Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Cytrusy z THC


Gość macfly64

Recommended Posts

hola hola ptrzecież dzrzewka się tak szczepi...moj tata i dziadek szczepili tak śliwki ze do fioletowej śluiy zaszczepiali gałąź śliwy białej takiej...przyjmowało się i były zajebiste owoce, pychota poprostu, w tym roku brat szczepił tak jabłonkę i gałąź się przyjeła....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

i wszystko jasne

 

 

Q: I have recently seen an ad for some genetically altered tomatoes. They claim to have spliced the gene the makes THC from cannabis into a tomato. Is this possible? or is this just one of those hoaxes? Can you find anything about this and let me know. thanx


A: As far as we know, this (as well as the one about THC in oranges) is a hoax. While theoretically possible, this has not been done yet, and would take many years and many millions of dollars of research to do.

http://www.erowid.org/ask/ask.php?ID=111

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

KIF , są już jabłka które nie trzeba spryskiwać a i tak nie będą robaczywe . są robione arbuzy w kształcie kwadratu, to nie jest legenda, poczekaj jeszcze z 3 lata to zobaczysz je na rynku . są to rośliny modyfikowane genetycznie. taki coś jest możliwe tylko lepiej sobie wyhodować ziółko w domu bo to prościej i taniej. stwarzanie takiej rośliny byłoby nieopłacalne, bo na to idą ogromne fundusze . Jakby tak nie było to mafia by się tym zajęła ;D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mój ojciec też szczepi drzewka. Na jednej gruszy mamy 3 odmiany :) Powaga. Ale to nie jest ingerencja genetyczna, jeno mechaniczna. Po prostu na jednym pniu "montuje się" gałązki różnych odmian.

@KIFF

Taka partia już jest, trzeba "tylko" na nią głosować. Oczywiście legalizacja nie jest ich jedynym celem, ale poszerzenie wolności w ogóle (w oparciu o zasadę "wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się Twój nos"). Głównie w sferze gospodarczej, ale nie tylko :)

Wiecie, że w Narodowym Teście Inteligencji sprzed paru lat zbadano też średnie IQ wyborców różnych partii. Najwyższy średni IQ miał elektorat UPR :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Szczepienie drzew to normalka, mój dziadek jest mistrzem od tego w okolicy :P

Co do szczepienia chmielu na marihuanie, jest to w 100% normalna rzecz do zrobienia, przez to nawet chyba przez jakiś czas chmiel był zakazany czy coś w tym rodzaju, bo ludzie sczepili go na konopiach, a później miał właściwości trawki (??? nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@svaarozyc - jak najbardziej jest to możliwe, zrobienie np. jabłonki na, której będzie kilka różnych odmian jabłek nie jest magią ani niczym trudnym wystarczy maść ogrodnicza ostry nóż i paski foliowe. Co dalej nie oznacza, że można szczepić gruszki na wierzbie...

Sam szczepiłem kiedyś drzewka owocowe to się tym trochę interesowałem. Podstawową zasadą zasadą jest, że podkładka (korzeń) na której szczepimy NIE MA żadnego wpływu na takie rzeczy jak wygląd, smak owoca, okres kwitnienia etc. podkładka decyduje tylko o sile wzrostu rośliny na niej szczepionej. Dlatego można na korzeniu winogron z ciemnymi owocami zaszczepić winogron, który ma jasne owoce i ten korzeń nie zmieni wyglądu owoców. Więc nawet jak ktoś oszuka naturę i mu się ten chmiel na korzeniu konopi przymie (bez genetycznych manipulacji) to gwarantuję, że ten chmiel nie będzie miał w sobie nawet śladowych ilości thc. Przestańcie marzyć, że będziecie bezprzypałowo uprawiać zielsko pod postacią chmielu.

@metalfan - 100% do zrobienia, 1000%, że się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzordz a co mieli napisac? zeby ktoś ich o zachęcanie do ćpania posądził?

Szczerze mówiąc (pisząc?) nie do końca zrozumiałem o co Ci chodzi.

W każdym razie zauważyłem, że te linki się delikatnie mówiąc nie przebiły w temacie, może ze względu na język angielski. Tak na szybko to erowid jest wiarygodnym i w miarę obiektywnym źródłem wiedzy o różnych narkotykach, a na pytanie o THC w pomarańczach odpowiedzieli, że to ściema (w skrócie i upraszczając). Zresztą żeby się o tym przekonać nie trzeba nawet erowida, wystarczy zdrowy rozsądek.

Po pierwsze takie coś byłoby wielkim wydarzeniem w świecie nauki, a nie tylko walką szalonego profesora aby udowodnić, że zarządzenia sa irracjonalne. Wyodrębnienie genów odpowiedzialnych za powstawanie substancji występującej tylko w konopiach i przeszczepienie ich do rośliny o zupełnie innej specyfikacji ? Przez jedną osobę ? Z całkowicie absurdalnych i idiotycznych pobudek ?

Po drugie czemu sprawdzenie tego w googlach prowadzi jedynie do różnych miejsc w sieci i różnych wersji językowych tego samego artykułu ? Czy naprawdę takie osiągnięcie inżynierii genetycznej byłoby opisane tylko w jednym, krótkim artykule sprzed 11 lat ?

No i dochodzimy do naszego geniusza Hugo Nanofskiego, który... nie istnieje. To znaczy istnieje, ale tylko w odnośnikach do do tego artykułu.

Czy to wystarczająco rozwiewa wątpliwości dotyczące tego artykułu ?

BTW

Często czytam na tym forum żale o to, że 'ludzie' czy też inne 'społeczeństwo' jest głupie, złe, niefajne itd itp bo wierzy propagandzie mówiącej, że zioło jest nielegalne ze względu na jego szczególną szkodliwość dla zdrowia. Jest to efekt czystej ignorancji i bezrefleksyjnego przyjmowania informacji do świadomości. A teraz chwila zastanowienia czym to różni się od wiary w bajki o gandzi w pomarańczy ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+