Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Miód jako booster


DrGreenton

Recommended Posts

Witam w jakims GL znalazłem ze ktos uzywał miodu jako boostera pisałał ze mu przez to ładnie topki, spuchły moze mi ktos przyblizyc temat bo juz niemoge znalesc tego GL i ogólnie kiedy to sie stosuje ile dni przed koncem ile sie rozrabia w ilu L wody . Mam White Russian AF 4 dzień i zchęcią ogólnie załozył bym Grow Loga ale niemam niestety aparatu jak skołuje to zrobie bo to moja 1 uprawa pozdrawiam

A i jeszcze takie pytanko , dlaczego w temacie Poczatkujacy, Zieloni, Uprawa w punkcie 8 pisze ze najleprzą temperaturą dla uprawy jest 38*C a 45*C bo przy niszych jest gorszej jakoscie a wszyscy uprawiają w granicach 25 a 28 po prostu niewiem ocb to sie pytam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Robilem tak tym miodem. Efekty sa widoczne, nie wiem jak w porownaniu z ripenem bo nigdy nie uzywalem ale patrzac na GL innych to raczej slabsze troche. Smaku jako tako nie zmienia, moze jesli dac go duzo... Ja sie troche balem i stosowalem jakis tam przelicznik bodajze 2,5 lyzki stolowej na 1l wody (dokladnie nie pamietam).

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czytalem gdzies...

gosc zachwalal melase z trzciny cukrowej dawal bodajze nie jestem pewien lyzcke od herbaty na 1L lub 1.5L jakos tak..

w spliffie tez byl artykul o miodzie

tam bylo bodajze. by zaczac dodawac miod 8 tyg przed zbiorka

czyli praktycznie caly okres flo

ja jak nie mam miodu daje cukier -czytalem gdzies aby nie rozpuszczac go w goracej wodzie bo traci swoje wlasciwosci?

nie wiem poprostu do wody sypie 1-2 czubate lyzecki cukru i mieszam az sie rozpusci

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skład chemiczny miodu [edytuj]

Najliczniejszą grupę związków w miodzie stanowią węglowodany. W największej ilości monosacharydy: glukoza (~34%) i fruktoza (~39%). Istotnym czynnikiem wpływającym na smak miodu są kwasy organiczne. W największej ilości występują kwasy: glukonowy, jabłkowy i cytrynowy. Zasadniczą grupą związków decydującą o smaku i aromacie miodu są olejki eteryczne pochodzące z nektaru. Łącznie z miodu wyodrębniono ponad 50 substancji aromatycznych, wśród których znajdują się wyższe alkohole alifatyczne, aldehydy i ketony a także estry i związki polifenolowe. Barwa miodu uzależniona jest od obecności różnych barwników. Największe znaczenie maja karotenoidy, głównie β-karoten i ksantofil. Zawartość związków azotowych w miodzie jest niewielka. Spośród białek występujących w miodzie ważną rolę biologiczną spełniają enzymy. Pochodzą one głównie z gruczołów ślinowych pszczół. Do najważniejszych należy zaliczyć inwertazę, która powoduje rozpad sacharozy do glukozy i fruktozy, α-amylazę i β-amylazę, prowadzące do przemiany polisacharydów do dekstryn a następnie do cukrów prostych; oksydazę glukozy powodującą utlenianie glukozy do kwasu glukonowego. W reakcji tej powstaje nadtlenek wodoru – związek o właściwościach antyseptycznych. Ponadto miód zawiera pewne ilości mikroelementów: (potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan, kobalt i inne). W miodzie stwierdzono również występowanie substancji o charakterze hormonalnym. Ważne zadanie spełnia acetylocholina. Miód zawiera także niewielkie ilości witamin – B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy i biotynę.

Kwasy organiczne zmieniają pH gleby, te 50 substancji aromatycznych to są szkodliwe dla rośliny, wpływ olejków eterycznych jest raczej nie do określenia. Dwa główne składniki miodu nie sugerują żeby pomagały roślinie we wzroście, w dużych przemysłowych gospodarstwach nikt nie stosuje ani glukozy ani fruktozy, w mniejszych też. Za to mikroelementy jak najbardziej mają pozytywny wpływ.

gosc zachwalal melase z trzciny cukrowej dawal bodajze nie jestem pewien lyzcke od herbaty na 1L lub 1.5L jakos tak..

w spliffie tez byl artykul o miodzie

tam bylo bodajze. by zaczac dodawac miod 8 tyg przed zbiorka

czyli praktycznie caly okres flo

ja jak nie mam miodu daje cukier -czytalem gdzies aby nie rozpuszczac go w goracej wodzie bo traci swoje wlasciwosci?

nie wiem poprostu do wody sypie 1-2 czubate lyzecki cukru i mieszam az sie rozpusci

pozdro

Cukier rozpuszczony w gorącej wodzie miałby tracić swoje właściwości? Hehehe czyli co przestałby być słodki;>? Przestałby być sacharozą;>? Nic z tych rzeczy. Myśle że takie podlewanie cukrem to bezsens. Lepiej powiedz w którym numerze spliffa było o miodzie bo to może być ciekawe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Bonawentury

Efektów nie zobaczymy na koniec, bo nie bedzie potwierdzenia iz to przez miód, moze taka genetyka, moze cos innego. Sprawdzic by trzeba na klonach co by bylo wszystko oczywiste, swoja droga czytalem ze ktos robil porównanie wlasnie na klonach i róznica byla zauwazalna, ale zdjec nie widzialem. Sam posiadam melase z trzciny cukrowej, która bede aplikowal, ale watpie zebym jakies zauwazalne efekty zobaczyl, zbyt rózne geny. Z tego co kojarze to dawkowanie melasy to 1,5 łyzeczki na 5L wody.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+