Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy namiot, weryfikacja sprzętu


kutowski

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!
Przygotowuję się do rozbicia pierwszego namiotu,  pestki od kilku dni czekają w lodówce (auto nothern light z royal queen seeds oraz auto red kush z big seed bank)
Wydaje mi się, że odrobiłem pracę domową z teorii, natomiast z góry dziękuję każdemu kto zechce dorzucić do tematu swoje pięć groszy i podzielić się swoim doświadczeniem. Wielkia piona dla Was już teraz 😉

Budżet 2000-2500 
ok.1m2, możliwie jak najbardziej zautomatyzowany system,
Nieużywane poddasze gdzie występują  odczuwalne wahania temperatury. Aktualnie 15-22 stopnie. Przypuszczam, że lada dzień wraz z nadejsciem ciepłych dni temp. może wbijać ponad 30, a latem i 40 zapewne.  Mam 2 potencjalne punkty wlotu/wylotu went. z pomieszczenia. Jedno z nich jest ok 1,5m a drugie ok 5m od namiotu,  w którym miejscu najlepiej wstawić filtr węglowy? Oczywiście postaram się tak to ustawić aby w nocy dogrzewał HPS, a w godz. południowych dawał odrobinę wytchnienia.
 
Przechodząc do konkretów, tak wygląda moja lista zakupów na ten moment:
-hydro shoot 100 od secret jardin 200cm wys. (wybór trochę na ślepo, nigdy nawet nie stałem obok niego oraz innych, swoją decyzję opieram na fotkach)
-HPS 400W, jedna żarówa od początku do końca
-zasilacz 600W airontek z regulacją 250/400/600  lub inny w podobnych pieniądzach (tu pojawia się pytanie czy ma sens kupowanie 600W, ale ustawienie na 400W przez większość czasu? Jako opcja zostaje podkręcenie na 600W ostatni okres kwitnięcia? )
-wentylator PrimaKlima promieniowy, który dmucha ok 400m3/h (do wyboru zwykły, z 2 biegami oraz z regulacją temp. i obrotów- wiadomo, że jest najdroższy natomiast chyba bez tego ani rusz w takim zmiennym cieplnie miejscu?)
-filtr węglowy o podobnych parametrach
-nawilżacz powietrza (no i tu się kłania regulator wilgotności? czy trudno utrzymać wilgotność?)
-jakieś mały wariat do mieszania powietrza
-jaką glebę, czy dorzucić jakiś perlit czy coś? nawozy oraz kontrole i regulacje pH polecanie?

Zupełnie nie spodziewałem się, ile jednak mam pytań 😂, niemniej
Dziękuję za uwagę
Pozdrawiam!

 

Edytowane przez kutowski
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, kutowski napisał:

w którym miejscu najlepiej wstawić filtr węglowy?

w namiocie, na początku układu wylotowego

14 godzin temu, kutowski napisał:

-hydro shoot 100 od secret jardin 200cm wys. (wybór trochę na ślepo, nigdy nawet nie stałem obok niego oraz innych, swoją decyzję opieram na fotkach)

firma spoko

14 godzin temu, kutowski napisał:

-HPS 400W, jedna żarówa od początku do końca

bierz 600W, wersje na kwitnienie, nie dual

14 godzin temu, kutowski napisał:

-zasilacz 600W airontek z regulacją 250/400/600  lub inny w podobnych pieniądzach (tu pojawia się pytanie czy ma sens kupowanie 600W, ale ustawienie na 400W przez większość czasu? Jako opcja zostaje podkręcenie na 600W ostatni okres kwitnięcia? )

ja tak robię, dlatego musisz mieć żarówkę 600w

14 godzin temu, kutowski napisał:

-wentylator PrimaKlima promieniowy, który dmucha ok 400m3/h (do wyboru zwykły, z 2 biegami oraz z regulacją temp. i obrotów- wiadomo, że jest najdroższy natomiast chyba bez tego ani rusz w takim zmiennym cieplnie miejscu?)

mam takie, z pełną regulacją, dobry wybór

14 godzin temu, kutowski napisał:

-nawilżacz powietrza (no i tu się kłania regulator wilgotności? czy trudno utrzymać wilgotność?)

duża wilgotność jest potrzebna na wegetację, później rośliny same parują, ja ostatnio w ogóle nie używam nawilżaczy

14 godzin temu, kutowski napisał:

-jaką glebę, czy dorzucić jakiś perlit czy coś? nawozy oraz kontrole i regulacje pH polecanie?

najlepiej gleba typu light mix, większość ma już w sobie perlit, nawozy to już kwestia gustu

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 7.04.2020 o 13:03, Vito napisał:

duża wilgotność jest potrzebna na wegetację, później rośliny same parują, ja ostatnio w ogóle nie używam nawilżaczy

Jak to nie używasz nawilżaczy? W jaki sposób utrzymać dobrą wilgotność? Też stoję przed tym dylematem

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+