Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Green Gelatto x 3, Power Flower x 5, Sour Diesel x 2


Recommended Posts

Witam. 

Postanowilem rozpocząć swój pierwszy grow. Miałem ok 29°C ale po otworzeniu okna i spryskaniu spadła do 25.  Trochę martwią mnie delikatne łodygi.I mam też zapytanie wentylator wyłączam na czas spania panienek? Edit temperatura po zamknięciu wzrosła ponownie ponad 30° póki co spróbuję dodać 3 miski z wodą . Może źle zainstalowałem wentylację, powinienem podłączyć wentylator z jednej strony do rury ?Na jakim poziomie powinienem utrzymywać wilgoć?20190323_134815.thumb.jpg.93c664946fcb8bff230940b255e33dd9.jpg20190323_134821.thumb.jpg.121e8d368b6c5040638ad0574af9c3b7.jpg
Nazwa nasion i producenta: RQS
Rodzaj i moc lamp: HPS 600w
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 120×120×200
Rodzaj podłoża i wielkość donic: 11l plastikowe. Bio Green Bat Mix
Nawozy: Easy Boost RQS 50g na pannę 
Wentylacja, przepustowość (m3/h): Wentylator PK125 MES 420m3

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

49 minut temu, zielonyzielarz napisał:

Trochę martwią mnie delikatne łodygi.

trzeba było najpierw zrobić sadzonki w litrowych albo i mniejszych doniczkach (nawet jednorazowe kubeczki)... I później gotowe sadzonki wsadzasz do docelowej doniczki wkopując prawie aż po pierwsze listki.

 

51 minut temu, zielonyzielarz napisał:

I mam też zapytanie wentylator wyłączam na czas spania panienek?

puki są małe to masz wystarczająco powietrza by puścić nawet bez wentylacji, dopiero jak podrosną to wyciąg ma chodzić 24h (ale gdy nie ma problemu z temperaturą)

 

51 minut temu, zielonyzielarz napisał:

Edit temperatura po zamknięciu wzrosła ponownie ponad 30° póki co spróbuję dodać 3 miski z wodą

masz zasilacz cyfrowy czy magnetyczny ? Jak cyfrowy z regulacją to zmniejsz moc na 250W... Jak nie to wentylacja musi chodzić non-stop, 30 stopni to nie tragedia ale popracuj nad jej obniżeniem.

Miski z wodą... chyba nic nie dadzą ? Nawilżacz powietrza potrzebny. Albo zrób tak by wywalało powietrze poza dom/mieszkanie. 

 

57 minut temu, zielonyzielarz napisał:

Może źle zainstalowałem wentylację, powinienem podłączyć wentylator z jednej strony do rury ?

zrób zdjęcie jak masz zrobioną wentylację i napisz czy wywalasz poza dom czy tylko poza namiot.

 

58 minut temu, zielonyzielarz napisał:

Na jakim poziomie powinienem utrzymywać wilgoć?

na wegetacji możesz nawet i 80%, w czasie kwitnienia max 60% by pleśń nie weszła w topy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś już Ci wyjaśnił, ale ten wentylator jest źle podłączony. 

To wyciągowy a teraz jedyne co robi to miesza powietrzem w boxie. 

Podłączenie w skrócie:

Filtr węglowy - kanał wentylacyjny - wentylator - kanał wentylacyjny wyprowadzony na zewnątrz.

W tak wczesnej fazie, gdy wilgotność w boxie powinna być wysoka filtr węglowy można pominac. Można tez spróbować połączyć filtr z wentylatorem na sztywno.

Dobrze też, aby wentylator zasysał powietrze sponad lampy (ciepłe).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

large.IMAG0003.jpg.dbfd454ea7670c0230d808b1c33e59e0.jpglarge.IMAG0004.jpg.a3ae2db1d984d5bf094468a039178259.jpgZ tygodnia na tydzień coraz piękniejsze, ale zauważyłem białe końcówki na jednym z liści, czy to może być kamień z wody którą nawilżam. Zastanawiam się czy to nie pora na przedłużenie nocy?

Edit. Oczywiście że potrzebne ? Pośpieszyłem się

Edytowane przez zielonyzielarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+