Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Harvest - Ścinanie, Suszenie, Curring, Przechowywanie


svaarozyc

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...
  • Replies 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mam pytanko u mnie lipa z tym suszeniem natomiast mam takie fajne urzadzonko jak suszarka do grzybow ktora nie grzeje tak bardzo a ladnie dmucha zda to role??? pewnie pytanie bylo ale nie che mi sie tego wszystkiego kopac suszyl tak ktos??? jak tak to w jaki sposob i jakie zbiory???

ja tak suszylem i nie polecam. oczywiscie lepiej niz w mikrofali czy w innych sposobach "na szybko". smak jest taki sobie, ale gryzie troche w gardlo. ta suszarke zostaw sobie jesli inne opcje zawioda.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hm czcigodni rolnicy czytalem wiele na temat przechowywania niektorzy opisuja rozne sposoby np. w slojach z gumka czy w pojemnikach prozniowych

hm zalezy mi na przechowaniu ziela przez dluzszy czas kolo 8 miesiecy

hm czy ktos zna jakies sposoby na przechowywanie chodzi mi o takie pewne sposoby zwracam sie do ludzi ktorzy maja w tym doswiaczenie i tym samym prosze o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ja sobie rozkminiłem inna metode suszenia indoora. Nie wiem czy ktoś to opisywał ale mysle ze tą metoda wysuszymy topki do zadowalajacego nas poziomu. Najpierw o samym boxie. Boxik ulepszamy w kratke do rozłozenia materiału (robimy pólki) ewentualnie mozemy wieszac nasz zbior. Na dno boxa zarzucamy kabel grzewczy wyciagniety np. z terrarium dla podtrzymania dobrej temperatury ;)(mozemy uzyć innych grzałek ale ja akurat takową mam pod reką). Topki wrzucamy do boxika oczywiscie nie zapalamy lamp a właczamy same wentylatorki. Suszymy je cały dzień a na noc wyjmujemy je z boxika i przerzucamy do torebek foliowych z zamknieciem (dilerek) same torebki oczywiscie tez trzymamy w ciemni. Jak wiemy z doswiadczenia weed schnie stopniowo, szybciej schnie z zewnatrz niz w srodku. Dlatego też trzymajac materiał w boxie osuszamy go z zewnatrz, a po włozeniu do torebek wilgoć z wnetrza topka jest rozprowadzana spowrotem na cały top. Mozemy też trzymać np 2 dni w boxie i dzien w torebce kwestia tego jak szybko schnie materiał. Czynnosc powtarzamy kilka razy az do zadowalajacego nas poziomu myśle ze 7 dni powinno starczyć przy dobrym warunkach w boxie. Dzieki temu zabiegowi mamy pewnosc ze nasz topek bedzie w całosci równomiernie wysuszony. Tematu pleśni nie poruszam bo o tym mozecie przeczytać wyzej oczywiscie nalezy pamietac o ewentualnych skórkach w torebkach i pochłaniaczach w boxie ;).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pleśń w próżni i tak się rozwinie, z tym że z pewnym opóźnieniem.

Wydaję się że najlepszy sposób to przechowywanie MJ tak jak mówisz w próżniowym pojemniku i dodatkowo w temp. 5 stopni C lub niższej.

Rozwój pleśni w tej temperaturze jest zatrzymany i tylko bodajże jeden jej rodzaj potrafi rozmnażać się nawet w takich warunkach.

A co do zakopywania to myślę, że jest to zbędne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zaczne jeszcze raz jak mam zrobic zeby wysuszyc schowac gdzies daleko od domu temat i zeby mi tamnieweszła pleśń bo jak wejdzie to wpizdu pujdzie wszystko sie pierdo.... a juz raz mi weszła pleśń... :(

Z tym daleko od domu to chyba trochę przesada no ale jak już uważasz. Włóż już uprzednio trochę osuszony sort (żeby dużo wilgoci nie było)

do pojemników próżniowych, a ten w zimne i ciemne miejsce. Ci którzy nie mają pojemników próżniowych mogą wziąć zwykłe pudełko, zrobić w nim kilka dziurek

i położyć w ciemnym, przewiewnym miejscu. Ogólnie to dziwi mnie, że tak wam pleśnieje chyba to kisicie jakieś pozamykane w miejscu gdzie jest dużo wilgoci?

Ja zawsze pakowałem staff do nieprzeźroczystych pojemników, a te do lodówki (temperatura idealna bo poniżej 5 stopni C, więc rozwój pleśni zatrzymany).

Zakładam jednak, że nie masz możliwości wkładania tego do lodówy więc wybierz jakieś przewiewne, chłodne miejsce np. garaż.

do szczur333:

1. Podczas WC przy zakręconym słoiku zapach jest praktycznie zerowy.

2. Zapach będzie mniej intensywny ale pozostać pozostanie. W sumie to chyba nie o zapach najbardziej chodzi tylko a smak, a ten będzie wielokrotnie lepszy.

 

ale jest problem WC sie podobno robi w odkreconym sloiku

Niekoniecznie, wystarczy że raz dziennie otworzysz na chwilę słoik.

I nie bój się, że od razu uderzy jakiś mocny zapach. Wiadomo coś czuć będzie no ale nie przesadzajmy.

A i to co podobno się robi często ma mało wspólnego z tym co robi się naprawdę. A ja wiem to, bo już tak robiłem i wszystko grało.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+