Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Najczęstsze błedy początkujących


Gość joker

Recommended Posts

Najczestsze błedy poczatkujacych
 
 


jedziemy !!!!

 

 

 
 
przelewaja
 
średnio osadzone rośliny. Sadząc roślinę oceń wagę donicy wraz ziemią na oko. Potem podlej solidnie, aż woda zacznie wypływać z dziurek w dnie. Podnieś jeszcze raz. Jeśli donica wydaje się prawie tak lekka jak wcześniej podniesiona sucha czas podlać.
 
 
przekarmiaja
 
swoje rośliny. Początkujący są raczej nadgorliwi niż niedbali. Jeśli wszystkie metody zawodzą rób co zaleca producent ,lub sprawdź FAQ.
 
 
 
przejmuja sie (nadgorliwosc gorsza od faszyzmu)
 
 
Pierwsza roślina to jak pierwsze dziecko: zwracasz uwagę na najmniejsze rzeczy, potem po pierwszych znakach od razu poznajesz że coś jest nie tak. Zwracaj uwagę na to co się dzieje w twojej uprawie, nie staraj się znaleźć środka na każdy żółty listek. Często przepłukiwanie medium daje więcej szkody niż pożytku. Reaguj jeśli coś jest nie tak, bądź konsekwentny.

 

 

 

nie cierpiwia sie
 
 
nie dłub w ziemi, gdy nie pokazują się kiełki. Daj im tydzień, potem możesz się niepokoić. Dłubiąc możesz tylko uszkodzić bardzo wrażliwe maleństwo.

Zachowaj też cierpliwość pod koniec uprawy. Wiem że te kwiaty pachną i wyglądają tak wspaniale, że chciałoby się od razu skręcić z nich grubego bata.  Tutaj cierpliwość jest najbardziej opłacalna. Każdy młody kwiat będzie kilkukrotnie większy i mocniejszy gdy dasz mu dojrzeć.

Po zbiorach nie staraj się wysuszyć zioła natychmiast. Im wolniej schnie, tym lepszy ma smak. I tak nie spalisz od razu wszystkiego. Oczywiście można umieścić próbkę w mikrofalówce i wysuszyć w 5 minut, ale co powie na to twoje gardło?
 
 
 
przepłacaja
 
 
 
Kupując sprzęt do uprawy. Nowicjusze często porywają się na nierealne i drogie uprawy. Wydajniejszym wydaje się w ich wypadku najpierw nauczyć się uprawy, dopiero potem zainwestować kasę w porządny sprzęt, niż na odwrót. Najbardziej doświadczeni rolnicy nie mają miejsca na wszystkie akcesoria, których nie używają.
 
 
 
zbyt wczesnie wysiewaja
 
 
jeśli pierwsze co zrobisz po otrzymaniu nasion, to wrzucenie ich do wody, to może lepiej wyrzuć je od razu do kubła. Kiełkowanie, to ostatnia czynność przygotowawcza. Przedtem musisz mieć przynajmniej doniczki z odpowiednią glebą. Jeśli uprawiasz w domu, to twoje pomieszczenie musi być urządzone (lampa zawieszona i podłączona do prądu, ściany pomalowane na biało, zamontowana wentylacja) i sprawdzone - włącz całość na 24 godziny i sprawdź, czy nie robi się za gorąco, czy wyłącznik czasowy działa poprawnie, itp. itd. Potem możesz wykiełkować nasiona.
 
 
 
nie dbaja o oswietlenie
 
 
tak, żarówki kosztują sporo. Prąd też nie jest za darmo. Ale naprawdę, lepiej zainwestować w odpowiednie oświetlenie niż zebrać kilka luźnych szczycików z długiego patyka i zmarnować czas i nasiona. Zapomnij o zwykłych żarówkach. W najtańszym wariancie możesz użyć świetlówek (zwykłych rur albo kompaktowych zwanych energooszczędnymi), ale bardziej opłaca się inwestycja w wysokowydajne lampy sodowe (HPS) lub metahalogenowe (MH). Wtedy wymagane oświetlenie to ok. 400W na każdy metr kwadratowy uprawy (przy świetlówkach więcej, ok. 600-700W). W ostatni czasie popularne stają się lampy CFL energooszczędny (dużo słabszy) odpowiednik lamp HPS (tzw. Energooszczędne HPS).
 
 
 
powielaja zadane juz pytania (co mnie irytuje )
 
 
Najpierw spróbuj w przeglądarce. Jest spora szansa, że pytanie które Cię nurtuje zostało już kiedyś zadane i ktoś na nie odpowiedział.
 
 
 
gadaja
 
 
Chwalą się swoimi roślinami wszędzie i przy każdej okazji. Nie mów nikomu kto nie musi wiedzieć. Jak mógłbyś się spodziewać, że ktoś utrzyma to w tajemnicy skoro sam nie potrafisz..
 
 
 


kilka wyjasnien

 

 

 

przelanie
 
 
Zabija konopie. Nawadniaj gdy wierzchnie kilka cali ziemi jest wysuszone. W hydroponice trudniej jest popełnić ten błąd ze względu na obfitość korzeni.
 
 
 
nie mow nikomu
 
 
Czemu? Bo będą zazdrośni. Ludzie lubią czuć się ważni i dlatego mogliby powiedzieć innym ludziom, by tylko być słuchanym. Zachowaj to dla siebie!!!!
 
 
 
 
nie dotykaj kiełkujacych nasion
 
 
Kiełkowanie może zająć aż do 10 dni. Sposób z papierowym ręcznikiem nie jest zalecany dla początkujących, bo przecież jakoś musisz przenieść nasionka z ręcznika do medium uprawnego(np. Gleby).
 
 
 
hermy
 
 
Nie używaj nasion z nieznanego źródła, chyba, że jesteś przygotowany na rozczarowanie. To dlatego nasionka w kupuje się seedbankach.

Samozapylająca się MJ powstaje z hermy lub bardzo skarlałej, późno kwitnącej rośliny męskiej niezauważonej przez rolnika. Z nasionka hermy powstają wyższe i późno kwitnące kwiaty żeńskie połączone z wcześnie kwitnącymi męskimi.
 
 
nie przenawoz
 
 
Zacznij nawozić dopiero gdy pojawia się dwa spiczaste listki.

Na początku stosuj 25% dawki zalecanej na opakowaniu, potem zwiększaj dawki po swojemu. Jeśli liście zaczną się skręcać i podginać płucz glebę przez kilka dni [ostrożnie!].

Nie nawoź przy każdym podlewaniu gleby.

Często stosuje się metodę podania 100% dawki nawozu jednocześnie podlewając połowę albo Ľ zwykłej ilości wody. Zapobiega to odłożenia się nadmiaru soli, wysuszeniu liści i korzeni. Nie podlewaj zbyt wysuszonej ziemi zbyt dużą ilością wody.


W odmianach posiadających Autoflowering (foto obojętność) można nawozić od pierwszego piętra listowia właściwego lecz jest to technika zalecana jedynie doświadczonym rolnikom

Zapobiegawczo przepłukuj rośliny co 2 - 4 tygodnie dużą ilością czystej wody.
 
 
 
nawoz dostatecznie
 
 
Niedobory są rzadziej spotykane. Jeśli wolisz podać roślinie tylko wystarczającą ilość składników odżywczych weź mieszankę z naturalnej ziemi i dodaj nawozów stopniowo uwalniających składniki odżywcze.
 
 
 
nie zaczynaj od klonow
 
 
Zacznij z nasion. Robactwo i choroby to prawdziwy ból. Wielu rolników uprawia w pomieszczeniach przez całe lata unikając chorób i insektów. Odnóżki przyniesione od innego rolnika mogą zawierać insekty lub/i choroby.
 
 
 
utrzymaj dobry klimat w swoim słonecznym pokoju
 
 
Zawsze pamiętaj o cyrkulacji powietrza, nawet w nocy. Powietrze wewnątrz uprawy powinno być wymieniane co 5 - 10 min.Utrzymuj wilgotność między 30 a 70%, temperaturę 75 - 85'F [24 - 29'C]. Nawet sadzonki potrzebują krążenia powietrza, delikatny wiaterek wzmacnia łodygi.
 
 
nie scinaj za wczesnie (mi sie zdarzało :D )
 
25% masy kwiatu formuje się w ostatnich 2 tygodniach. Zacznij płukać wodą gdy słupki kwiatów zbrązowieją w jednej czwartej. Zbieraj plon gdy roślina zupełnie przestała rosnąć i białe słupki są już w 50 - 75% brązowe. Dobrze jest zaopatrzyć się w lupę z dobrym macro aby móc sprawdzać jak wyglądają Trichomy jeżeli są mleczno bursztynowe z przewagą bursztynowych to znaczy że roślina jest gotowa do ścinki
Częste pytania
 
 
dla czego kupowac seedy  czemu nie uzywamy z worka
 
 
Większość ludzi chce mieś gwarancję konkretnych cech dorosłej rośliny żeńskiej. Nasionka z jakiegoś tam worka urosną po swojemu. Strata czasu i pieniędzy. Jak nie chciałeś znać wymagań całego swojego zbioru musisz dostosowywać warunki do pojedynczych roślin.
 
 
co lepsze na poczatek  hydro czy gleba
 
 
Wydaje się że najwygodniejsza jest gleba. Hydro powoduje, że rośliny rosną szybciej, ale pąki nie będą mocniejsze. Lepiej próbować hydro jak ma się już za pasem parę zbiorów z gleby. Jeśli zaczynasz z nasiona i hodujesz tylko dla siebie gleba jest praktyczna. Jeśli startujesz od klona i uprawa ma charakter komercyjny hydro jest lepszym środkiem.
 
 
dlaczego moje sadzonki sie wyciagaja
 
 
Za mało światła, rośliny potrzebują również trochę wiatru. Będą się także wyciągać z powodu zbyt dużej wilgotności.

Jakiego rodzaju światła powinienem użyć?

Tanie świetlówki "cool white" przy początkowym stadium wzrostu oraz odnóżkach.

400W HPS - uprawa dla osobistych potrzeb.
1000W HPS dla osobistych bądź komercyjnych potrzeb.

Co najmniej 40 watów na stopę kwadratową powierzchni.
 
 
na jakiej wysokosci trzymamy lampe
 
 
Świetlówki - listki mogą niemal dotykać źródła światła.
400W - dwie stopy od sadzonek, stopa od roślin.
1000W cztery stopy od sadzonek, dwie od roślin.

Jednocześnie pamiętaj o dobrej wentylacji przy takich lampach aby temperatura najlepiej przy szczytach nie przekraczała 33C
 
 
 
jak czesto podlewac (to juz sam musisz obcykac) lecz napisze ksiazkowo
 
 
Średnio raz w tygodniu dla gleby i dwa razy dziennie dla hydro.

Gdy górne 2 cale gleby są suche.

Niech część wody przeleje się przez dno doniczki, zapobiega to nagromadzeniu się toksycznych składników nawozów w glebie.
 
 
jak długo wytrzymuja nasiona , jak je przechowywac
 
 
Nasionka mogą przetrwać ponad 5 lat trzymane w suchym i chłodnym miejscu. Mogą wytrzymać nawet 10 lat szczelnie zapakowane i zamrożone lecz niestety mniej z nich wykiełkuje.
 
 
 


Mysle ze przydatne wiadomosci dla poczatkujacego growera

pamietajcie kazdy z nas zaczynał B)

 

 

 

pozdro

glock

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+