Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Material bardzo dobry, rzetelnie i przyjemnie przedstawiony temat, bariery jezykowe rozumiem, ale zeby to pelnilo swoja role edukacyjna musi byc przysfajalny dla wszystkich.

Moze wstrzymujcie sie z postami, co kilka dni i przynajmniej bedzie miejsce na bierzaca dyskusje, bo ona uczy. Dobrze jest przysfajac kazde uwagi.

Pozdrowienia dla Barry'ego.

...ale odpowiedni substrat i odzywka nie czyni uprawy organicznej, chyba, ze sprzet zasilacie z natury, to przepraszam, zamykam morde ;)

Edytowane przez Dr.Resin
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak rozumiem, z technicznej strony, ale gdzies tam pomiedzy naszymi dzialaniami sa ideologie i z tego punktu MI nie pasuje. Nie jestem typem ortodoksa na sile probójacego cos udowacniac :) 

W dobie postepu i dezinformacji mamy wszedzie mnóstwo obludy i przeklaman. Czysto subiektywna opinia z mojej strony byc moze.  Nikogo nie namawiam do tego typu przekonan i kazdemu co wola, prosze Panstwa.

ups, dziekuje, umknelo, przepraszam

Edytowane przez Dr.Resin
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kazdy z nas ma swoje ideologie bez wzgledu na to czy uprawa jest mineralna czy organiczna. One sa po prostu w nas.

Co do grow to nie popieram fotorelacji w jeden dzien, a poza tym nie wszystko rozumiem z tego. W jakim celu jest to wrzucone? Pochwal? Przypuszczam, ze jakby poszlo cos nie tak to nie byloby tego tematu. Dla mnie po prostu prowadzenie growlogu ma na celu wymienienie sie spostrzezeniami, uwagami i prowadzenia go razem z ludzmi, ktorzy tu zagladaja, a Tu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Dr.Resin napisał:

Tak rozumiem, z technicznej strony, ale gdzies tam pomiedzy naszymi dzialaniami sa ideologie i z tego punktu MI nie pasuje. Nie jestem typem ortodoksa na sile probójacego cos udowacniac :) 

W dobie postepu i dezinformacji mamy wszedzie mnóstwo obludy i przeklaman. Czysto subiektywna opinia z mojej strony byc moze.  Nikogo nie namawiam do tego typu przekonan i kazdemu co wola, prosze Panstwa.

ups, dziekuje, umknelo, przepraszam

Co ty pieprzysz o jakiś ideologiach? :Facepalm:  Palnoles bzdure i teraz lawirujesz.

 

6 godzin temu, Dr.Resin napisał:

...ale odpowiedni substrat i odzywka nie czyni uprawy organicznej, chyba, ze sprzet zasilacie z natury, to przepraszam, zamykam morde ;)

Proszę wytłumacz Nam co to według Twojego mniemania jest uprawa organiczna?

BarryBio Fajny zestaw swiatlo, namiot itp. Odmiana bardzo fajna. Nic tylko GRATULACJE :) 

Edytowane przez Rower85
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moze i bzdura, zalezy jak daleko od swojego czubka nosa patrzec. 

Ja to nazywam uprawa indoor z uzyciem organicznych srodkow. Naturalne, robione gowna Ziemi i cukru, lubie to, mocno uproszczajac. Jednak, zdaje mi sie, ze poza kilkoma ewenementami, w Europie chociazby nadal wiekszosc wiekszosc energii pozyskuje sie ze spalania gazu, ropy i wungla, co tylko przyczynia sie do poglebiania degradacji srodowiska, zarowno jak uzywanie sztucznych nawozow, pestycydow i reszty. Skoro uprawa organiczna ma ulzyc tej planecie, bo takie jest rowniez zalozenie, to chyba warto byc swiadomym tego co sie robi i jakie skutki to za soba ciagnie, gdzies tam dalego, poza zasiegiem wzroku, boxa, blanta...

Co o tym sadzisz? 

Nie chce brzmiec jak nawiedzony (choc juz moze po fakcie) i wciskac komus uber pro eko krucjaty, bo sam napie*dalam hpsem i nie jestem zadowolony z tego faktu. Widze w tym logiczna nieprawidlowosc, bo rosliny powinny rosnac pod sloncem.

Najprawdopodobniej umysl mi sie przegrzal i podczas urlopu nie mialem nic lepszego do pisania nad krytyka pewnej nomenklatury. Nadal jednak sadze, ze to nie takie bzdury i moze jest tam kto cos z tego mojego belkotu cos lapie.

Barry jest pro i bio, a to sie w tym temacie najbardziej liczy, prawda?. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chodzi ci chyba bardziej o uprawę ekologiczną, ona ma szerszą definicję, ale nie wiem, czy światło w takim rozumieniu się pod nią załapie :D  Rolnik ekologiczny orzący traktorem spala benzynę, po nawozy czasami też jechać trzeba, już nie mówię o transporcie tej ekologicznej żywności do klepów/na targ :D 

Btw. mineralny może być też naturalny, i wykorzystywany w rolnictwie ekologicznym np.  leonardyty(kwasy humusowe), dolomit, mączki skalne(mączka bazaltowa). Także nie wszystko co mineralne jest złe, mineralny/syntetyczny to ten be :) (ale nie czepiajmy się słówek :laugh:)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+