Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 110W | AutoUltimate x 2 ThinkDifferent x1 Cinderella Jack x1 | LuckyGrow modular


Recommended Posts

6 hours ago, michal_o said:

"zostało mi miejsca na dosypanie ziemi kiedy łodyga podrośnie" a skąd Ty taka innowacyjna myśl wytrzasnales? Po pierwsze to tak na prawdę żadnych roślin nie powinno się "podsypywac" od góry ziemia jak już to w momencie gdy korzeń jest już na tyle rozwinięty że możesz wyjac z doniczki to od spodu się podsypuje ale to tylko przy długim wegu! Nie wiem kto to wymyślił żeby podsypywac od góry ale będę szczery, jakiś idiota. Poza tym to robiąc tak zmniejszyles i każdy kto tak robi zmniejsza swoje zbiory o 30% +/- 10% tak jakoś ? ? No moze z tymi 30% to przesadzilem ale napewno na tyle ze to odczujesz ;] Trzeba było posadzić w 3L dosypać do pełna i na jedno by wyszło. Ale co ja tam mogę o przyrodzie i ogrodnictwie wiedziec ?

jak podrosnie z 10 cm to moze spokojnie dosypac ziemi od gory do samych listkow i bedzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mówię że nie, ale nie mowie tez ze tak ;] Ale nie o to mi chodziło bo juz napewno nie osiagnie takiego wyniku jak by korzeń miał całą ta pojemność do "użycia". I podsypanie ziemia od góry to nie za dużo da, dlatego że korzeń najpierw rośnie na dół później w boki a na końcu do góry tak jakby, no chyba że dwa miesiące wega zrobi. A przy krótkim wegu to jedynie bardziej z estetycznego punktu widzenia chyba jedynie ? Także tego ?

Edytowane przez michal_o
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak czy siak będzie różnica pospedzasz lata z różnymi roślinami od ogórków przez truskawki róże powojniki kaktusy i wiele innych na konopi kończąc to zobaczysz że to robi różnice.

Co do samej długości wega ja potrzebowałem 50 dni żeby korzenie w 11L DOPIERO ZACZĘŁY w 1 tygodniu flo dopiero zaczely wychodzić u góry, dosłownie dwie "niteczki" przy usypanej tak że aż czubato było i do tej pory jak podlewam to środek donicy jest ponad stan. A swoją drogą podlewanie też trochę "ubija" ziemię więc wiesz tu będzie jeszcze trochę w dół. ? Jak mówiłem będzie ok pod tym względem że cos tam wyrośnie ale to tak jak by zamiast w 10L np to posadzić w 5 i na jedno wychodzi. 

I nie pisze tego żeby kogoś zniechęcić czy coś a pisze jak jest. Po co cukrować jak jest słone? ? Nie jestem z tych którzy chodzą w różowych okularach i mówią  "slodkie klamstewka" gdy trzeba powiedzieć "gorzką prawdę"...

Chociaż ja wiem akurat że prawda jest słodka jak miód w ustach ale nie dla tych którzy jej nie chcą uslyszec ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 minut temu, Triskele napisał:

Z innej strony Panowie,  to jego pierwszy grow, każdy z nas uczy się na błędach.

Dlatego napisałem że nie pisze tego żeby kogoś zniechęcić a żeby wyciągnął właśnie wnioski.

Jak bym pokazał zdjęcie mojego pierwszego planta sprzed 4-5 lat jakoś, co prawda outdoor no ale, to byście powiedzieli że to niemożliwe żeby tak nie umieć chodowac zioła a teraz już trochę wiem i trochę lepiej umiem się nimi zająć i ogólnie, choć do pelni wiedzy to potrzeba ohoho i jeszcze trochę, a nawet bym zaryzykował stwierdzić że dalej tylko podstawy są mi znane, ten  temat po prostu nie ma końca, różne techniki upraw, różne nawozy i techniki nawożenia i całą masa innych czynników. Dlatego jak to się mówi nie od razu Kraków zbudowano ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, michal_o napisał:

Dlatego napisałem że nie pisze tego żeby kogoś zniechęcić a żeby wyciągnął właśnie wnioski.

Jak bym pokazał zdjęcie mojego pierwszego planta sprzed 4-5 lat jakoś, co prawda outdoor no ale, to byście powiedzieli że to niemożliwe żeby tak nie umieć chodowac zioła a teraz już trochę wiem i trochę lepiej umiem się nimi zająć i ogólnie, choć do pelni wiedzy to potrzeba ohoho i jeszcze trochę, a nawet bym zaryzykował stwierdzić że dalej tylko podstawy są mi znane, ten  temat po prostu nie ma końca, różne techniki upraw, różne nawozy i techniki nawożenia i całą masa innych czynników. Dlatego jak to się mówi nie od razu Kraków zbudowano ?

Ja zaczynam od podstaw, czyli mam w planie dogłębne przypomnienie wiedzy z botaniki a szczególnie z fizjologii roślin. Jeśli chce wyhodować zdrową roślinę muszę wiedzieć co gdzie i dlaczego. 

Plus do tego głównie amerykańskie strony poświęcone marihuanie, na polskojezycznych w zasadzie nie szukam.Jeszcze trochę to beda mi się planty po nocach śniły:)

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+