Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Poradnik plakatowicza


aaabbbccc

Recommended Posts

Poradnik skopiowany z otwartapestka.info autorstwa członka Armii Konopnej.

Klej z mąki ZWYKŁEJ nie ziemniaczanej! Taki klej jest niewiele gęstszy od wody. Dorwałem w międzyczasie pędzel ale nie miałem okazji go jeszcze użyć. Podchodzę do ściany i leję klej po linii poziomej, czekam aż zacieki spłynął trochę i przykładam plakat. Póki klej jeszcze dobrze tego nie związał "jeżdżę" tym plakatem trochę aby na całej powierzchni plakatu był klej. WAŻNE! Nie zostawiajcie odstających rogów czy krawędzi, to ułatwia zerwanie. Jeśli planujecie kleić na mniej równej powierzchni dodajcie trochę ziemniaczanej by klej jednak był gęsty, bo na rzadkim się nie trzyma, ale na większości powierzchni jest ok, także bez strachu ;] Czas ok 30 sekund, Plakat robi się mokry, rzadki klej wsiąka w struktury papieru i plakat jest nie do zerwania, trzeba go zeskrobywać. Klej nadaje się do użytku nawet kilka dni po przygotowaniu.

Mimo iż przy nowym sposobie klej jest rzadszy to nie brudzi ubrań, gdyż nie ma momentu przenoszenia kleju ze słoika na ścianę/plakat, kiedy to klej lubi skapywać z pędzla.

Ja osobiście kleję ok 12 w nocy. wtedy jest pusto na ulicach, wiem, że mógłbym to robić w dzień i nic by się nie stało ale jednak wolę jak nikogo nie ma, tym bardziej, że w nocy mogę sobie wejść na środek ulicy i przykleić w bardzo widocznym miejscu jednocześnie bez obawy o zerwanie, bo nikt w dzień tam nie wejdzie bo jadą samochody.

Przepis na klej

Bierzemy garnek, lejemy do niego ok 0,5l wody i na gaz (czy tam jak ktoś ma elektryczną kuchenkę to na prąd). Bierzemy zwykłą szklankę (200ml) i sypiemy mąkę 1/6 szklanki. I teraz robimy trik Harego Potera, mianowicie jak chcemy klej rzadki to bierzemy mąkę zwykłą, jak gęsty to ziemniaczaną. Można mieszać by uzyskać jakąś pośrednią konsystencję. Generalnie gęstość jest wprost proporcjonalna do stężenia mąki ziemniaczanej w roztworze.

Wpływ mąki zwykłej na gęstość jest nieporównywalnie mniejszy i przez to pomijalny. Wpływa ona jedynie na moc kleju, jednak nie warto przesadzać, bo szkoda mąki, a po dodaniu niewielkiej jej ilości mamy już wystarczająco silny klej. Do szklanki z mąką dolewamy wody tak gdzieś do 3/4 jej wysokości. Dokładnie mieszamy aby nie było grudek, zwłaszcza mąka zwykła, która trochę stała, robi grudki, dla tego można ją pomieszać jeszcze przed dolaniem wody. Potem, gdy woda w garze się gotuje dolewamy nasz wodny roztwór mąki do gara i mieszamy aż zgęstnieje. Jeśli daliśmy tylko zwykłej mąki to nie zgęstnieje, w tym przypadku mieszamy chwilę. Czas mieszania nie ma większego znaczenia.

No i mamy klej! Teraz wystarczy go przelać do ulubionego naczynia, czy nawet pozostawić w garnku i lecieć plakatować!

Uwaga! Jeśli do naczynia chcecie dolać kolejną partię kleju, usuńcie resztki starego i wyczyśćcie! Ja wczoraj wywaliłem słoik bo jakiś grzyb tam był i klej pachniał jak drożdże roztworzone w mleku ;] Inna sprawa, że grzyba zauważyłem na grudkach mąki, które były w tej zawiesinie, dla tego ważne jest nie dopuszczać do tworzenia grudek ;] Grzyb nie był na pewno od zbyt długiego przetrzymywania ostatniej partii kleju, bo bywało, że trzymałem w słoiku klej dłużej, dla tego nie obawiajcie się. Klej, im rzadszy, tym dłużej jest przydatny. Kolejna przestroga, nie róbcie kleju zbyt gęstego, bo wtedy, gdy nie rozsmarujecie go po plakacie, tylko będą grudki, to te grudki po pewnym czasie wyschną i się rozkruszą, a plakat będzie odstawał, bo w gdy klej jest bardzo gęsty to jego warstwa oddziela plakat od powierzchni i gdy on wysycha, plakat odpada. Zadbajcie także o to by plakat jak najlepiej przylegał do powierzchni. Jeśli jest nierówno to po przyklejeniu "powciskajcie" go jeszcze w dołki itp.

UWAGA

PAMIĘTAJCIE ŻEBY KLEIĆ W MIEJSCACH GDZIE NIKOMU TO NE BĘDZIE PRZESZKADZAŁO I NIC NIE ZNISZCZYCIE, BO ZAMIAST PRZEKONAĆ LUDZI TYLKO ICH WKURWICIE CO DA ODWROTNY EFEKT.

Ja nie kleję na słupach informacyjnych bo tam i tak nikt nie patrzy.

Lepiej kleić przy klatkach schodowych, wejściach do biur, lampach przy chodnikach gdzie nie ma innych plakatów.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+