Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150 passion #1, strong berry, maroc, gold mery, punk devil auto


Recommended Posts

Zdrowizna, to mówisz  że o wysokość sie martwisz. A te twoje doniczki mają wbudowaną podstawke? Ja myślałem ,że do takich to można perlit-ziemia (50%-50%) i podlewanie od dołu jak Auto pot. Ty podlewasz od góry i nadmiar wpływa do tych tacek, wtedy przechylasz i sie wylewa ??? Czy zostawiasz i wsiąka ??

Ps. Ja dzisiaj tej dr.Who bez drenażu robie dziury i przelewam 10 L z UltraPK i ustawiam PH 6.0 . Coś słabo topki puchną , ( może to słaby led ufo , bo z siostra z cob cree porównanałem to topy o wiele mniejsze)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam inne założenia co do wysokości. Teraz chce mieć takie fajne  kompaktowe planty prawie jak u @Misia.

Sezony zaczynają kwitnąć. Jeszcze trochę będą rosły i może wyjdzie na to że wypełnią w końcu box. Outdorowe odmiany więc lepiej spokojnie z nimi. Rozważałem czy wega im wrócić na chwilę. Na ten moment raczej będą na flo.

 

 

Podstawki były, ale bubel (bez dziur). Wywierciłem w donicach dziury. Podlewam normalnie z butelki z wężykiem.  Podobnie jak ty,  żeby tylko nasycić ziemię do pełna.

Podlewam do momentu kiedy teoretycznie woda zaczyna wyciekać do podstawek. Nie widzę tego więc leję na wagę. Podstawki są przyczepione do donicy więc bardzo wygodne.

Założenie co do podłoża jest następujące. Bardzo żyzna ziemia. Bogata w życie biologiczne. Na nawozach naturalnych, długodziałających  (z owczej wełny). Mieszanka zrobiona tak by była maksymalnie lekka i przewiewna. Jednocześnie dobrze trzyma wilgoć więc zapewnia życie bio, dostępność nawozów i nie trzeba często podlewać (typ. na balkon, absorber, kokos, wermikulit i dodatki [mało perlitu]). 

Kiedy wizualnie widzę że na roślinach pojawiają się jakieś deficyty podlewam Canna Flores. Prawdopodobnie też zostanie użyty PK 13/14 przez okres około tygodnia (kiedy kwiaty będą tego najbardziej potrzebowały).

 @Pasjonista Działaj ze swoimi jeśli intuicja ci tak podpowiada. Jeśli okaże się że trafnie to będziesz to widział po roślinach. Jeśli nie to nic nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok.U mnie jednak trochę inaczej.

Przy uprawie 100% naturalnej outdoor robi się taki trik. Wierzchnią warstwę gleby grabi się. Następnie wystarczy jedynie poczekać na deszcz. Roślina zostaje naturalnie nawieziona deszczówką która spłukuje naturalny nawóz. Nawóz powstaje najlepiej w wierzchniej warstwie bo jest tam najbardziej rozwinięte życie biologiczne ze względu na środowisko próchnicze.

U mnie w donicach (kiedy gleba sama się lekko zbije samym podlewaniem) trzeba zrobić dosypkę podłoża. Robię mieszankę ziemi bardzo bogatej biologicznie. Podlewam z góry.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+