Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4


Nashi

Recommended Posts

ajjj mętna woda wyszla z tego wszystkiego, kazdy inaczej :zbakany: automaty widocznie potrzebuja wiecej swiatla niz cienia bo takie maja geny i takie poprostu sa, czy to 24/0 czy to 20/4 czy to 18/6 jeden ch.. i tak rosna a to jak rosna to juz sprawa warunków jakie maja i odzywek takie moje zdanie i wecej nie wejde w ten temat yoo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Ja tam przetrenowalem juz kilka automatow a doswiadczenie farmerskie mam ponad 18 lat walki z Babilonem i taka jest prawda - NIE PISZCIE BZDUR O OSWIETLANIU PRZEZ 24H.... NAWET JAK OSWIETLICIE 6....8 /24 BEZ ZMIANY FAZ NA AF. BEDZIE TO SAMO !!! ZNACZENIE MAJA TYLKO WARUNKI : GLEBA, ILOSC CO2, ODZYWKA (NAJLEPIEJ SAMA WODA ODSTANA 72H Z SKORUPKAMI Z JAJEK ...a im dluzej tym lepiej), NO I TEMPERATURA.  OSWIETLENIE NAJLEPIEJ LAMPA SODOWA A NIE ZADNE LED ANI ENERGOOSZCZ....  a bedzie pieknie 

 

w latach 70 robili badania na uniwersytetach w stanach i badali co daje takie 18/6 a 20/4 różnice i wyszło że 3% jest zwiększona produkcja masy zielonej więc prąd sie za bardzo nie zwraca ale to było tylko dla tych co sie tym nie przejmują. 24/0 nikt wtedy nie badał jeszcze ale oszczędza on sprzęt bo świetlówka je**e sie najbardziej gdy jest włączana i wyłączana, hps duzo mniej na tym cierpi, więc 24/0 dla ludzi co jadą na świetlówkach jak najbardziej... Koniec filozofii hehe

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bobek ale to było 40 lat temu, w latach 70 Nasa robiło badania o uprawie roślin i stwierdzili że lampy Sodowe są najleprzym rozwiązaniem. Nieprawda bo lampy MH są leprze dają mniej lumenów ale dają więcej przyswajalnego światła w zakresie "niebieskim" co czynie je bardziej wydajnymi.

Badania o uprawie in-door z przed 40 lat są mało żeteltne bo wiele się zmieniło, a te 3%...

Każda roślina jest inna i też niema co generalizować oni niesprawdzali tego dla konopi a i te potrafią się znacznie różnić miedzy sobą. Czytałem różne artukuły z gazet o uprawie roślin takie jak "Hydro garden" lub "Urban Garden" a tak że ksiązki jak "How to supercharge your garden" , "wszelka wiedza o mj" i kilka innych i w każdej było dobrze wytłumaczone czemu dajemy 18 godzin na dobe a nie 20, te artykuły i ksiązki były dużo bardziej aktualne

Po za tym jeśli te 3% istnieje to i tak sie niopłaca płacić za prąd by zyskać 3% wzrostu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hehe Mh ma duzo mniej lumenów i jest dzieki zwiększonej gamie widma niebieskiego dobra tyloko na weg na flo to juz czerwone wchodzi w gre :) Dlatego BYŁA stosowana jako zamiennik hpsa na wega ale obecnie w dobie Plantstarów i innych ustrojstw odchodzi to do lamusa...

Co do opłacalności to juz kazdy sobie sam odpowie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

Świecąc 20/4 w porównaniu do 18/6 dostajemy dodatkowe 3% wzrostu więc teoretycznie nie jest to bez sensu. Dodatkowo ktoś pisał o przestojach że sie sprzet zużywa... Totalna bzdura, najgorsze dla świetlówki są częste włączania i wyłączania jeśli chodzi non stop to pochodzii łącznego czasu najdłużej... Pozatym niektórzy nie chcą sie babrac, nie maja timera a wygoda że można o każdej porze zajrzec do krzakw i nie pohermić jest też kusząca. Dla automatów nie ma lepszego rozwiązania niż 24/0 moim skromnym zdaniem

I to jest swieta prawda.

Kto wam nagadal ze roslina musi odpoczywac?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

jasne ze nie zaszkodzi wrecz powinienes dac 24/0

dzieki,dzis temp.spadla do 5 stopni,przełaczyłem na 24/0.zobaczymy co bedzie.troche sie chyba rosliny zdziwią,jak po miesiacu nie beda mogły pospac.

po tygodniu przełaczyłem znowu na 20/4,gdyz roslinki zaczely w szybkim tempie zółknąc,mysle ze to wina oswietlenia 24/0,musza sobie radzic przy 5 st. w nocy,trudno.Moim zdaniem fotoperiod 24/0 nie ma sensu,nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

ppm2 ty po pewnym czasie przełaczyles na 24/0 i nie mozesz mowic ze nie polecasz bo nie wiesz jakby sie roslina zachowała od poczatku 24/0. ja wam moge tyle powiedzieć chociaz nie uprawiam juz długi czas bo nie mam gdzie i jak ale jesli chodzi o naswietlanie 20/4 to roslina w nocy sobie odpoczywa i jak sie zapali swiatlo ona znowu rosnie, kwitnie bo to auto , przy 24/0 roslina nie ma czasu na odpoczynek i zap.....la jak przecinak w boxie i wtedy szybko dojzewa a zbite topy to chyba jest cel naszej wedrówki nie?? polecam 24/0.co do kolegi lampy ze box jest zamiennikiem natury to jest prawda ale tu chodzi o jak najszybsze dojzewanie rosliny w przypadku auto to sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

16 pomidorów fotoperiod 24/0 przez 3 tygodnie na MH600W, po 3 tygodniach Flower Spectra Extreme 600W 12/12. W takim zestawieniu na powierzchni 1,2x1,2 (1,44m2) w przeliczeniu 1g = 1W :smoke: więc wydaje mi się że 24/0 to niegłupi pomysł, rośliny przy takim fotoperiodzie są niskie i gęste jeśli na vegu zastosujemy lampę MH boczne odgałęzienia będą znacznie bardziej gęste niż przy zastosowaniu HPS.

Barwa swiatła:

MH = 6500K
HPS = 2000-2700K
Lampy dual = około 3000-4000K (Osram PlantaStar, Sunmaster Dual)

:elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+