Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Konopie Siewne + Marihuana - Roślina dobrego zarobku w przyszłości?


Cashandra

Recommended Posts

konopie2.jpg

 

Konopie siewne (Cannabis sativa L.) – gatunek rośliny z rodziny konopiowatych (Cannabaceae Endl.), jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju konopie (Cannabis Linnaeus, Sp. Pl. 1027. 1 Mai 1753). Występuje w górach Ałtaj, Tienszan oraz na Zakaukaziu i w Afganistanie. Jako roślina uprawna rozpowszechniona w różnych częściach świata. W Polsce może dziczeć i występować jako efemerofit (konopie siewne) lub kenofit (konopie dzikie) zajmujący siedliska ruderalne.

 

Marihuana – wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis sativa) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające agonistycznie na receptory kanabinoidowe, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy. 

Posiada ona w zależności od warunków i przyjętej dawki działanie: uspokajające lub rozdrażniające, euforyzujące, przeciwbólowe, pobudzające apetyt, rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie śródgałkowe i rozszerzające oskrzela.

 

Wiele się ostatnio o tym mówi, a z roku na rok odnoszę wrażenie, że to wszystko powoli idzie ku normalności. Przykład Urugwaju czy Stanów Zjednoczonych daje nam jasno znak: "To się już zaczęło!". Myślę, że w Europie też to nastąpi tak samo jak i w Polsce. Ruchy wolnościowe świetnie promują konopie siewne. 

Są przygotowane już specjalne poradniki o tym jak w Polsce można uprawiać, ale nie myślcie sobie, że to jest jakaś odmiana do palenia. To zwykłe odmiany przeznaczone na cele przemysłowe, bo jak wiecie konopie siewne to też świetny "eko" materiał, a na ekologię też panuje moda już od kilku dekad.

 

- Uprawa konopi siewnej

- Chcesz w 2015 r. zasiać pole konopi?

 

To tylko niektóre inicjatywy całego Hemp Lobby. Myślę, że w i Polsce trwa najlepszy okres by coś działać w kierunki właśnie konopi siewnych czy marihuany. Warto prowadzić w tym kierunku powoli jakąś małą działalność bo za kilka lat może okazać się, że Polska będzie liderem w uprawie konopi siewnych w Europie, a może i na świecie. Wyżej wspomniany Urugwaj, czy wielki wujek zza oceanu Stany Zjednoczone (U.S.A.) rządy tych krajów zrobiły krok milowy w kierunku całego skapitalizowania konopi i wszystko co z nimi jest związane.

 

Cena w polskim podziemiu "narkotykowym" za 1 gram marihuany waha się w granicach 20-60 zł, wszystko zależy od jakości towaru, ilości, jego mocy czy stosunkach z dilerem. To i tak dużo, bo cena jednego nasienia feminizowanego dobrej jakości waha się w granicach 15-40 zł. W Polsce to też jest duży paradoks prawa, że posiadanie nasion konopi siewnych w majestacie prawa jest "legalne". Taki kraj, co zrobisz? Nic nie zrobisz. Wracając do tematu nasion, to jeden średni plon daje 50-150 gram z rośliny oczywiście mniej więcej plus/minus (+/-). 

Biorąc pod uwagę najniższą cenę i najmniejszy plon wychodzi nam około 1000 zł zysku (20 zł * 50 gram) tylko z jednej rośliny. To bardzo dużo, narkobiznes w Polsce od dwóch dekad ma swój "Golden Age". Natomiast biznes alkoholowy i tytoniowy jak na razie ma się w najlepsze. 

 

Źródło: cash-andra.blogspot.com/2014/08/konopie-siewne-marihuana-roslina.html

Link to comment
Share on other sites

Polska nie była i nie będzie Liderem w uprawie konopi, Liderem zostało USA.

W Polsce nie będzie prawa które będzie pozwalało na własna uprawę w domu, a także szczęśliwe posiadanie będzie możliwe przy małych ilościami.

 

Z ekonomicznego punktu widzenia, Polska popada w coraz większe długi.

Gdy każdy zostanie już ograbiony z codziennego pieniądza, zaczną szukać nowych metod ich pozyskiwania , i to będą pieniądze z narkotyków.

Będzie można je kupić w aptekach podobnie jak w Czechach, ale coffeshopów się nie spodziewajcie.

 

Ludzie ocknijcie się, w Polsce nie będzie dobrze, jeżeli nie widzicie co sie teraz dzieje.

 

Piszesz o konopiach siewnych, a liczysz zysk z marihuany? Pyt.retoryczne

 

W Polsce nie można uprawiać również konopi siewnych, bez odpowiednich zezwoleń.

Dowiadywaliśmy się co trzeba i ile trzeba mieć funduszu na rozpoczęcie eko uprawy.

Państwo polskie jednak postarało się, o to by osoby starające się o zgodę, nie tylko zbankrutowały przez ilość pieniędzy jaką mają wydac na same pozwolenia.

Absurdalnie wielkie sumy przy zakładaniu tego typu upraw.

 

A także o psychiczne prześladowanie, kontrole takich upraw są bardzo czeste.

Proszę spróbować sie ubiegać o taki dokument, musisz zawiadomić kilka organów prawnych.

 

Łapówy idą również w grę, ponieważ większość osób się od razu nie zgadza ze względu na to że mogą coś przygarnąć za udzielenie zgody.To jest normalne w tym państwie.

Tak sołtys, wójt, burmistrz prezydent miasta, komenda wojewódzka,miejska i jeszcze kilka organów prawnych.

 

A co do handlu narkotykami, ponieważ tutaj mamy wyliczenia typowo dillerskie.

 

Jak mówiłam, nie będzie w PL możliwości zarobku na narkotykach, ani osobie fizycznej ani firmie prywatnej.

Jedyną instytucją która będzie mogła na tym zarobić będzie państwo.

 

A jako że ludzie walczą o medyczna marihuanę, będzie dopuszczona do aptek, i tak jak w przypadku Czechów, na receptę.

Cena jej będzie również duża, o ile nie większa niż obecnie na ulicy, ze względu na akcyzy, Import z kraju gdzie jest to legalne - i tu USA wygrywa z każdym innym państwem w Europie pod względem regulacji prawa.

Wiec zarabiać na tym będzie i państwo polskie i usa.

 

A większe ilości i uprawy nadal będą karalne, i w ten sposób źródła dochodów potroją się.

 

Jestem zwolennikiem legalizacji, ale powszechne argumentowanie iż medyczna marihuana ma być legalna, jest tylko argumentem do legalnego odurzania się.

Dopóki ludzie nie zrozumieją samej istoty Cannabis - i że nie jest ona jednak dla każdego dobra, nie będzie to legalne.

 

To widać po kilku latach zmagań walczących o wolność konopi, niestety starania są nieudolne, ponieważ i argumentacja jest zawsze wymuszana zbyt dużymi racjami, a zbyt małymi aspiracjami.

 

Ludzie lubią prawdę, podparta doświadczeniem.

 

Najpierw niechaj pokażą przykład doświadczenie eksperyment, potem negocjują argumentami i doświadczeniami, a następnie rzetelnie podejmują opinie.

Gdy rzetelność wypowiedzi będzie na tyle prawdziwa iz większość zrozumie czym są tak na prawdę konopie - wtedy możemy liczyć na cud.

 

Żyjemy w ciemnogrodzie moi drodzy- albo sie z tym pogodzimy i zaczniemy działać w własnych kręgach i pokazywać co tak na prawdę jest na rzeczy, albo można zwariować.

 

Ludzi nie zreformuję się w ciągu kilku lat, gdy coś było zakazywane kilkanaście lat- taka sama ilość czasu musi upłynąć zanim ludzie zrozumieją prawdę.

 

 

 

:zen: Życie i cała reszta  :zen:

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z Egiptu do Jordani da się dojść w przeciągu miesięcy. Dlaczego Mojrzesz prowadził naród wybrany przez 40 lat po pustyniach?

Aby pokolenie niewolników wymało a nowe państwo założyli ludzie mentalnie wolni.

 

Stare komuchy, niewolnicy systemu, ludzie żyjacy stereotypami i bojący się wszystkiego co im nieznane stoją na drodze do legalizacji.

 

Link to comment
Share on other sites

Stare komuchy !? Chłopie co Ty gadasz ?! Czy to przypadkiem nie za czasów (nie piszcie KOMUNY bo u nas co najwyżej był SOCJALIZM!!!)-(komune chłopie to masz w Koreii Płn, Kubie.) socjalizmu w Polsce Marihuana była zdepenalizowana ? 

A poza tym partie lewicowe (u nas zwane post-komunistyczne) są za legalizacją !!!

Na przyszłość radzę wiecej wiedzy wyprowadzonej z życiowego doświadczenia.

 

 

W Polsce nie zmieni się nic.Gdy ludzie z takimi poglądami jak Ty dają "dobre" rady które zamiast iść do przodu i zmieniać coś na lepsze, dzielą i poróżniają ludzi.

Prawie jak bym Jarka z Antkiem słyszał.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+