyny wlot pasywny boxa, więc jeśli chcesz ja zakleić, to bedziesz musiał zrobic otwór, przynajmniej pasywny z tyłu boxa, przy okazji box zrobi sie bardziej "Stealth"  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w prawym górym rogu zaraz za lampą widać kawałek wentylatora chciałem go umieścić jak najwyżej jako że ciepłe powietrze idzie do góry to czarne co stoi na akwarium to termometr  pozostawiłem go tam na kilka godzin pod samą lampą i pokazał 30 stopni potem temperaturę mierzyłem dużo niżej gdzie promieniowanie cieplne nie nagrzewało termometru i wyszło 26 stopni więc chyba ok

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

roślinki wyszły poza noname który to prawdopodobnie był wysuszony w piekarniku wraz z tematem w którym go znalazłem roślinki się trochę wyciągnęły ale celowo nie dałem ich bliżej lampy żeby mieć dłuższą łodygę co potem pozwoli mi wygodnie robić LST wokół rantu doniczki (ktoś mądry podpowiedział mi żeby posadzić w rogu doniczki ale już za późno )

 
 
gallery_19193_478_2020502.jpg
 
gallery_19193_478_2510165.jpg
 
gallery_19193_478_3985441.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+