Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Offtop - Choroby Roślin Dla Wszystkich


cheton

Recommended Posts

1.Dzięki temu ,że usunołem liście nic dalej nie postępuje.

2.Topki nie są małe ,nadmiar papu ? Od  Biohumusu Forte ? Gdzie poziom w dawce maksymalnej zalecanej przez producenta to NPK na poziomie 0,5%.

Poza tym podawany dawką minimalną na 1l odstanej przez 24h wody.

3.Zarównko ziemia jak i woda sprawdzane pod wzgledem zakwaszenia i wartości mikroelementów (do 23 dnia życia podlewana tylko wodą i wtedy roślina rosła jak na drożdżach).

4.Biohumus Forte podawany w dawce minimalnej dopiero od 23 dnia życia.

5.Podlewanie tylko raz w tygodniu.

 

Podejście b.profesjonalne (oprócz tego , że spieprzyłem sprawe i wręcz do ostatniego podlewania dawałem tylko Biohumus Forte , który szczególnie w tej fazie FLO powinien już dawno być odstawiony za względu właśnie na zbyt mała zawartość P i K).Azot natomiast był już zupełnie zbędny.

 

Ale na swoim własnym przykładzie z innych upraw wiem , że nie ma co szaleć z mineralnymi nawozami typu Planton K , bo się można grubo wk..rwić! Dlatego już nigdy nie będę dawał typowej chemii , no może tylko odrobinke gdy wystąpią jak w tym przypadku drobne niedobory FOSFORU (to właśnie stąd listki miały mocno czerwoną łodygę) i POTASU (stąd te martwe żółto/brązowe plamki na krawędziach starszych listków).

 

Jak na 48 dniową Rosjankę wydaje mi się , że jest dobrze.Donica 5,5l.

Topki wcale nie są tak małe. Na fotkach poniżaj sam zobaczysz.

Gdy zapodam dziś 1-wszy raz PK 13/14 (połowe zalecanej dawki) i odstawie już na dobre ten niepotrzebny już Biohumus F.(azot),

to naprawdę wszystko napuchnie a życia zostało jej na moje oko 3 może 4 tygodnie.

 

 

gallery_3712_448_1151504.jpggallery_3712_448_574235.jpggallery_3712_448_1132479.jpg gallery_3712_448_291551.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tzn. tak , faktycznie masz racje odnośnie Amnesii tyle , że automat kosztuje w granicy 10zet (załużmy) , ale nie Fem tylko Reg. fem są droższe ok. 25 zeta za pestke. Ja za swoją wybecelowałem całe 18 zł.za AutoFem. 

Więc już cenowo jest spora różnica.

Pozatym Amnesia ma inne geny.

Jest większa  , wyższa do ok.80cm , gdzie W.Russian jest znacznie skromniejszy do ok. 45-50cm.

A z tego co widze na w/w fotkach donica wygląda na zdecydowanie większą niż 5l.

Gdybyś miał foty W.Russian'ki w 48 dniu z niedoborami wtedy można by było cokolwiek porównać.

W tym przypadku to mija się z celem.

Ziemia jak wspominałem wcześniej jest wręcz idealna (sprawdzana próbka) idealnie trzyma fason z mikroelementami.

Woda też była sprawdzana ma centralnie 6,5ph.(Ktoś mi bliski pracuje w laboratorium i to nie jest żaden problem).

 

Odnośnie odżywak dla konopii ....jakieś 80% odżywek "dla konopii" to zwykłe odżywki dla roślin kwitnących.

Jednakże producenci walą naklejkę i myślą że to załatwi sprawę.

Szkoda tylko , że żaden z nich nie umieści na opakowaniu składu , bo wtedy szybko by się okazało , że ową super odżywkę "dla konopii" można dostać np: w OBI pod zupełnie inna nazwą i w zupełnie innej cenie.

Fakt co do Boosterów i PK jest inaczej , ale odżywki na WEG i FLO spokojnie mogą zostać zastąpione tańszymi odpowiednikami z ogrodniczego.

Tzn. jestem prawie ;) pewien odnośnie PK bo po ucięciu tych kilku listków (ucięte przedwczoraj nic dalej się nie dzieje).

Teraz poczekam do podlania zrobię flusha z samej wody (dla pewności) i zapodam PK , zamiast 2ml na 1l wody ,dam na początek 1ml na 1l wody.

 

Co do terminu kiedy powinno się podać 1wszy raz PK też jest różnie , ostatnio gadałem z koleżką z Niemiec (który się w to bawi) i polecił mi podać 1wszy raz PK w 3 lub 4-tym tyg. FLO i zakończyć max. do 10-go dnia przed ścinką , a po tym już tylko woda.

Dzięki mimo wszystko za rady , napewno się przydadzą ,bo mimo iż nie jestem kompletną "nogą" w tym temacie to expertem tym bardziej nie ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dyskusja nie ma sensu z kims kto nie umie czytac ze zrozumieniem.

ŻAL i tyle.

Twoja ranga mnie nie interesuje (ja nie mam czasu nabijac postów).Faktycznie sprawdz kto sie kiedy rejestrowal na forum (dobra lektura ci sie przyda).

Pisalem o roznicach w PL i UK, tyle na temat.

Tam bylo bez odzywek a poza tym nie wejdziesz na UK rynek jak masz chu..wy temat bo wyladujesz z podcietym gardlem (znawco).

Mylisz PL dillerke z ta z UK , to jak bys mylil gowno z czekolada!

 

Sadzic jedna odmiane latwizna??? Ku..wa o czy ty mowisz chlopcze ??? Tak dobry Cheese lub BluCheese chodzi po 230 funa za uncje (POWTARZAM tylko DOBRY!) a inny chlam za 180 f !!!(BEZ WZGLEDU co to).

Tradycje sa troche inne niz u nas (nie pisz jak nie masz zielonego pojecia).

Nikt ci sie nie kaze klaniac! (masakra jest z toba-jak ty ze soba wytrzymujesz ?!)

Nie patrz na innych z gory bo sie zdziwic mozesz.

Tu jest inna bajka POWTAŻAM (bo widze ze znowu nie doczytales) rosliny sa o wiele trudniejsze w uprawie jak tam i tu potrzebuja "chemi" niech cie bedzie "organikow" a tam jada na samej h2o i wygladaja o niebo lepiej niez te robione  z twoimi "organikami".

Poza tym 150-170szt. rocznei + , - 30 szt. roslin rocznie razy 4 to wyjda tysiace??? BRAWO kolejny dowod na to jak czytasz ze zrozumieniem chłopaku z "ranga growera".

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bez lipy z mojej str. Kazdy ma swoje racje.

Dla mnie to co piszesz tez nie do konca jest madre (tym bardzie argumenty jakich uzywasz).

Bez cisnien dosc sie nacisnieniowalem w zyciu zeby teraz tracic czas na kolejne cisnienia.

Nie wrzucajmy sobie i tyle w temacie.

Mi rowniez podskoczylo (ale na chwilke tylko ;)  ).

Nie byle dilerem ,dorabialem tylko troszke do normalnej roboty ; )

Dlatego mi (nam) starczylo 150-170 ros. w sezonie (tylko raz w roku).Przez 4 lata po 150-170 .

Co zlego to nie ja.

Peace m8

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Scorp to w UK rosną lepiej rośliny powiadasz....

Nie wiedziałem, że szerokość geograficzna w uprawie indoor ma jakieś znaczenie...od dziś będę to wiedział...

Pewnie to przez grawitacje albo wodę? Nie to może być przecież ilość składników odżywczych w powietrzu z co2...

Rozważam przeprowadzkę do UK bo szkoda mi kasy na nawozy....

Widzisz stary dzięki... człowiek całe życie się uczy....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Scorp to w UK rosną lepiej rośliny powiadasz....

Nie wiedziałem, że szerokość geograficzna w uprawie indoor ma jakieś znaczenie...od dziś będę to wiedział...

Pewnie to przez grawitacje albo wodę? Nie to może być przecież ilość składników odżywczych w powietrzu z co2...

Rozważam przeprowadzkę do UK bo szkoda mi kasy na nawozy....

Widzisz stary dzięki... człowiek całe życie się uczy....

 

Pestki sa innej jakosci !!! I nikt mi nie wmówi ,ze jest inaczej (ZADEN EXPERT).

Mozes pisac pseudo sarkastyczne teksty na tym poziomie ,nic to nie zmieni.

Bylem ,sprawdzalem (zawsze mozesz pojechac i sam sie przekonac).

Nie chce mi sie dyskutowac na ten temat.

Jakosc pestek i jescze raz jakos pestek z tamtad!!! Do tego zwykla ziemia kwiatowa kupiona wlasnie w UK , woda z kranu  i nie potrzeba bylo ZADNYCH NAWOZOW!!!! 

Przelknijcie to ludzie ze z wieloma sprawami nie mozemy sie porownywac z zachodem (niestety).

Czy to bedzie gotowe ziolo ,ciuchy ,kosmetyki ,sprzet ...jak i PESTKI !!!

Takie sa realia ,bilet w Ryan'ie mozna ogarnac za mniej niz HPSa ,wiec nie powinniscie miec problemu zeby poleciec i zobaczyc jak jest.

Tylko wypadaloby kogos ,albo znac wczesniej lub wkrecic sie w kilka osob miejscowych.

ZADNA szerokosc geograficzna czy grawitacja...nie uchroni nas od MĄDRAL ktore majac KILKASET lub wiecej postow mysla ,ze pozjadali wszystkie rozumy!!! 

 

Najlepiej jest pojechac , sprobowac i sie na wlasnej du..e PRZEKONAC 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pestki innej jakosci? lol czekolada ok czy proszek do prania ha nawet leki. ale pestki?

przeciwez robia je jedni ludzie heh i wysylaja na caly swiat. heh malo tego wiekszosc naszych pestek kupionych w tym roku w seedbanku trawki ha z irl przyfrunely haha to moze te tez sa zle? czy dobre?

nie ma sie co spinac men, chlopaki wiedza co mowia a moxze ty masz jakies foty zeby potwierdzic to co mowisz? bo jak pisalem panowie tutaj maja foty i widac na nich ze wiedza co mowia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+