Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Harvest - Ścinanie, Suszenie, Curring, Przechowywanie


svaarozyc

Recommended Posts

Moje passionki wiszą sobie na strychu już kilka dni, lecz mam pewne wątpliwości odnośnie temperatury, a to dlatego że strych nieocieplony.. Nie mierzyłem co prawda temperatury, ale podejrzewam, że w nocy kiedy na dworze jest powiedzmy -2 stopnie, to tam jest niewiele cieplej, ale raczej na plusie kilka stopni. Jakie będą tego skutki? Czy zioło nie straci potencjału, a jedynie będzie musiało się dłużej suszyć?

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 miesiąc temu...

Jak chcesz tak suszyć musi przede wszystkim sort mieć przewiew , najlepiej na sznureczku pozawieszać igła nitka i żeby topiki luźno wisiały, na siatce możliwe ze tez będzie ok , i żeby na sort nie leciało zimne wilgotne powietrze i powinno być ok ja suszyłem tak sort na sznureczku w tem. 7do15 i było ok i sprawdzaj czy pleśń się nie wdaje :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki, właśnie takiej rady było mi trzeba
Topki właśnie będą leżeć luźno na takich siateczkach z dosyć sporymi dziurkami także podobnie w sumie jakby wisiały.
1 went wyciągający będzie na samej górze, a na samym dole dam 1 wpychający i jeden mieszający
Myślę, że cyrkulacja powietrza nie pozwoli na wdanie się pleśni, ale tak jak piszesz-będę często sprawdzał jak tam sytuacja wygląda. W ostateczności baksik pójdzie standardowo w sumie już do łóżeczka hehe
Ale, że będzie tam też dosyć sporo super skunka, to chciałbym w sumie tego uniknąć

Dam znać jak tam

P.S. Jeżeli ktoś jeszcze ma swoją opinię na tenże temat, czekam z niecierpliwością :zjarany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

U mnie temp też oscyluje właśnie w granicach 15oC. Czytałem właśnie na IC dokładnie to samo co piszesz. Niby mniejsza temp podczas suszenia korzystnie wpływa na jakość sampli, ale kosztem właśnie dłuższego suszenia. Mi to nie przeszkadza, zatem wydaje mi się, że sytuacja opanowana. Tutaj foto jak to wygląda:

Na górze jest wiatrak wyciągający, na dole po przciwnej stronie wyciągający, a na samym dole znajduję się ta puszka (której nie widać na zdjęciu) oraz dodatkowy trzeci went 12x12.

Joł!
:zjarany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Siebie zostaw bez światła na 48 potem se głowę włóż do wrzątku a na koniec utnij :)

Normalnie ścinasz, jak widzisz że dojrzała, nie trzeba żadnej ciemni robić, ani żadnych korzeni wrzątkiem zalewać hehe, ucinasz topy pozbawiając ich większych łodyg.

Liście obcinasz wszystkie wokoło topa mniej więcej na jego kształt zostawiając to co ma żywicę i wsio.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

A takie nietypowe pytanie. Nie będzie mnie długo i przykładowo byłby bez wody, to jakby uschły same z siebie w doniczkach to wpłynęło by to na stuff czy nie ? Typu że suszyłby się na roślinie a nie ścięty.

Bo jutro wyjeżdzam, a jeszcze bym je potrzymał bo jeszcze puchną topy i rosną, mimo, że teorytycznie mógłbym już ciachać, ale widzę, że jeszcze jest potencjał no i jest jeszcze przewaga białych włosków procentowo na oko to 40% brązowych 60% białych, a bursztynowych trichomów jest jakieś 5-9%. Mlecznych większość no i z jakieś 30% przezroczystych.

Nie wiem tez ile roślina może wytrzymać bez wody. Wiem, że po 3 dniach od dobrego podlania jest susza w doniczce i jest leciuśnięka, to wiadomo, że roślina zanim by padła to z parę dni by jeszcze wytrzymała. Mnie nie będzie 11 dni. Planuje zakup takiego dozownika do wody ale nie wiem czy to będzie działać. no i będę musiał uszkodzić korzenie aby wbić to w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie radzę zostawiać je bez wody... pozatym gdy roślina wyschenie światło zacznie zabijać thc i du*a z tego bedzie a nie plon.

z opisu trichomów wynika że czas najwyższy na ścinke... zetnij je przed wyjazdem powies do gory nogami i na powrot bedziesz mial co palic :)

Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+