Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

No dobra, ale widać w kupionych przedmiotach growboksa, admini widzą na przykład, dobrze myślę? I przecież wiadomo po co on jest. A polecanego sprzedawcę nie zawsze można znaleźć :( Dużo osób zakłada konto, aby sprzedać jeden przedmiot, bo akurat potrzebują się go szybko pozbyć.

zamów na kumpla, który ma mało stycznego z paleniem i spokojna twoja głowa. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał przypał zamawiając coś z allegro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 tygodnie później...

witam

Planuję zbudować growboxa, w którym chciałbym aby była jak najniższa temperatura przy włączonej lampie (hps 100w) dlatego mam kilka pytań, mianowicie:

1. Szerokość i długość boxa mam ograniczoną (45/45 max) jednak mogę pokombinować z wysokościa. Jaka byłaby optymalna do hps 100w, żeby osiągnąć jak najmniejszą temperaturę? Zaznaczam że w pokoju panuje temp pokojowa ; )

2. Pod hps'a z odbłyśnikiem chcę dać szybę i dwa wentylatory za lampą, jeden wlot drugi wylot. Czy wentylatory komputerowe będą dobre, jeśli tak to czy wybrałem dla nich dobre miejsce i jakie kupić (chodzi mi o moc)?

3. Na dole growbox'a (miejsce dla rośliny) planuje umieścić dwa wentyle (rozmieszczenie pokazane na załączonym obrazku). I tutaj to samo pytanie, jakiej wielkości/jaka moc?

Załączam obrazek, który zobrazuje moją sytuacje

box.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zgadzam się ze wszystkim co napisał Fatamorgana, z wyjątkiem

strasznie pracochłonne to rozwiazanie, chodzi mi o kombinowanie z podstawianiem czegos pod doniczki, zeby na wegu rosliny byly wyzej.

jest jedno banalne rozwiązanie. Na moim GL można zobaczyć. Wystarczy kratownica z 4 deseczek, kołki (takie meblowe metalowe), wiertło i wiertarka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jest jedno banalne rozwiązanie. Na moim GL można zobaczyć. Wystarczy kratownica z 4 deseczek, kołki (takie meblowe metalowe), wiertło i wiertarka

Jeżeli chodzi o twój GL w podpisie to raczej nie znalazłem zdjęcia, które by ukazywało tą konstrukcję. Źle szukałem?

Co do pseudo cool-tuby to wolałbym po prostu poczekać na fundusze i kupić sobie oryginalną, nie awaryjną a póki co kombinować z szybą, która będzie myślę solidniejsza

FataMorgana M, co do pkt trzeciego- dlaczego by nie dać dwóch wentyli, jednego na wlot drugiego na wylot? Jaka jest różnica pomiędzy zainstalowaniem wentyla na wlocie a pozostawieniem po prostu wlotu pasywnego?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdecydowanie 150w. Sam działam na takiej powierzchni. 4 automaty wejdą w donicach 5,7 litra.

Siema.

. 50x50= 0,25, iilość lumenów potrzebna na taką powierzchnie to 1250LM- 150w mają koło 1700 ale nie wiem dla czego do boxa 50x50 daje sie 250W bo do 1mx1m daje sie 400W.

Doniczki 25x25x26 mają 11l - doniczka donica kwadratowa 11l donice growbox hps

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema.

. 50x50= 0,25, iilość lumenów potrzebna na taką powierzchnie to 1250LM- 150w mają koło 1700 ale nie wiem dla czego do boxa 50x50 daje sie 250W bo do 1mx1m daje sie 400W.

Doniczki 25x25x26 mają 11l 

Agricola_ae, taka prawda, że optymalnym światłem przy 0,25m2 jest 150w. Wiadomo, że nawet przy 100w dałoby radę, ale po co? Lepiej dać więcej W i wycisnąć co najmniej kilkanaście % więcej.. A ludzie dają na taką pow nawet 250w, ale wtedy gołym okiem widać efekty. Z tym, że trzeba liczyć się z montażem o wiele wydajniejszej wentylacji. A co do 1m2 i 400w.. Owszem, można i znam ziomka, który cały czas sadzi przy takich warunkach. Do 80x80 też można dać 250w i będzie ok, ale jak to mówią - 'lepiej jak jest więcej, zawsze mało'. Dlatego ja jestem za takim układem:

40x40/50x50 - 150w

60x60/80x80 - 250w

100x100 - 400w/600w

120x120 - 600w/i wzwyż

Zawsze można 'uzupełnić' brakujące lumeny zwykłymi świetlówkami czy cfl. Można też dać zamiast 250w 2x100 i 1x150w w celu lepszego rozproszenia światła. Kombinacji jest tyle ile tylko sami potrafimy sobie ułożyć. Trzeba testować. Dużo zależy od boxa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+