Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 180W / HPS 400W | Bruce Banner SCROG


Recommended Posts

Kolejna nowość w naszym boxie. Postanowiliśmy nasze dziewczyny zacząć dokarmiać CO2.

Na pewno pamiętacie że szkoły że do procesu fotosyntezy na fazie jasnej potrzebujemy CO2 i światła słonecznego. W zasadzie roślinie wystarczy to CO2 zawarte w powietrzu ale .. także dobrze reaguje na dodatkowa dawke.

Znalazłam  informację, że jeśli obniżymy  zawartość CO2 o 25% to roślina urośnie nam o 50 % mniejsza. A jeśli podwyższymy  zawartość CO2 dla naszych roślin możemy spodziewać się zbiór wyższy nawet o 20%. 

Profesjonalne urządzenia do produkcji CO2 są drogie, butle z gazem też. Można kupić grzyby które wytwarzają CO2, jakąś słomę w saszetkach. Ale szczerze ja w swoim boxie nie chce widzieć czegoś co może być potencjalnym źródłem problemów z pasożytami. 

Jest jeszcze domowy, prosty sposób produkcji CO2. Wystarczy butelka, drożdże, cukier i odrobiną dobrych chęci.

Dodatkowe CO2 stosuje się tylko przy lampach HPS. LED czy clf nie dostarczają wystarczającej ilości światła.

Przy dodatkowym CO2 rośliny potrzebują większej ilości nawozów, temp w boxie powinna być pomiędzy 26 -30 stopni. Musi byc dobra cyrkulacja powietrza w boxie, CO2 jest cięższe od powietrza.

Terapię zaczynamy w trzecim tygodniu kwitnienia.

 

20190323_092729.jpg

Edytowane przez Triskele
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chcemy spróbować, jeszcze wcześniej nie mieliśmy CO2 w boxie. Bardzo jestem ciekawa jak rośliny zareagują. Mój Ogrodnik aż ręce zaciera, chyba zacznę przyjmować zakłady do jakiej wartości EC tym razem dojdzie ? przy dodatkowym CO2 i napowietrzaniu wody panny powinny miec spory apetyt.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+