Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 150W | Plagron, Biobizz | Cheese Skunk Auto


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ziomek ...

 

hps 100W jesli niski fundusz a jak chcesz gitare panel led coby na diodach citizena  cxb3590 100W z potencjometrem tip top to sie naszykowac musisz na 650 zl , ja mam odpowiednik 150W i mozesz sobie zobaczyc fotorelacje moja czy innych uzytkownikow z tym samym panelem . Cena takiego panelu z logo firmowym to koszt 2,5-3 razy wiekszy i nie ma galki , znajdziesz jak poszukasz ewentualnie moge Ci podac link na priv. Ja niestety kuleje z elektroniki wiec musialem zaplacic za robote ale to  i tak moim zdaniem bardzo tanai alternatywa do firmowek.

 

Mialem HPS 100W przy swoim pierwszym grow ale to bylo w 2010 roku i lecialem na oko wiec sie nie wypowiem bo temat HPS  oprocz ogolnego zarysu jest mi obcy ;) Ledy wygraly walke ze wzgledu na fakt iz nie mam warunkow na goracego boxa i sama tematyka led mnie przyciagla i w sumie to sklonila do dzialania , poczatkowo mialem kupowac najpierw tanzsze pozniej drozsze mars hydro ale ostatecznie uzbroilem sie w cierpliwosc i panel zamowilem z Polski z czego jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie to słaba wentylacja, jeden wiatrak 10 cm  to za mało na taki box. mam identyczny box i tez leciałem na jednym jedynym wylotowym i tez mi sie nie chciały rozgałęzić panie. Tylko problemem w tym boxie jest taki przynajmniej u mnie( moze wyszedł nowy model, ja mam zielone rurki), ze nie ma rękawa/dziury na wlotowy). W dodatku mały box na 3 rośliny i nie maja gdzie sie rozkrzaczyc wiec idą w gore. I kup jakis cal-mag bo czerwienieją ci łodygi. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Up 30/17

po małym LST rosliny doświetlone i powoli zbliżają sie do konca. 

Co do oświetlenia - wybrałem świadomie najmniej efektywna formę czyli CFL u mnie akurat chodzi 150. 

Przy kolejnym zastanowię sie nad zmiana albo pojadę dalej na tym co mam. Wiem ze tracę na zbiorach, ale z 2 strony jakiś wynik będzie. A jaki - zobaczymy.

przy okazji - mam 17 dzień flow. Z info na forum wiem, ze ostatnie 2 podlania czyli jakieś 10 dni lejemy bez nawozów a dwie doby przed ścinka trzymamy w ciemności - prawda to???

ja zamierzam zrobic jeszcze jedno podlanie z nawozami w 20 dniu, potem 25 i 30 sama woda, następnie w zależności od zaawansowania albo kolejne podlania albo cięcie. 

Proszę o komentarz. 

Ponizej foty z dzisiaj 

large.1815A307-AD68-4028-A961-C94A76D46F19.jpeg.785af5879782a70e169333fb1e6757cd.jpeglarge.6B7AB1E3-8A41-4AF9-8CDB-AB9153FA0D4F.jpeg.abb28ef8f28d02ce8e8f2bb8b9ebd89a.jpeglarge.816E11FD-2DF7-48F7-BB01-7A6F8612011E.jpeg.e9c9014c3e1682bd979ed9991862782c.jpeglarge.7C1A2216-06B3-4105-A152-43A266C9D81B.jpeg.0d9789908e242ea34acb4f1e1c5b005b.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego do konca to jeszcze daleka droga a jakosc kwiatostanow zalezna jest od "jakosci" tzn rodzaju i mocy  oswietlenia a z tych 3 popularnych i stosowanych rodzajów hps led i cfl to niestety ale swietlowki spisuja sie najslabiej mimo to wiadomo ze tez mozna na nich upichcic dobry plon.co im lejesz? I jak daleko trzymasz je od słońca? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wez pod uwagę ze producent używa pewnie profesjonalnego osprzetu z górnej półki a skilla ma nie małego, co do biozza to jest lekka kapa stosowałem je i bloom i topmaxa i przy ostatnim growie zmienilem je na hesi ktorych nie stosowałem zbyt czesto i duzo a rezultaty byly widoczne. Pilnuj ph i uzbroj się w cierpliwość bo to dzieki niej zbierzesz nabite i dojrzałe szyszuchy

Co do podlewania to i tak i nie  do ciebie należy wybór i co zrobisz w ostatnich 2 tyg czy odstawisz nawozy i zrobisz tzw flusha czyli wyplukujesz z ziemi wszystko duza iloscia  czystej wody glownie dla uzyskania lepszego smakuiczy tez. Bedziesz stosować booster do ostatniego lania np rippen czy nawet ten top max dzieki czemu uzyskasz lepszy wynik ale stracisz na smaku na forum jest duzo tematów poswieconych tej tematyce pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No wlasnie. Jest tak jak piszesz - informacji na forum jest masa a na końcu trzeba podjąć decyzje samemu. Stad wlasnie pytam. Szczerze - co pewnie wkurza stałych wyjadaczy na forum - ludzie i tak wola spytac na swoim GL niż robic to co zaczytana gdzieś u kogoś. 

nastepna uprawę zrobie tak ze cześć bede podlewał biobizz’em a reszte puszcze tylko na wodzie. Co do Bio Bizza czytałem na forum sporo dobrych opinii. Inna sprawa ze możliwe ze wpływ nawozu jest tez zależny od zastosowanej gleby. W sensie: oba rodzaje np Hesi czy BB mogą byc wporzadku ale na jednej ziemi pojadą lepiej na innej gozej niż konkurencja. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+