Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jestem zielony [szuka pomocy]


Maszyna

Recommended Posts

Witam, 

 

Pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. 

Jestem nowicjuszem w sprawach hodowli. Wiele lat praktyki palenia ale stwierdziłem że znajdę lepsze hobby niż palenie i zajmę się ogrodnictwem. Żona i dzidzi też wola jak zajmuje się ogrodem, do rzeczy.... Kupiłem 3 nasiona dziś pierwsze zasadziłem jest w kotłowni koło pieca. Ciemno wilgotno i ciepło. Growbox jest w fazie tworzenia. Domowa robota. Szafka zrobiona z płyty ,3 żarówki LED 150w , 2 wentylatorki od pc, folia do obicia wnętrza , puszki po piwie od zony. Nie rozumiem idei filtra. Oczywiście chce zminimalizować smrodek więc rozumiem że to ma mi w tym pomóc jednak nadal nie wiem gdzie to kupić po kosztach bo jak widzicke na razie się uczę co z czym się je. Czytałem tutaj artykuły bardzo pomocne, zajawka od niedawna więc też będę się uczył na błędach. Jedynie chciałem zapytać o jakieś tanie te filtry bo nie wiem jak i gdzie je zamontowac, a co ważniejsze kupić.  

 

Będę wdzięczny za każdą radę , nie tylko w kwestii filtrów. 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak zmontujesz wentyl komputerowy z większym ciśnieniem statycznym, to spokojnie uciągnie matę węglową do okapów. albo taka opcja, po taniości i cicho w miarę, dobre do małych box'ów, albo filtr węglowy pod wentyl kanałowy.Co to za żarówki?, co to za folia?, i po co te puszki, na odbłyśnik do żarówek? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dużo pytań do laika no ale spróbuję odpowiedzieć na wszystkie. 

 

Mata byłaby przymocowana do ściany przy dwóch wentylatorach które zamontowane byłyby u góry. 

 

Na suficie tezy żarówki https://allegro.pl/swietlowka-philips-e27-tornado-t2-23w-barwa-ciepla-i7218689228.html

 

Folia wewnątrz na tzw obicie. https://allegro.pl/folia-mylar-36mu-1-4x1m-1mb-i7559843224.html

 

Puszki bo słyszałem że lepiej jest skierować światło na roślinę w sensie przy ocenie boxie (nie będę robił takowego ale myślę że może się nadać i u mnie ) 

 

Jest jeszcze problem bo kupiłem dzisiaj w Liroy Merlin płyty OSB z docinek by wyszło taniej i są wymiarów 80x40cm. Mam zamiar zrobić 40x50x80wys tył z dykty.  Mam pytanie czy to wystarczy na roślinke maks 80cm tak podana jest wysokość. Dokładnie powerplant 60days. Domyślam się to pierwsza moja "produkcja" i pewnie osiągi nie będą tak duże dlatego myślę czy wystarczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Odkopuje ten temat ponieważ nie lubie zaśmiecania niepotrzebnie forum. 
Zbudowałem swój box, aczkolwiek martwi mnie że może jest zbyt "kiepski" więc przymierzam się by w styczniu lub pod koniec października zrobić porządniejsze zakupy. 

xlibfd.jpg

Tutaj jest wszysto co chciałbym kupić, dodaje jeszcze tutaj link --> https://www.olx.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-hyundai-hum-770-CID628-IDx3y72.html#db2a95184e czy taki nawilżacz da radę. 
Chciałem zapytać Was o rady co jeszcze czy może to wszystko wystarczy. Określę jeszcze cel jaki mam zamiar osiągnąć. 

CEL 3-4 drzewka na rok 
RODZAJ  Niskie fajne roślinki (wiadomo że nie od razu będę zbierać po 80G, ale z czasem by tak zbierać) 
MIEJSCE PRZECHOWANIA Poddasze, albo podpiwniczona kotłownia przy piecu. Sąsiedzie najbliżej z 30metrów aczkolwiek gnojownik, krowy i świnie u nich raczej zakłócą smród. 

Chciałem zapytać o to jakie nasiona (auto/fem ), czy sprzęt się nadaję, czy o czymś zapomniałem, oraz czy te doniczki air warte są swoich pieniędzy bo może lepiej będzie po prostu nawiercać kwadratowe? 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+