Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Auto Ultimate, Auto Colorado Cookie


Recommended Posts

Godzinę temu, yo'man napisał:

od dwoch dni leje jej 1ml/L ca/mg i mozolnie sie zbiera, ile to moze potrwac ?
Moze jutro zwiekszyc dawke? czy lepiej trzymac sie wg producenta ??

Nie ogarniasz podstaw.

Pisalem wczesniej o podlewaniu raz a dobrze i czekac az przeschnie ( lekka doniczka) i od nowa to samo.

Znam te nawozy masz kwasior i raz zwykle podlanie 1,5l wody z dolomitem nie wystarczy.

Jak zdecydujesz sie przelewac to szykuj minimum 10l odstanej wodyna krzaka.

Kup mierniki bedziesz wiedzial wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

leje tej chorej wode ze sklepu 6,4 ale mowisz ze za duzo leje ? 
One pija naprawde sporo i na dole mam mieszajacy na podstawy + fakt ze airpoty szybciej odparowuja mysle ze pol litra na dobe to nie jest jakies szalenstwo ^_^
Jak ostatnim razem mniej im lalem to wystapily wlasnie te deficyty u jednej, moze zbieg okolicznosci nie wiem..
Jest jeszcze taki fakt ze od wyjscia byla jakas walnieta wiec moze to dlatego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Trudno przelac rosliny w dobrej glebie w dodatku w air pot,nie boj sie i podlej grubo ze 2 litry na krzak z dolomitem jednorazowo poczekaj az wyschnie i 1,3-1,5 litra na raz wystarczy,czekaz az wyschnie i znowu 1,3l-1,5 kumasz? tak sie podlewa :) 

POMYSL prosze na jak duzej powierzchni w glebie rozchodzi sie twoje pol litra?Ja to widze w przekroju ze to mala plama.Pozywka ma byc wszedzie zeby korzenie rozrosly sie na maxa i czerpaly ze wszystkiego nie z 0,5 litra codziennie, zageszczasz im w tym samym miejscu!

Do podniesienia ph i zwiekszeniu bufora w glebie uzywalem zawsze dolomit teraz garden lime bo tu ni ma dolomitu :(

Miernik! 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Rower85 napisał:

Trudno przelac rosliny w dobrej glebie w dodatku w air pot,nie boj sie i podlej grubo ze 2 litry na krzak z dolomitem jednorazowo poczekaj az wyschnie i 1,3-1,5 litra na raz wystarczy,czekaz az wyschnie i znowu 1,3l-1,5 kumasz? tak sie podlewa :) 

POMYSL prosze na jak duzej powierzchni w glebie rozchodzi sie twoje pol litra?Ja to widze w przekroju ze to mala plama.Pozywka ma byc wszedzie zeby korzenie rozrosly sie na maxa i czerpaly ze wszystkiego nie z 0,5 litra codziennie, zageszczasz im w tym samym miejscu!

Do podniesienia ph i zwiekszeniu bufora w glebie uzywalem zawsze dolomit teraz garden lime bo tu ni ma dolomitu :(

Miernik! 

Tam jest jakies +/- 10-11 litrow ziemi na donicy.
Czyli sugerujesz zeby ostro zalewac i czekac do lekkich donic ?
Czyli co niby, teraz poczekac az wypija do suchego i po 2 litry na airpota ?

Tu gdzie mieszkam tez nie ma dolomitu ;) dlatego ten CaMg mam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Joł Men !

Tak jak Ci ziomki piszą nie podlewa się codzennie po trochu, ponieważ korzenie robią się leniwe i nie szukają wody po całym medium ja moje planty podlewam co kilka dni i wraz z ich wzrostem zwiększałem dawkę wody największe teraz dostają po 1,5L co kilka dni ( gdy trzeba ) , ostatnio zauważyłem że korzenie wylażą dołem i żeby też im dostarczyć papu pierwszy razy moje panie zostały delikatnie przelane ok 4L , 4 dni temu dziś sprawdzałem donice i są ciężkie więc podlewać nie ma sensu. Natomiast planty mniejsze podlane po 1L miały suchutko i dziś zostały podlane po 1,5L. Lepiej trochę przesyczyć i zmusić korzeń do szukania wody niż przelewając go zamulać.

Też mam 11L zawszę sprawdzam ciężar + wbijam palec w ziemię są lekkie i mają sucho ? czas na papu. Dla porównania możesz sobie skołować medium z samą ziemią i będziesz widział różnicę, po jakimś czasie takie tamaty się wyczuwa.;) Pozdro

 

 

Edytowane przez MrSmokeWeed
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+