Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie ktorego nie wyjasnil post " Twoje prawa w razie kontroli". Sytuacja jest taka zatrzymuje mnie patrol Policji rozpoczyna ogolne przeszukiwanie. Zawartosc plecaka kieszeni kurtek itd. Czy maja prawo zabrac nas na komende i dokonac rewizji osobistej do naga (tzn zdjac nawet bokserki jesli jest podejrzenie ze trzymamy tam palenie a wiekszosc mi znanych osob tak robi szczegolnie gdy ilosc jest wieksza) Jesli maja takie prawo jak bronic sie przed tym i mozliwie opoznic to lub w ogole nie zezwolic na takie czyny... Rozumiem ze jesli odmowie a zostane do tego zmuszony nawet jesli znajda narkotyki moge pozwac zuchwalych fukcjonariuszy do sadu?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podczas legitymizowania (spisywania) pałkarz powinien się przedstawić, podać jednostkę której podlega, umożliwić Ci spisanie numerów z legitymacji, podać podstawę faktyczną i prawną (powody) zatrzymania i legitymowania Ciebie...

W praktyce powiedziałem:

-'Nawet się pan nie przedstawił'

-'Co ku*wa głuchy jesteś nie słyszałeś!'

Przy przeszukaniu tez powinni mieć podstawę prawną i faktyczną, jednak dla nich taką podstawą jest to, że "dziwnie wyglądasz, podejrzanie wyglądasz, dziwnie idziesz, dziwnie mówisz, albo dziwnie mało mówisz itp, itd....'

Aha przy przeszukaniu masz prawo wziąć sobie świadka - przypadkowego przechodnia, aby był świadkiem przeszukania i tego, że nic Ci nie podrzucili....

Z tych najważniejszych to chyba wszystko....

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Osoba przeszukująca nas powinna pamiętać o prawie do poszanowania przyrodzonej i niezbywalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji), zakazie nieludzkiego i poniżającego traktowania (art. 40) oraz prawie ochrony życia prywatnego (art. 47).

myślę, że "na środku drogi" kwalifikuje się do tego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+