Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL

Recommended Posts

Witam, dziś pokażę moją metodę na kiełkowanie, jest szybka i prosta, można ją wzbogacić o różnego rodzaje SeedBooster'y czy maty grzewcze.

Do kiełkowania używam ziemi typu light mix i wody w butelce. 

Fotoperiody jakich używam do kiełkowania i sadzonek w zależności od mocy, ale na start najlepiej słabej mocy lampa byle by nie wysuszyło podłoża: 

MH - 12/1

LED - 24h

Gdy jest tylko mocny HPS to lepiej poczekać z włączeniem aż wyjdzie roślina na powierzchnię gleby.

1. Wrzucam do wody nasiona i zostawiam na 24h w ciepłym i ciemnym miejscu.

large.59c3ff59a561e_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(1).jpg

2. Przeważnie wszystkie opadają na dno a szybkie kiełkują w ciągu 24h :) 

large.59c3ff609bec7_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(2).jpg

3. Dziurki robię na oko, powiedzmy głębokość około 10mm

large.59c3ff68d1635_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(3).jpg

large.59c3ff71216fd_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(4).jpg

4. Podlewam dosyć syto od dołu i zraszam od góry.

large.59c3ff775d2fe_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(5).jpg

large.59c3ff7e9e0a3_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(6).jpg

5. Zostawiam na parę dni pod lampą aby miały ciepło, kontrolując wilgotność zraszaniem.

large.59c3ff82df0d1_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(7).jpg

large.59c3ff8639105_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(8).jpglarge.59c3ff8d3597b_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(9).jpglarge.59c3ff93ed086_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(10).jpg

6. Po paru dniach wsadzam do przejściowych litrowych doniczek.

large.59c3ff9ec45c5_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(11).jpg

large.59c3ffa9e5187_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(13).jpg

large.59c3ffa6e3268_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(12).jpg

large.59c3ffb0e99b7_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(14).jpg

large.59c3ffb87147c_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(15).jpg

7. Po około 14 dniach sadzonki lądują dopiero w docelowych doniczkach.

large.59c3ffc3ecc58_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(16).jpg

large.59c3ffcb74c62_Kielkowanienasionisadzonkikonopi(17).jpg

Inne metody kiełkowania:

nie wiedzialem, ze panie moga kielkowac jeszcze bedac w wodzie, myslalem ze brak tlenu je zabije - dobrze wiedziec ze tak mozna, bo sprawa z lyzeczka i woda jest genialna. A nie przejmujesz sie jak kielki wpadna do ziemi? np. skorupka do dolu? Ja zawsze sie staram by kielek szedl w dol , glowka do gory :)

Olewam to, kiełek wie gdzie ma iść, wolę jak najmniej dotykać nasion i samego kiełka.

Raz czy dwa zdarzyło się aby kiełek poszedł do góry, wtedy odwracam wraz z częścią gleby.

O 21/9/2017 o 08:40, Vito napisał:

Witam, dziś pokażę moją metodę na kiełkowanie, jest szybka i prosta, można ją wzbogacić o różnego rodzaje SeedBooster'y czy maty grzewcze.

Do kiełkowania używam ziemi typu light mix i wody w butelce. 

Fotoperiody jakich używam do kiełkowania i sadzonek: 

Jak wrzucę juz wykielkowane pestki do ziemi iustawie foto 24/24, to po jakim czasie dac 12/1? Gdy wyjda nad ziemie?

Ja miałem ciemnie dopóki nie wyszły i wtedy odpaliłem 12/1. Uzywam HPS lampy, ale moze mariola w twoim przypadku jest inaczej jak inna lampa albo ktos lepiej Ci doradzi.

A mnie nic nie rośnie.  Najpierw ćwiczyłam z 3 nasionkami, po 2 miesiącach z następnymi trzema. I nic. Kupiłam dobrą ziemię, wszystko robię dokładnie z instrukcjami na tej stronie i nic.  Boję się startować z kolejnymi, bo szkoda mi nasionek, zeby znowu nie skopać sprawy.

@Maxin moze trafilas dwa razy na stare nasiona 

Zmien dostawce nasion, albo kup sobie najtansze po 10 sztuk regularne 

O 11.03.2018 o 02:50, Maxin napisał:

A mnie nic nie rośnie. 

"Bozie widze bozie widze... A ja nic nie widze..."

hehe sorry ale wydaje mi się że to konto jak i cały post jest tylko po to by zrobić zamęt, albo po prostu podważyć mój autorytet ;) 

4 miesiące czekać na wykiełkowanie ? hehe ktoś kto to pisał trochę przesadził... 

Witam,

Moje wykiełkowały już. Posiadam Critcal Kush.

Wczoraj wlozylem do ziemi light mix i malych donic 10x10x10. Ustawilem lampe na pierwsze 7 dni na 24h. Nasionka wlozylem do ziemi na glebokosc okolo 2cm. Nie zageszczajac ziemi w zaden sposob. Spryskalem je z gory i nalalem wody do tacek. Wypily wszystko. Po jakim czasie powinny sie pokazac roslinki?

Nie popelinielm zadnego bledu?

Namiot 150x150x200

HPS 600W

Jonizator

2x 425 m3/h filtry weglowe. 

Lampa wisi ponad metr nad donicami. Nje za wysoko? 

Temperatura w boxie 24-28 stopni. Wilgotnosc 60%

Oj i to duży , wysuszasz ziemie i nic z tego nie będzie . Zgaś lampe i poczekajn aż sie pojawią. I jak masz taki sprzęt i duże oczekiwania , a już na początku problemy ( brak wiedzy?) to zakładaj growloga , będzie nam łatwiej i szybciej coś Ci podpowiedzieć. Zresztą ostatnio kolega Luckow miał większego boxa od ciebie , więcej roślin i zero wiedzy i dzięki temu ,że sie u nas pojawił to na koniec uprawy był bardzo szczęsliwy. Looknij sobie w zakończonych Hps . Twój ogród , twoje końcowe oczekiwania.

Edited by Pasjonista

Wlasnie odnosilem sie sie do wskazowek. Okres kielkowania byl w ciemnosci. Wykielkowaly wszystkie. Przelozylem je do ziemii. I zalczylem lampe wg wytycznych. Na dole masz tipsy ktore dostalem chyba ze cos zle zrozumialem. Jestem poczatkujacym. Wiec dlatego zadaje pytania. Lampa wylaczona. Myslisz ze przez 16h nic sie nie stalo z Nasionkami?

Screenshot_20180726-123308_Chrome.jpg

Zaloze growloga ;)