Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Offtop - Choroby Roślin Dla Wszystkich


cheton

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam, problem jest taki ze roslinka ma mocno zawiniete liscie do dolu mniej wiecej od polowy wysokosci do gory, liscie wszystkie ciemnozielone bez plamek itd

25 flo

lampa jest ok 20 cm od najwyzszych topow

ph ok 6.5

temp dzien 24-28

wilgotnosc ok 50%

nawoz uniwersalny pokon obfite wkitnienie

wedlug topicu "podstawowe problemy w zyciu roslin" punkt 7 jest to nadmiar azotu, a z koleji w tym samym topicu 3 zdjecie opisane jest jako niedobor azotu

nie mam zdjec

co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mam maly problem z moja roslinka jest w 5 tyg flo i zaczely jej leciec listki.
podlewalem co 2 dni na przemian z canna terra flo
w 4 tyg zaczolem dodawac cannazym a ostatnie podlanie doszedl canna boost
woda kranowka odstana chemia dawkowana wedlug oznaczen canna
ph wody 6.5 nie wiem jakie jest ph ziemi i ec
zobaczcie sami
prosze o rady nie wiem czy czegos za duzo czy za malo
za tydzien mam podac pk 13/14 i zaczynam flusza za 3 tyg
GbSMZs.jpg
hyabKs.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Panowie... Ratujcie! Jest to moja pierwsza hodowla i już mam z nią zaj****ste problemy. Część z mojej winy na pewno ale nie wiem jak "to" powstrzymać. Dziewczyny wykiełkowały w pod koniec lutego. ładnie pięknie bez problemów na waciku. Po zasadzeniu rosły jak głupie. Żadnych chorób, przebarwień czy robactwa. cieszyły się wiosenną pogodą za oknem (stały na parapecie od strony południowej).

Zasadzone w ziemi uniwersalnej o odczynie PH w wodzie 5.5-6.5 dodatkowo wymieszaną w stosunku 1:4 ze "starym" końskim obornikiem (wyczytałem, że świetnie napowietrza i użyźnia ziemie). PH utrzymuje na poziomie 7. Podlewane wodą z biedronki (tak polecił znajomy twierdząc, że ta woda nie jest droga. A nie ma problemu z chlorem i podobnym syfem):

nawożona naturalną gnojowicą pochodzenia bydlęcego, z dodatkiem nawozu mineralnego a jako odżywka (cztery zabiegi po połowie dawki w odstępie 8 dni) roztwór na bazie boru i manganu dla lepszego absorbowania azotu. I tu powstały problemy. Ponieważ nie przesadziłem ich na czas rośliny mocno wstrzymały wzrost. Jednocześnie po pijaku wpadłem na "genialny" pomysł zakwaszenia lekko ziemi.... octem. Idiotyczne wiem, ale pomysłowość ludzka czasem nie zna granic. Od tamtej pory ciągle mam problem z usychaniem roślinek w dolnych jej partiach. A przesadzenie do nowej ziemi nic nie dało.

Dodatkowo w trzy dni po wsadzeniu ich do szafy borykam się z wyżółkłymi i ostatnio usychającymi na końcówkach liśćmi w górnej części rośliny. Oraz (co mnie bardziej nie pokoi) młode liście tez już są po przypalane. Napisałem po przypalane, ponieważ wydaje mi się, że to wina za mocnej lampy. Założyłem więc ściemiacz i delikatnie ująłem światła.

Dodam tylko jeszcze, że używam lampy CFL 200W, szafa ma wymiary 40x90x170, lampa jest ustawiona na wysokości ok 150cm nad nią wyciąg powietrza a rośliny są zraszane 2-3 razy dziennie czysta wodą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+