Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

List otwarty w sprawie ustawy narkotykowej


spliff.pl

Recommended Posts

Ja dodałbym do listu zastosowania nie tylko medyczne, ale również użycie konopi w przemyśle. O wiele lepsza i ekologiczna produkcja papieru, ekologiczne paliwa(z etanolu), budownictwo(konopie+wapno i woda=substancja trwalsza od cementu i lżejsza), tekstylia, produkty żywnościowe i tysiące innych. A przede wszystkim linki do filmów typu:

etc :!: bless

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

List do mediów napisany

Proszę o wyrozumiałość bo mam ostatnio mało czasu i pisałem go w pospiechu

mogły wkraść się jakieś błędy

Nie wysyłajcie tego do mediów, bo wystarczy że dostaną ten sam list od dwóch różnych osób i już wiedzą że to ściema.

Mam nadzieję że się nie obrazicie, że wyłamałem się z Waszej społeczności i pisalem że mój stosunek do MJ wczesniej był inny itd, ale chciałem zeby list był w miare przekonujący a autor bezstronny.

Proszę o ocene

Szanowni Państwo!

Piszę ten list właśnie do Was, ponieważ często oglądam programy na Waszej stacji i wiem, że nie boicie się poruszać trudnych tematów. Liczę, że pomożecie mi zrozumieć absurdy polskiego prawa, nielogiczne myślenie polityków (choć to rzecz powszechnie znana, to tylko w tym przypadku jest to akceptowane), oraz przyzwolenie społeczeństwa do bycia manipulowanym i okłamywanym.

Sprawa dotyczy marihuany. Przyznam, że i ja do niedawna nie byłem wyjątkiem i gdyby ktoś na ulicy zapytał mnie: „Czy marihuana powinna być legalna?” bez zastanowienia odpowiedziałbym: „Nie!”. Choć moja opinia nie była podparta żadną wiedzą, byłem przekonany o jej słuszności, bo przecież konopie są furtką do narkomanii, po ich legalizacji zapanowałby chaos, zapewne dzieci moje i moich znajomych mając je w zasięgu ręki spróbowałyby ich i niechybnie skończyły na odwyku.

Przypadkowo w Internecie natrafiłem na film na temat marihuany i choć nigdy specjalnie nie interesował mnie ten temat obejrzałem go. „The Union”, bo taki był tytuł tego filmu, przekonywał podpierając się ogólnodostępnymi statystykami i opiniami osób badających skutki zażywania marihuany, że negatywne skutki palenia „trawy” są mocno wyolbrzymione niemal we wszystkich przekazach, które trafiają do opinii publicznej. Autor używając konkretnych przykładów i dowodów wykazał, że negatywne skutki legalizacji konopi, przed którymi jesteśmy przestrzegani są nieznaczne w porównaniu z pozytywnymi aspektami takiej decyzji, o których z kolei nieczęsto możemy usłyszeć.

Choć argumenty były bardzo przekonujące nie zmieniłem zdania. Myślałem wówczas: „To niemożliwe, aby wobec tak oczywistych faktów rządzący nie zmienili panującego prawa. To niemożliwe, że marihuana jest tak niegroźna jak przedstawia ją film, a mimo to posiadanie nawet najmniejszej ilości jest karane z taką surowością. To nie może być prawda, że jest mniej szkodliwa od alkoholu, bo przecież rząd wydaje pieniądze na leczenie chorych na „chorobę alkoholową”, a użytkowników marihuany zamyka się w więzieniach na 5 lat.

W tym musi być jakiś haczyk”

Zacząłem więc wertować Internet w poszukiwaniu informacji na ten temat. Jeśli to, o czym mówi film jest nieprawdą, niedopuszczalne jest aby wprowadzał ludzi w błąd. Jeżeli zaś jest to prawda, mam do czynienia z największym absurdem jaki kiedykolwiek spotkałem.

Ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłem żadnej opinii kompetentnej osoby, która mogłaby zaprzeczyć temu, co zobaczyłem. Przeciwnie – naukowcy zajmujący się tym problemem, jak chociażby John Morgan, profesor farmakologii City University of New York Medical School, nawoływali do legalizacji marihuany używając wcześniej znanych mi argumentów.

Dotarłem również do raportu WHO na ten temat, który dokładnie omawia i analizuje każdy aspekt związany z paleniem marihuany. Choć raport jest długi i rozbudowany, można streścić go w jednym zdaniu: Marihuana rzeczywiście jest szkodliwa, jednak porównując ją do legalnych używek takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe wypada na ich tle zdecydowanie lepiej. Dodatkowo dowiedziałem się, że konopie mają niezwykle szeroką gamę zastosowań, od medycyny, przez produkcję najwytrzymalszych tkanin aż po budownictwo. Nielegalne jest jednak ich wykorzystanie, gdyż można z nich uzyskać susz o działaniu psychoaktywnym.

A jednak to prawda. Zostałem wprowadzony w błąd wraz z resztą społeczeństwa. Gdyby nie dostęp do Internetu, który jak wiadomo jest niemożliwy do kontrolowania, nigdy bym się o tym nie dowiedział, bo nie mówi o tym telewizja ani radio, nie pisze prasa. To nie może być przypadek, że informacje które do mnie docierały przechodziły przez sito, w którym pozostały wszystkie fakty przemawiające za legalizacją.

Logicznie rozumując, dochodzę do faktu, że ktoś ma interes w tym, żebym myślał że konopie czyhają na nasze zdrowie. Ktoś ma interes w tym, żeby marihuana nie była zalegalizowana. To pewnie rząd, który martwi się o moje zdrowie. Na całym świecie 4,2 miliona osób rocznie umiera z powodu używania tytoniu, a 2 miliony z powodu picia alkoholu. Wobec braku śmiertelnych ofiar spowodowanych paleniem konopi te liczby robią wrażenie. Mimo tego mogę wypalić wagon papierosów i wypić litr wódki, a nikt nie będzie miał do mnie pretensji.

Nasuwa się prosty wniosek, że tylko przestępcy czerpią korzyści z obecnego statusu prawnego marihuany. To straszne, że pieniądze, które powinny być przeznaczone na szpitale drogi i szkoły trafiają do kieszeni mafii. Biznes to bardzo intratny, nie można się więc dziwić, że chętnych do niego nie brakuje. Nie słyszałem nigdy, aby ludzie zabijali się z powodu chęci handlu alkoholem. Niestety, z marihuaną jest inaczej.

Podczas jednej z konferencji prasowych Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie sądzi że marihuana jest otrzymywana z konopi, oraz uważa, że jej posiadanie powinno być karane karą dożywotniego pozbawienia wolności, jak ma to miejsce w niektórych stanach USA.

Pomijając wszystkie absurdy o których pisałem wcześniej, obecny stan prawny marihuany jest przyczyną niezliczonej liczby ludzkich tragedii. Choć w oczach ludzi których nie dotknęła taka sytuacja są to tylko statystyki, młode osoby trafiają do więzień za posiadanie nawet najmniejszej ilości marihuany. Oczywiście, można powiedzieć, że słusznie, bo skoro jest nielegalna nie powinni jej posiadać. Z ich strony wygląda to jednak zupełnie inaczej. Młody człowiek, który nie ma nic wspólnego z półświatkiem przestępczym, z dnia na dzień zostaje kryminalistą. Trafia do więzienia między morderców a gwałcicieli, gdzie może spędzić nawet kilka lat. Po wyjściu na wolność jego życie jest zrujnowane – nie ma możliwości podjęcia nauki na wymarzonej uczelni, nawet znalezienie przyzwoitej pracy stanowi problem kiedy w statystykach widnieje jako narkoman. Kara jakiej doświadcza jest absolutnie nieadekwatna do przestępstwa, jakie popełnił.

Czytając historie wielu osób których życie legło w gruzach nie przez działanie narkotyku, ale przez staranie państwa, aby ochronić jego zdrowie jestem zbulwersowany słysząc wypowiedzi takie jak ta Jarosława Kaczyńskiego. Człowiek ten był premierem polskiego rządu i również w tej kwestii jego głos miał kluczowe znaczenie.

Podziwiam tych młodych ludzi między innymi za zorganizowanie tak wielkiej inicjatywy jak Marsz Wyzwolenia Konopi, choć w pierwszej chwili nazwa ta wywołała uśmiech na mojej twarzy. Rokrocznie wszyscy obywatele będący za legalizacją marihuany spotykają się pod Pałacem Kultury aby wyrazić swoje niezadowolenie. Choć nigdy nie paliłem „trawki”, na pewno się tam pojawię, bo uważam że warto. Liczę, że nie pozostaniecie obojętni dlatego zapraszam na Marsz 23 maja już od godziny 12.00, choć pod Sejm wyruszymy dopiero o 15.

Zachęcam Państwa do zagłębienia się w ten problem, ponieważ dotyczy on dużej liczby osób, wystarczająco dużej, aby ktoś wreszcie dał im szansę wyrażenia swojej opinii, aby zostali zaproszeni do debaty której otwarcie odmawiają im politycy. Wierzę, że mój list nie zostanie bez odpowiedzi, a ja doczekam czasów w których wreszcie prawo będzie logiczne i skuteczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+