Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak pozbyć się zapachu?


GreenPromotor

Recommended Posts

Witajcie drodzy przyjaciele.

Właśnie wróciłem do domu po tygodniowych wakacjach we Włoszech, zapach mojej niuńki poczułem już na dole. (Mieszkam w domu jednorodzinnym.) Gdy zacząłem wchodzić po schodach było jeszcze gorzej, a gdy wszedłem do pokoju strasznie śmierdziało! Z jednej strony się cieszę, a z drugiej jestem załamany, bo mamusia powoli zaczyna ogarniać i zczajać się - nie dobrze. Dzwoniła do mnie dwa dni temu, na wyjeździe, że u mnie w pokoju coś strasznie śmierdzi. Najpierw powiedziała, że to proch jakiś, a dzisiaj, że wali jej jakąś chemią.

Piszę teraz z prośbą o podanie mi najlepszych sposobów, które całkowicie zniwelują zapach. Nie chcę pozbywać się roślinki, bo straszna szkoda, ale jak tak dalej pójdzie - nie będę miał wyboru.

Pozdro ziomki.

P.S. Uprawka jest w PC boxie - WR Auto.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najlepszym sposobem jest zrobienie filtru węglowego wtedy pozbędziesz sie zapachu :D Ewentualnie wentylacja od boxa na zewnątrz budynku jak masz mozliwość w co wątpię. Możesz jakieś środki zapachowe dać do boxa ale u mnie to się nie sprawdziło :D Podobno sód, skórki pomaranczy albo nawet węgiel wyciąga cały zapach jak się go więcej wrzuci pokruszonego ale u mnie te składniki też zaawiodły :D. Nie trać czasu jeśli ci zależy i rób filtr węglowy domowej roboty :D Pozdro! :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja czytalem kiedy ze wata weglowa do niwelizacji zapachow ,wymienna z okapow daje dosc sporo ale zeby ja wentyl przdmuchal to trzeba dobrego wentyla naprawde dobrego,ja mialem juz rozne sposoby mialem airpuro lemon dzialal tylko chwilke potem soda dziala tez troszke potem sam porobilem mini filterki z wegla zakpionego u hemp i jak wtedy zrobilem dobra konstrukcje te wentyle to dzialalo najlepiej popzdropatrza po fotorelacjach jak ldzie sobie rdza

 

 

Witajcie ponownie. No niestety sposoby średnie, lecz myślę nad węglowym, chyba nawet kupię.

Przed tym tygodniem dałem takie dwa "niwelacze" zapachu co używa się do lodówki, co wchłania te zapaszki - ch**a dały.

Aktualnie myślę nad neutralizatorem zapachów, proszę o rady

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tez mam wr auto i wiem o jaki zapaszek Ci chodzi, musisz czesto wietrzyc pokoj i bedzie spoko :) a do tego oczywiscie soda lub filter. Ale powiem ci, ze ja jade tylko na czestym wietrzeniu i jest wporzo, za pokojem juz nic nie czuc, a w pokoju moze delikatnie i to tylko jak sie wejdzie, bo jak juz sie tam przebywa chocby 2 min to nie czuc. pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka wlasnie wpadlem na super pomysl a wiec wentylacje od tylu dokladnie na wydmuch zalozylem zapachowa choinke opuscilem pokoj po chwili wrocilem i zapach w calym pokoju serio mowie wentyle mam 8 na 8 cm a choinke nalozylem bokiem

 

najlepsze jest ze ta choinka jest stara w ch*j wiec jak musi nowa dzialac >>?

a ten limpuro dziala kiepsko kilka dni byl efetk super moize z tydzien max a potem lipa na kwitnieniu nie dzialala wogole a tyle kasy kosztuje pozxro

 

 

 

A co myslicie o neutralizatorach zapachow? Sam tego jeszcze w lapach nie mialem ale podobno daje dobre efekty przy wymiotach, dymie tytoniowym itp. Na allegro jest tego od ch... roznych marek, tylko najlepiej byloby dobrac najefektywniejszy i o neutralnym(bez) zapachu ;)

No i przypomnial mi sie artykul z SS nr 1/2008 - prawie ostatnia strona, o budowie takiego neutralizatora wlasnie ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
ja tu uzywalem w mini boxie i ogolnie nie polecam dxzialalo moze z 2 tygodnie i potem lipa jak by tego nie bylo a powierzchnia 40 na m40 cm pozdro

 

też to testowałem i u mnie tez nie dawało za bardzo radu. Ogolnie za tą kase lepiej zainwestowac w jakiś elektryczny odświeżacz który np co 20 minut puszcza na pomieszczenie mgiełkę zapachową. Do tego leciutka szczelina w oknie tez nie zaszkodzi. (najlesze wyjscia jakie ja znam to - filtr weglowy lub odprowadzenie powietrza chłodzącego lampe poza pomieszczenie np do komina lub rury wentylacyjnej )

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Ja znam dwie w miarę skuteczne metody, o których dowiedziałem się z forów zagranicznych. Jednak wymagają pewnych inwestycji. Pierwsza to zakup urządzenia o nazwie OZONATOR. Warunek jest jednak taki, że urządzenie NIE MOŻE stać blisko roślin. Najbezpieczniej jest to postawić poza boxem, czy w ogóle pomieszczeniem w którym jest box. Jeśli rośliny masz w boksie i masz wentylator, to można postawić u wylotu wentylacji ale poza boxem. Jeśli postawimy za blisko roślin, ozon może uszkodzić rośliny. Ozon to gaz, który wytrąca wszelkie pyłki kwiatowe, zabija wirusy, grzyby, alergeny i wszelki smród. W małych ilościach jest bezpieczny, w większych niestety nie. Zabija smrodek nawet naszej ukochanej "Marii Konopnickiej" (de facto skąd ona wzięła ten pseudonim artystyczny?) :) ale jak postawisz za blisko, to ci zabije samą Marię. :( Innym rozwiązaniem - bezpieczniejszym dla roślin - jest jonizator. Jonizator wytwarza pewną ilość ozonu, ale są to na tyle znikome ilości, że nie zaszkodzą roślinie. Jonizator jednak jest mniej skuteczny niż ozonator. Generalnie oba typy tych urządzeń powodują w pomieszczeniu mieszkalnym atmosferę podobną do tej, jaką mamy tuż po burzy. A więc świeże, chłodne powietrze, zapach przyrodu itp. ;) Zasada jest jedna: postawić na tyle daleko, aby - czy to ozon czy anion - wymieszały się z powietrzem; nie nawiewać gazów bezpośrednio na rośliny. Z drugiej strony na tyle blisko, by zabić woń wydzielaną przez rośliny. Trzeba znaleźć tzw. złoty środek.

Wśród takich urządzeń mamy droższe i tańsze. Na ogół te droższe mają dodatkowo wbudowane filtry HEPA, światło UV, różnego typu katalizatory oraz przede wszystkim filtr z węgla aktywnego, który jest dodatkowym likwidatorem odoru i na pewno znacznie może poprawić atmosferę w domu. Jak poszukasz w sieci, znajdziesz sporo takich urządzeń, trzeba się jednak dobrze zastanowić jakie wybrać. Ozon i anion działają ok. 20-30 minut, później zamieniają się w tlen. A więc sugeruję zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Jak kupisz małe gówienko do samochodu, to ci raczej nie załatwi sprawy. Wydajność urządzenia musi być min. 30 m2, a najlepiej 60 m2 - zależy gdzie chcesz umieścić i jaki metraż pomieszczenia. Wtedy stawiając takie coś np. w przedpokoju, nie ryzykujesz że Pan listonosz albo Pan od gazu zapyta cię o Twoje umiejętności ogrodnicze :pies: . Zanim odór dotrze do drzwi wyjściowych zostanie związany i wytrącony przez ozon, a o to nam m.in. chodzi :)

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Sam przymierzam się do zakupu dwóch takich urządzeń do mojego mieszkanka. Wydatek jeden ale na wiele lat :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+