Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

No w sumie też tak myślę ew. może na rogach przykleję kawałki mylaru żeby kantów nie było, w sumie jakiś odbłyśnik z blachy to może nawet gorzej ofbijać światło niż mylar więc nie wiem w czym może być lepszy. W dużych boksach to wiadomo ale w boksie 15x25 jest sens montować tą blachę jak świetlówki będą pod samym dachem??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No w sumie też tak myślę ew. może na rogach przykleję kawałki mylaru żeby kantów nie było, w sumie jakiś odbłyśnik z blachy to może nawet gorzej ofbijać światło niż mylar więc nie wiem w czym może być lepszy. W dużych boksach to wiadomo ale w boksie 15x25 jest sens montować tą blachę jak świetlówki będą pod samym dachem??

Jak masz odbłyśnik co odbija lepiej niż mylar to daj ;) a jeśli mówisz ze przy samym suficie będą świetlówki to powinny ładnie tam odbijać światełko.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, mam nadzieje ze tutaj ktoś odpowie na moje pytania. Jestem początkujący, to jest mój pierwszy box, jego wymiary to : 95 wysokość 50 szerokość 30 głębokość. Zamontowałem tam 2 wentylatorki od kompa jeden na górze przy żarówkach drugi na dole z boku. Wyposażyłem go w oprawki na 4 żarówki, czy to wystarczy i jakie one mają być?? I teraz to co najważniejsze ile roślin tam zmieszczę tak żeby wszystko ładnie trybiło ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kazuyosh twoja powierzchnia boxa to 0.15 m2 na którą potrzebujesz:

Minimalnie: 4500 Lumenów

Srednio: 6000 Lumenów

Optymalnie: 7500 Lumenów

Skoro chcesz 4 żarówki to każda powinna mieć średnio 1500 lumenów aby uzyskać średnie światło.

Poszukaj na allegro jakichś przykładowo firmy polux. Będą tam podane lumeny więc łatwo sobie obliczysz resztę.

Co do roślin to myślę że 2 wejdą idealnie nie za dużo nie za mało.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czeee :)


I. Mam takiego boxa: 55x35x120cm (szxgłxwys) ~ 0,18m2, czyli styknie mi HPS100W, ale nie wiem ile roślin do niego wrzucić
1. 4 kwadratowe doniczki 15x15x20cm (3,2l) i do nich jakieś małe automaty
2. 2 kwadratowe doniczki 25x25x26cm (11l) i do nich jakieś większe odmiany ?
II. Czy stosuje ktoś z Was folię antydetekcyjną? czy rzeczywiście jest to skuteczne dla kamer termowizyjnych? (planuje box'a ustawić na strychu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+