Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Miód jako booster


DrGreenton

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dużo się już o tym mówiło, co do temperatury to niewiem kto Ci takich bajek naoopowiadał najlepsza temp. dla mj jest ok 29* :D

Co do miodu słyszałem że topki puchną po tym, ale lepiej rippen tyle że jak ktoś nie ma hajsu zostaje przy miodzie :D na 1L wody ok 2 łyżek stołowych miodu :D wymieszać :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ja jednak i tak bym sie bał dodać miodu , mój znajomy miał ładnego planta lecz gdy dodał miodu po paru dniach miód który utrzymał się na powierzchni zaczął pleśnieć i przeniósł pleśń na roślina

Jedną z najważniejszych właściwości BIOLOGICZNYCH miodu jest jego działanie bakteriostatyczne za,które jest odpowiedzialne białko wielkocząsteczkowe INHIBINA.Jest ona wrażliwa na działanie wysokiej temperatury oraz promieni słonecznych DLATEGO NIE POWINNO SIę PODDAWAĆ MIODU WYSOKIM TEMPERATUROM.Co do innych związków odpowiedz nasuwa się sama.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

ja jednak i tak bym sie bał dodać miodu , mój znajomy miał ładnego planta lecz gdy dodał miodu po paru dniach miód który utrzymał się na powierzchni zaczął pleśnieć i przeniósł pleśń na roślina

eee... ten miod sie w niewielkich ilosciach stosuje rozpuszczajac go w wodzie a nie lejac go pol litra w rosline

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Wypowiem się, powiem co wiem, o tak

Stosowałem miód, chciałem pomóc roślinie w odżywianiu. Pomogłem, wyrosła silna i zdrowa.
Zawarte w miodzie cukry proste, sprzyjają wzrostu rośliny, oraz w późniejsze fazie wspomagają produkcje żywicy.

Miód najlepiej stosować od małego.
Gdy tylko roślina pokaże dwa pierwsze listki, i zacznie wzrost, potrzebuje dużo składników odżywczych.
Miód dostarczy jej idealne "danie" jakim są cukry zwarte w nim.
Tak więc miód jeżeli zamierzamy lać, lejemy od małego.
W każdym podlewaniu, z nawozem czy bez, miód miód miód!
Dawkowanie, miodu nigdy za dużo, nie działa on jak nawóz, nie zniszczy nam roślin.
Zdecydowanie wystarczy 5-15ml (zależy od oszczędności ) miodu na 1.5L wody.
Stosunkowo do zwiększenia-zmniejszenia ilości wody zmniejszamy do niej dawkę miodu.

Miód musi być oczywiście naturalny, dlaczego mamy truć roślinę jakąś niepotrzebna chemią, może być skrystalizowany lub płynny, tak czy siak rozpuścimy go w wodzie.

Wyżej czytałem na temat melasy, nie potrafię wyjaśnić jej działania, podejrzewam że jest to związane z wysoką zawartością sacharozy i jej późniejszym rozpadem na glukozę i fruktozę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+