Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Spoty na torfowisku


gerand

Recommended Posts

Ostatnio zacząłem się rozglądać w mojej okolicy za dogodnym miejscem na spot na outdoor 2010. Znalazłem kilka miejsc w miarę odizolowanych od cywilizacji i dobrze nasłonecznionych. Problem jest w tym, że najlepsze z nich znajdują się na terenach torfowiska wysokiego. Wszyscy chyba wiemy, że podłoże na takim terenie jest mocno zakwaszone, często poniżej 4ph i nie nadaje się do uprawy konopi. Myślałem nad wykopaniu dołków które będą odizolowane od torfu jakimś materiałem, np. workiem na śmieci, ale na spodzie i tak będą potrzebne otwory do odprowadzania wody, więc i tak do końca nie będzie to odizolowane Pytanie: czy to ma sens i czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Piszę z doświadczenia (choć wiem, że w niektórych miejscach piszą o torfir w superlatywach) - wszystko tylko nie torf, który zatrzymuje wilgoć i w moim przypadku doprowadził do zgnicia wykiełkowanych nasion (nawet nie wyszły na zewnątrz), także dobrze się zastanów...

Worek na śmieci nie jest najlepszym "naturalnym" materiałem jeśli jest foliowy, co nayżej worek parciany. Osobiście nie sadziłabym w torfie...

Link to comment
Share on other sites

nika, nie mam zamiaru sadzić w samym torfie. To chyba oczywiste, że zrobię mieszankę.Kupię ziemi uniwersalnej, dolomitu na odkwaszenie, tak jak mówi PIOOO, coś na zwiększenie pojemności powietrznej np. perlit, keramzyt i wszystko wymieszam. Martwię się jedynie wodami gruntowymi, aby mi nie zakwasiły właśnie tej mieszanki i dlatego ten worek.

Link to comment
Share on other sites

Guest Strife

Ja też mam super spota na torfowisku. Jakbym chciał na nim coś sadzić to raczej w donicach. Zbyt wilgotno tam jest i nie ryzykowałbym.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam.Dzis rozglądałem się za spotami i znalazłem w miare dobre miejsce ale jest one na torfowisku.

+ i - tego spota:

+ : na całym terenie znajdują się trzciny i inne krzaczki.Rośnie też pare drzew.Nie było by problemu z zakamuflowaniem plantów.Dostęp do wody jest bo przez ten terteren idą małe rzeczki.Raczej nikt nie wchodzi w takie trzciny itp.

- : ziemia to torf,ziemia jest wilgotna.Planty musiał bym mieć wkopane w ziemie,w wiadrach 20 L w wiadrach ziemia kupna ph 5,5 - 6,5 + dolomit i troche styropianu.

Co myslicie o takim spocie ? planty dały by rade ? rosły bo normalnie ? Oczywiscie spot znajduję się na terenach Holandi.Pozdro dla wszystkich :konopia:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+