Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

1. Temperature powinno się mierzyć na wysokości szczytów rośliny
2. Optymalna temp. to 24-26*C, kup tani zasilacz 2-12v i zmniejsz obroty wentylatorka
3. Czasem co tydzień, czasem co 4dni. Na oko, jak będą miały sucho
4. ---------
5. Keramzyt zatrzymuje wodę więc podlewać będzie trzeba ostrożnie żeby nie przelać
6. 14cm jest OK
7. Raz czy Dwa możesz podlać biohumusem jakimś
8. Ja bym nie ryzykował, ale jak potrzebujesz to będziesz musiał obserwować męszczaka, żeby nie zapylił damek.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 miesiąc temu...

ogólnie wszystko OK tylko wentylatory daj jeden na górze ( wyciągający ) i jeden na dole ( wdmuchujący) albo według mnie lepiej oba na górze jako wyciągające na dole dziura bez zamontowanego wentylatora jako wlot pasywny i mieszający możesz nawet do odbłyśnika podwiesić na jakimś sznurku
a do drzwi lepiej kupić uszczelke taką do okien drzwi itp nie drogie a lepsze od dętki smile.png

szyby nie musisz dawać ale możesz pomajstrować i zrobić sobie odbłyśnik z szybą i przewodem wentylacyjnym połączonym do wentylatora co by ciepłe powietrze z lampy szło prosto na zewnątrz boxa

na świetlówkach się nie znam więc w tej sprawie niech się wypowie ktoś inny ale zamiast kilku możesz

kupić jedną Lampa-zarowka-energooszczedna-125W-CFL-Elektrox-FLOWER

 

tylko tobie 85W by wystarczyło chyba spokojnie ale to opcja jak masz kasy wiecej na wydanie hehe

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź! W takim razie zrobię te dwa wyciągające na górze i dwa wloty pasywny powiedzmy 3 cm nad doniczkami wielkości wentylatorów, a uszczelkę tą, co radzisz Z szybą pokombinuję jak będę miał problem z temperaturą (z resztą w tej żarówce co pokazałeś jest gwint E40, więc może dam cooltubę). Nie za bardzo wyobrażam sobie tylko przewód wentylacyjny, o którym mówisz; nie wiem jakby miał wyglądać.


Następna seria pytań:

1) Którą żarówkę lepiej kupić?
Lampa-zarowka-energooszczedna-85W-CFL-Elektrox-DUAL

Lampa-zarowka-energooszczedna-125W-CFL-Elektrox-DUAL

2) Gdzie najlepiej kupić mylar?

3) Jak poradzić sobie z zapachem? Nie wiem jak zrobić w tych warunkach filtr węglowy, więc myślałem póki co o jakichś pachnących kwiatkach, Ambi Pur, różne odświeżacze powietrza, etc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam
W końcu skonstruowałem box-a z szafy o wymiarach 90x50x150. Mam w nim zamontowany wentyl promieniowy 420m3/h z regulacją (wyciągający) a do niego filtr eco 360-480 ( filtr->wentyl-> wylot).
Na wlot aktualnie jeden wiatrak komputerowy 120x120 i trzy otwory pasywne przygotowane w razie potrzeby do montażu wentyli komputerowych lub łazienkowych 100-150m3/h,
W środku jako wentyl (wiatrak domowy 16") mieszający skierowany na lampę.
Lampa to hps 250w osram na obie fazy. Myślę o dokupieniu cooltuby do niego.
Wysokość lampy od termometru leżącego pod nią to 30cm i temperatura 32st.C przy went. prom. ustawionym na maksymalne obroty. Niestety nie mogę pozwolić aby ciągle tak chodził gdyż jest za głośny (jak odkurzacz)

I teraz powstają pytania i problemy :

1) Gdzie położyć termometr aby uzyskać rzeczywisty pomiar ?
2) Czy taka wysokość od szczytów może być przy tej lampie ?
3) Co najlepiej zrobić aby zmniejszyć temp tak abym mógł także zmniejszyć obroty głównego wentyla ?
4) Czy dużo daje cooltuba z wentylem łazienkowym 100m3/h
5) ^^ Jak ją najlepiej podłączyć i czy nie będzie jakimś sposobem zasysać zapachu z wnętrza box-a (szczeliny w oprawce etc.) ?

Postaram się potem dołączyć jakąś fotkę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość FataMorgana M

mozesz zrobi tak: pow. z boxa->filtr->wentyl->tuba->na zewnatrz boxa. a 2-gie wyjscie to 2 osobne wentylacje, 1 do boxa a druga do cooltube i lampy.

1. jest o tym temat na forum

2. taka, to znaczy jaka ?

3. jest wiele sposobow. mozna by doktorat zrobic o tym :)

4. poszukaj tematu w warsztacie "przerobka hps" to zobaczysz ze duzo daje

5. jesli bd szczeliny to moze zasysac ale nie musi to oczywiste. najlepiej podlaczyc tak zeby wszystko dzialalo a kobiety kwitny wybuchowo :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Nie znalazłem zbytnio tematu, z tego co wiem to ma być na wysokości szczytów, tylko teraz centralnie pod lampą czy może być gdzieś obok.

2. Chodzi mi o te 30cm

3. To tak. Można zrobić. Źle sformułowałem pytanie, dokładnie to co najlepiej z tego co wypisałem (tuba; więcej wentyli na wpust) aby było dobrze, a nie przesadzać z ilością wentyli.

4. Może coś wymyślę aby filtr wystawić poza box-a to miał bym kwestię zapachu z głowy.

Troszkę też pomyślałem i gdzieś za tydzień dalszy ciąg prac- cooltuba, wentyle itd. gdyż aktualnie brak środków się zrobił przez nie przewidziany wydatek.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

BOX ze starego terrarium 80x31x31
Oświetlenie: ?
Odbłyśnik z folii aluminiowej
2 wiatraczki komputerowe
Nasionka 3xWhite Russian AF
Wyłącznik czasowy 18/6
Doniczki: ?

Jeśli chodzi o oświetlenie to czy wystarczy świetlówka energooszczędna 30W imitujące 150W, może dwie?
Zależy mi na zbiciu kosztów
Kolejną opcją są doniczki. Czy wystarczą 3 litrowe na te automaty? Planuje stosowac LST i przycinac.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o oświetlenie to czy wystarczy świetlówka energooszczędna 30W imitujące 150W, może dwie?

Nie ważne czy emituje 150W czy 1000W ten przelicznik stosuje się tylko do odniesienia żarówek cfl do wolframocyh tutaj masz tylko 30W i juz :)

BOX ze starego terrarium 80x31x31

Czy jest on wysoki na 31cm, jak tak to cieżko bedzie, ale jeżęli ma wyskokość 80cm to zmienia postać rzeczy.

Co do reszty wszystko zależy jaki masz ten box.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+