Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4


Nashi

Recommended Posts

Jesli chodzi o automaty wraz z koleszka trzymalismy przez 3 tygodnie 24/0

Potem do konca 18/6. Automat nie zaleznie czy go swiecisz 12/12 czy inaczej po osiagnieciu pewnej dojrzalosci sam zaczyna kwitnac wiec nie ma zadnej potrzeby zmieniac 12/12 no chyba ze to mu sprzyja ale raczej sie nie pomylilismy :) dobre sa automaty na poczatki hodowli z Konopiami potem to jakos lepiej wybrac dobra odmiane lepszy smak wieksze plony a dla kolekcjonerow wymagajace odmiany ^^ taki to dopiero potrafia sie odwdzieczyc za dobra opieke

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam Farmerzy mam pytanie odnośnie właśnie tego oświetlenia.
Mam zamiar zasadzic 'White Widow' oraz 'Northern Light' i niewiem jak z tym światłem
Czytam wypowiedzi i każdy inaczej pisze..
1.Kiedy zastosowac 24/0? kiedy 18/6 ? a kiedy 12/12 , czy też w ogóle odrazu 18/6 ktora z tych propozycji sprawdzi sie odnośnie tych roślin??? Prosze o fachową pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co do roślin z AF to na icmagu gość opisuje, że wg niego najlepszym rozwiązaniem jest 24/0 świecone do 1 tygodnia po pokazaniu płci a potem 20/4

W podręczniku uprawy MJ z kolei jest dosyć dobrze opisane różne systemu oświetlenia dla roślin bez AF

GROWING GOOD WEED

Jest tam też informacja że wg Eda Rosenthala Mj pod 24/0 rośnie o 1/3 szybciej niż rośliny pod 18/6
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W woli wyjaśnienia to niech kolega trochę wyżej pokarze link do rzekomego "klonowania automatów" bo nie wierze...

Oświetlenie automatów 18/6 czy 20/4 niewiele się różni względem jakości, wielkości i szybkości w zbiorach. A widziałem efekty oświetlenia 24/0 jak i 20/4 (automatów) przez całą uprawę i rośliny nie wyglądały na "niepocieszone".

Najgorsze jest jak ktoś lata po forum i wmawia ludziom żeby robili fotoperiod taki jak on ma i wywala jakieś regułki z wikipedi niby potwierdzające jego tezę. FP przy automatach jest zależny od możliwości osoby uprawiającej i od tego jaki najbardziej mu pasuje. Jedyny bezsens to ten temat...

Kolejna sprawa:

"Swiecac 12/12 od wyjscia z ziemi nic nie da bo i tak nie przejdzie na flo puki nie bedzie gotowa wiec teoretycznie traci sie w takim przypadku bo rosliny sa mniejsze przez skrocony czas naswietlania..."

Niekoniecznie się z tym zgodzę:

MJ bez AF uprawiana od nasiona przy FP 12/12 dostaje od wyjścia z ziemi "sygnał", że już pora na zakwitanie (procesy fizjologicznie się zmieniają z wegetatywnych na generatywne) i tym sposobem może zakwitnąć tak szybko jak automat = szybsze zbiory.*

Automaty w dobrych warunkach niezależnie od ilości oświetlenia zakwitną mniej-więcej w tym samym czasie (ew. później będą gotowe do zbioru)

PS: te procenty które ktoś tam przywołuje to ja też chce zobaczyć źródło tej informacji, chyba że osoba co pisała jest źródłem, to wtedy chce zobaczyć badania/doświadczenia, które to poprą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niewolnik popędzany batem też będzie lepiej pracował, nawet po 16 godzin dziennie, bo się boi o swoje życie i pożywienie, a raczej jego brak. U roślin jest podobnie. Każdy jednak musi sobie odpowiedzieć gdzie leży granica między produktywnością, a szacunkiem dla tej wspaniałej rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+