Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Posłowie zmienili prawo dotyczące konopi. Polska jedynym krajem na świecie z taką definicją marihuany


weeed

Recommended Posts

Sejm przyjął dziś poprawkę do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W myśl poprawki Polskie prawo będzie uznawało za narkotyk "każdą naziemną część rośliny konopi". Polska jest jedynym państwem na świecie z taką definicją ziela konopi.

 

W poprawkach do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przyjętych dziś przez Sejm znalazła się nowa definicja ziela konopi, czyli marihuany. W myśl nowego brzmienia ustawy za marihuanę uznaje się "każdą naziemną część rośliny konopi (pojedynczą lub w mieszaninie), z wyłączeniem nasion".

Jak zwrócił uwagę Michał Kabaciński z Ruchu Palikota, Polska jest jedynym państwem na świecie z taką definicją ziela konopi. - Będziemy jednym państwem na świecie, które kara za np. łodygi konopi - powiedział Kabaciński. Poseł nawał zapis "bublem prawnym".

 

2vx3pjn.jpg

 

Siedmiu posłów przeciw, większość Ruchu Palikota wstrzymała się od głosu

 

Jak czytamy w uzasadnieniu zmiany, wcześniejsza definicja ziela konopi "rodziła wiele wątpliwości natury interpretacyjnej". Wcześniej za ziele konopi uznawano "kwiatowe lub owocujące wierzchołki" rośliny.

W myśl wcześniejszej definicji liście i łodygi uznawano za marihuanę tylko wtedy, gdy roślina nie wykształciła jeszcze kwiatów. Niezależnie od tego, konopie muszą zawierać powyżej 0,20% THC, aby być kwalifikowane jako narkotyk.

Za zmianą ustawy głosowało 265 posłów, głównie z koalicji rządzącej. Od głosu wstrzymało się 161 parlamentarzystów, w tym członkowie PiS, ale także m.in. Janusz Palikot i ośmiu innych posłów Twojego Ruchu. Kabaciński, który zabrał głos na mównicy, głosował przeciwko poprawkom. Ustawa, poza nową definicją suszu konopi, zmieniała 30 innych artykułów, w tym dotyczących dopalaczy.

 

 

Źródło: tokfm

 

 

 

Ja p*rdole co za kraj....  zapomnijcie o medycznej marihuanie..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+