Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


Macky

Recommended Posts

@masakrator - moje doświadczenie ma sie nijak do Twojego , oczywiście. Mówie tylko , że ta opcja którą wymieniłem w swoim poście u mnie się sprawdza w 100%.A skoro się sprawdza to na niej bedę polegał :)

 

A to , że w Koreii Płn. jest legal to przyznam Ci się szczerze , że nie wiedziałem..... :blink:

Patrz , niby taka komuna a można ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Myślę że genetyka ustala się na poziomie zapłodnienia i rozwoju nasionka, kiedy trafia na glebę jest już zaprogramowane.

  • Gen może być trefny i powodować problemy z wzejściem rośliny, jeśli proces zapłodnienia i rozwoju nasiona był na tyle wadliwy a czynniki stresowe nie pozwoliły na właściwe jego ukształtowanie. Takie nasionko to mutagen.*
  • Drugim rodzajem trefnych genów są dobrze zrobione nasiona lecz ułomność jest dziedziczna.
  • Trzecią opcją są dobre geny ale np. stare (suche) nasionko albo niedostatecznie ukształtowane.

*ponoć sekretem ewolucji jest mutacja

 

Męczenie roślin poprzez niezapewnienie im optymalnych warunków, to licha metoda selekcji. Czasem niektórzy mówią "była najsłabsza ze wszystkich a później..."

 

Bardziej witalne i lepiej wykształcone są nasiona zebrane zebrane z pędu głównego.

 

Głębokość sadzenia zależy od gęstości mieszanki (w tym zdolności do magazynowania wody). Przy bardzo pulchnych może być nieco głębiej.

Głębokość sadzenia zależy od długości kiełka.

Głębokość sadzenia zależy od odmiany - wielkość nasionek.

 

5mm jak dla mnie to trochę za mało, 15mm to za dużo

 

jak się mylę to mnie naprostujcie

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+