Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

16 sztuk 1,44,600w Bruce baner3,La ultra.


Recommended Posts

2 godziny temu, Cannabear napisał:

@Bluregard myślę że uprawa na organikach będzie bardziej przyjemna, tylko pilnuj PH i na pewno będzie bajka.

Krążą mylne stwierdzenia że można lać dowolną wodę bez kontroli PH.

Pozdro.

Dobrze że mnie oświeciłeś,do tej pory lałem wodę w okolicy 6,3-6,4 i kolejne podlanie miałem robić kranówką,dziękuję😁

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Cannabear napisał:

@Bluregard myślę że uprawa na organikach będzie bardziej przyjemna, tylko pilnuj PH i na pewno będzie bajka.

Krążą mylne stwierdzenia że można lać dowolną wodę bez kontroli PH.

Pozdro.

Uważasz producent biotabs kłamie...

-Mają tą zaletę, że nie trzeba sprawdzać PH wody przy podlewaniu, flora bakteryjna zawarta w nawozach i tabletkach sama je ustabilizuje w podłożu glebowym!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na pierwszą moją uprawę wybrałem organiki na wegu było wszystko ok na flo już się zablokowała i niestety jej nie odratowałem, lałem odstaną wodę z kranu, która jak później sprawdziłem miała PH 8.

Od tego czasu podstawową świętą fundamentalną zasadą dla mnie jest odpowiednie PH. O ile na wegu roślina jest bardziej tolerancyjna trzymam ją na PH 5,5-7,0 to NA FLO MUSI BYĆ PH 6,0-6,5 (granicznie 5,8-6,8).

Niezależnie jakie odżywki stosujesz roślina pobiera je w postaci mineralnej z tą różnicą że nawozy mineralne zazwyczaj sztuczne są już w postaci soli mineralnych, papu organiczne musi być strawione przez mikroflorę do postaci mineralnej i dopiero wchłonięte przez roślinę. Jak wiadomo poszczególne pierwiastki wchłaniają się przy odpowiednim PH.

Przerobiłem wiele wód źródlanych ze sklepów w poszukiwaniu tej z odpowiednim PH, znalazłem i lałem bez mierzenia już później, przy jednym projekcie zaczęły coś marudzić sprawdzam wodę a tu PH 7 i wystarczyło żeby się już blokowały. Obecnie filtruje kranówkę i PH w kranie waha się dlatego często kontroluję.

50 minut temu, Sweter napisał:

Uważasz producent biotabs kłamie...

Nie mogę tego ocenić... ale szkoda by było zepsuć taki projekt ?

Może ktoś kto używa BIOTABS się wypowie ?

Poza tym PH podlewanej wody a PH gleby to dwie rzeczy, chodź buforowość gleby może się zmienić przez długotrwałe podlewanie wodą o zbyt niskim lub wysokim PH.

Może tabsy utrzymują PH ? Później się leje płynne może one buforują PH ? Tego nie wiem wolę zawsze sprawdzić PH oczywiście po dodaniu supli.

Amen.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Daje im tydzień,jak się nie poprawi, na watę leci cindirella (BG) x Santa Maria f7 (NMS) moje kulki 

Kiełkują wzorowo,mamusia wielka jak pływaczka w NRD,tatuś raczej wątły.

Damka Cindy,wielka.

Tatuś Santa Maria,chudy i mały.

Jak rodzina na wszasach w Jastarni.

Tatusiem jeszcze zapyliłem jakąś damkę warra z outmix reg.

W maju kilk sztuk wsadzę kielkiem do dołu na polu żeby misiu oczko nie uleciało.

 

 

IMG_20210131_030932.jpg

Edytowane przez Bluregard
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+