Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4


Nashi

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 tygodnie później...
Cytat z Wikipedii:

U roślin wymiana tlenu i dwutlenku węgla między tkankami rośliny a atmosferą odbywa się poprzez aparaty szparkowe, przetchlinki. W ciemności wymiana gazowa roślin związana jest z wydzielaniem CO2 i pobieraniem tlenu z tak zwanym oddychaniem mitochondrialnym (wyjątek stanowią rośliny CAM), w okresie dnia rośliny prowadzą wymianę gazową związaną z procesami fotosyntezy, oddychania komórkowego oraz fotooddychania w przypadku najliczniejszej grupy roślin C3, u roślin C4 nie obserwuje się wymiany gazowej związanej z fotooddychaniem a u roślin CAM wymiana gazowa jest regulowana przez wiele czynników takich jak światło i dostępność wody.

Także nie sądzę Bebook, żeby zmiana oświetlenia z 24/0 nie miała wpływu. Podczas ciemności roślina pracuje w inny sposób, więc nie można bez sensu świecić całą dobę :peace::trawka:

 

a co wy na teorie zeby roslinom nie fotoobojetnym siwecic od wyjscia z ziemi 12/12? zaczynaja kwitnac kiedy tylko moga, nie zuzywaja tyle pradu, fatk plon jest mniejszy ale 1dzien WEG to 2 dni FLO, wiec pomyslcie ile mozna skrocic uprawe, oszczedza sie prad, palonko jest szybciej a przy srednim boxie to moze byc calekiem oplacalne ;)

co do teorii zuzywania HPS lampa niewylaczana potrafi swiecic bez straty wartosci lumenów przez 5lat, a oswietlajac niezaleznie od fotookresu 12/12 18/6 itd lampe zaleca sie wymienic co rok ;)

czyli? swiecacy HPS nie zuzywa sie tak szybko jak HPS wlączany i wyłączany

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Krotki weg ma sens i jezeli ma sie niewielkiego boxa to jest calkiem cool. Problem jest w tym ze roslina potrzebuje dojrzec zeby moc przejsc na flo. Swiecac 12/12 od wyjscia z ziemi nic nie da bo i tak nie przejdzie na flo puki nie bedzie gotowa wiec teoretycznie traci sie w takim przypadku bo rosliny sa mniejsze przez skrocony czas naswietlania a czym samym proces fotosyntezy. 2-3 tyg flo to minimum. Inaczej sie ma sprawa jezeli mowimy o klonach. Klon zawsze jest w tym samym wieku co rosliny z ktorej zostal wlasnie pobrany. Jezeli pobierzemy klona z rosliny ktora ma 4 tyg to i klon ma tyle i w tym wieku spokojnie moze przejsc na flo. Oczywiscie przydaloby sie mu dac czas na zapuszczenie korzeni lol :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Sensimilator, a moge wiedziec czemu sie nie klonuje ? na innym forum angielskim widzialem jak kolega klonowal z powodzeniem feminizowane LR#2?

A jesli chodzi o oswietlenie to moge co nieco powiedziec troszke doswiadczenia i starzu mam w tym wiec tak nie kazda roslina przyjmnie nawet 18/6 gdyz anatomicznie nie jest w stanie tego przetworzyc, nie twierdze tez ze po tych 18h nic sie nie dzieje i tylko kWh nabija to bzdura roslinka rosnie ale ten FP jest dobry na krotka mete. Osobiscie jak ja uprawialem swoje cuda dawalem roslinki do specjalnie zrobionego boxa wyposażonego w lampe CFL Blue 150w ( Dlaczego nie HPS albo co innego ? Proste nie grzeje sie tak ) i przez 2pierwsze tygodnie dawalem wlasnie 24/0 i lampe najnizej jak moglem dlaczego ? Proste przez pierwszy okres zycia roslinka dostawala pelno swiatla na bardzo bliskich odleglosciach przy miejszej temp. co mialo to dzialanie 2 cele jedno aby dac dobry start roslince i aby dobrze i szybko sie rozbudowala i 2-gie zapobiega niepotrzebnego wyciagania sie roslinek po tych 2 tyg zmienialem FP na 18/6 wlasnie i po okolo 2-4tyg zalezy od odmiany i chciwosci ^^ zmienic spokojnie na 12/12 :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

czy ktos z was uprawiał automaty z normalną fazą wega ok 3 tygodnie a potem przechodził na flo 12/12? Czy taki fotoperiod faktycznie zmniejsza plony u automatów?? niz np cały czas 20/4 lub 18/6.

Słyszałem że zmniejsza ale chcę dowiedzieć się od kogos kto trzymał automaty na flo 12/12 i czy faktycznie odczuł ubytek w plonie. Podajcie ile g wam wyszło

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja tam na wegu przy swietlowkach trzymam 24/0 po 4 tygodniach czy tam 3 zalezyod boxa leci hps 12/12 i gra gitara te 18/6 to nie jest fajna sprawa bo nie wiesz jaka wielkosc osiagnie roslina trzymajac na takim oswietleniu ,zacznie ci kwitnac nie majac miejsca w boxie przy lampie i wtedy moze sie nie udac, jak sie myle to poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+