Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Growbox a temperatury, a oświetlenie?


antek72

Recommended Posts

Kłaniam się wszystkim, od kilku dni miksuje myśli w głowie, ten growbox, a moze inne miejsce.. ?

Więc lokalizacja, gdzie celowo ma stać growbox to jest typowy stary dom, a dokładniej strych, który nie jest ocieplony, jedynie jest stara poniemiecka dachówka. Dom jest używany do pomieszczeń gospodarczych. Zastanawiam się jak to będzie, kiedy postawie tam gotowy growbox, i jak to będzie wyglądać kiedy będzie tam oświetlenie HPS, a jak kiedy LEDy. Jak będą wyglądać temperatury, różnica temperatur jest około 5 stopni w pomieszczeniu a dwór. ?

a) moje pytania, to czy od razu na wstępie pchać się w HPS, aby już lekko podniósł temperaturę?
b) czy może jednak, skoro mam możliwości, brać jakiegoś COBa, ale zbudować mu ocieplenie dodatkowe wełna/styropian?
c) czy skoro już warto LED, to jak zrobienie dobre ocieplenie, to jakiś termowentylator?
d) jak tak, to czy koszta prądu z ten termowentylator będą korzystniejsze od HPS? 

Od czego tutaj może by zacząć?

W planach zakup gotowego zestawu growboxa, chciałbym zmiesić się około dwójeczce. 

????

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym zrobił tak:

Minimum HPS 600W

Od środka wyłóż dach folią srebrną, będzie izolować ciepło (jak twój dom to śmiało możesz robić ocieplenie itd)

Do tego pełna wentylacja, czyli wylot gdzieś w komin lub blisko niego aby na termowizji nie było dziwnych wylotów ciepła, wlot zaciągany z dworu pozwoli na obniżenie temperatury. 

 

Namiot jak największy jaki wejdzie.

 

Za 2.000zł już można fajny zestaw sobie samemu skomponować, a w kilku growshopach na hasło trawka.org dostaniesz rabat. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nic nie staje mi na przeszkodzie, aby budować samemu.. w sumie bardziej się będę cieszyć z własnego.. :)

Cały strych mam otwarty, jest tylko jedna ścianka działowa, która jest całkiem zamknięta, da się przejść do drugiego strychu przez malutkie okienko, a tam brak dostępu do kominu (około 12m2).

Mam jeszcze opcje nad swoim domem na strychu, który także nie jest używany, ale tam jest ocieplone, nowy dach, na podłoga wełna, dostęp do kominu.

Budować samemu namiot, czy lecieć w gotowy. Myślałem nad zrobieniem stelażu z łat dachowych.. Mam bardzo wolną rękę, jeśli chodzi o konstrukcje. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z takimi możliwościami ja bym leciał grubo ale wtedy potrzebny budżet wynosił by minimum 15k :)

Namiot uprawowy to raczej w obydwu sytuacjach konieczność, raz że ułatwi wymianę powietrza (np. kwestia zapachu) a dwa to dodatkowa ochrona przed termowizją. 

Chodziło mi o samemu skompletowanie sobie zestawu, bo za dwójkę to można już myśleć nad cyfrowym 600W i namiotem 1,2x1,2, wtedy spokojnie wchodzi 12 roślin i na nawozach mineralnych np. atami + bloombastic idzie wyjąć ciekawy wynik :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito jak jebnie, to szczena leży. 

Wydaje mi się, że trzeba lecieć na Twoich radach, bo wiedza to wiedza. Małymi kroczkami chyba osiągniemy sukces..

Teraz powiedźcie jak to zrobić z rachunkami za prąd, bo obecnie jebło około 900zł za 3mc (bez żadnego growa). Kiedy robi się w miarę podejrzane coś?

Edytowane przez antek72
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Próbuj swoich sił nie rób małego boxa tylko ju taki na 5 do 6 roślin bo na 2 w moim przypadku zanim dojdą i następne zrobię to już nic z dobroci nie zostanie zależy ile palisz a na więcej to zawsze coś odsprzedać możesz i gitara byś na następny grow miał za free (nie bierz automatów bo to ściema jest wielka) nie wybaczają błędów. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+