Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led 36W DIY, PC Box 0,08mkw, nasiono z palenia


Recommended Posts

Godzinę temu, Pablo napisał:

Takie mini projekty też są fajne, tylko trzeba dobrać odpowiednią odmianę, jak najniższą. Kurde Rysiu, zgłoś się do mnie po nasiona, szkoda czasu na no name...

Tutaj to czysty eksperyment. Szkoda dobrych nasion na eksperymenty.  Jak mi się skończą moje to może się zgłoszę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema

No to update.

Dzień 11. Czyli przedwczoraj.

Tak jak było ustalone, z 4 musiałem wyeliminować 2 najsłabsze. Teraz przez następne 10 dni zobaczymy która z tych 2 będzie najmocniejsza i ją zostawimy. Nie urosły za duże przez te 11dni, ale też trochę je przesuszyłem, jakoś szybko wilgoć z ziemi wyszła i nie zwróciłem uwagi.

large_d11a.jpg.f99faef36d40ed8ef2fb1d452017c93c.jpglarge_d11b.jpg.9f63c411fc3e122bdcf13b3f30310585.jpglarge_d11c.jpg.cd5291133a91ae01e7c67c477b9bc7b5.jpg

Edytowane przez Rysiu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Siema. Podoba mi się ten box. Niezła inspiracją dla mnie. Podał byś więcej detali jakie to diody, jaką ilość itp? Chcę hobbystycznie podobną lampę "na wymiar" sobie skonstruować. Mam już 3 z płytek COB z Chin, testowałem żyrandol z żarówek. I tak sobie buduje i testuje. Pisz nawet priv z chęcią się dowiem czegoś na temat budowy takiego paneliku.

Trzymam kciuki za grow I śledzę uważnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam

Mamy dzień 21

No i z dwóch roślinek została jedna. Teoretycznie najsilniejsza. Przesadziłem ją dzisiaj do docelowej doniczki. Dam jej dobę, może dwie na odpoczynek po przesadzaniu i ciachamy szczyta. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie. Trochę małe te kubeczki były i za duża przez te 3 tygodnie nie urosła. Ale bryła korzeniowa ładnie rozwinięta jak ją przesadzałem. Było by pewnie lepiej dla niej gdyby od początku była w docelowej donicy. Na razie bez nawozów, oprócz voodoo juice.

large_d21a.jpg.2770c93e98c082175297b734d5d3717f.jpglarge_d21b.jpg.b932120dfec89b3d1c86a38e6e256c00.jpglarge_d21c.jpg.7b9d618242b1090690291130964bdf08.jpglarge_d21d.jpg.179d3be8d134dd591e8b64758783ad0a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, krwawyben666 napisał:

 Podał byś więcej detali jakie to diody, jaką ilość itp?

Diody to mix cob i kolorowych power ledów. 2 szeregi puszczone równolegle na zasilaczu stałoprądowym 600mA. Czyli każdy szereg dostaje jakieś 300mA.

2 sztuki COB to prolight opto 5000K, 34V, jakieś 180lm/W

Kolorowe to chińskie power ledy. Niby epileds czy epistar, Jak kiedyś zamawiałem to tak były opisane. Ale to z chun było zamawiane więc równie dobrze to może być coś innego bez firmowego.

14 sztuk 660nm  głęboka czerwień

4 sztuki 630nm czerwone

2 sztuki 430nm ultrafiolet

2 sztuki 730nm podczerwień

2 sztuki 465nm niebieskie

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kurde jak na głównie chińskie ledy to zacnie Ci to rośnie. Niby tylko koło 30W a wygląda nieźle. 

P.S.

Jest gdzieś jakiś temat, albo gdzie szukać informacji jak takie oświetlenie poprawnie połączyć? Jak dobrać zasilanie itp? 

Widzę w tym potencjał. Dużo małych diod na dużej powierzchni może lepiej działać niż te płytki COB LED co to je zakupiłem. Poeksperymentował by z takimi diodami na jakimś radiatorze ładnym :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, krwawyben666 napisał:

Kurde jak na głównie chińskie ledy to zacnie Ci to rośnie. Niby tylko koło 30W a wygląda nieźle. 

P.S.

Jest gdzieś jakiś temat, albo gdzie szukać informacji jak takie oświetlenie poprawnie połączyć? Jak dobrać zasilanie itp? 

Widzę w tym potencjał. Dużo małych diod na dużej powierzchni może lepiej działać niż te płytki COB LED co to je zakupiłem. Poeksperymentował by z takimi diodami na jakimś radiatorze ładnym 🙂

 

No dużo diod rozłożonych na większą powierzchnie wydaje się dobrym pomysłem. Nawet wśród producentów led. Bardzo popularne są teraz panele led złożony z podłużnych profili.

Co do łączenia to nic trudnego. Każda dioda ma jakis spadek napięcia przy określonym prądzie jaki jej podasz. Różne kolory mają różne spadki napięcia. Np. białe i niebieskie około 3-3,6V dla prądu 600mA. Czerwone około 2-2,4V. Kupujesz zasilacz led stało prądowy np. 600mA i o wartości napięcia od 50 do 84V.  Daje on ci cały czas prąd 600mA i napięcie w zakresie 50-84V. Musisz tak dobrać teraz diody, żeby suma ich spadków napięć mieściła się w tych granicach, czyli między 50 a 84V. Np. 20 czerwonych to 20*2,4V=48V. 5 białych to 5*3,4V=17V. 5 niebieskich to 5*3,4V=17V. Suma spadków napięć wszystkich diod to 48+17+17=82V. Czyli mieścisz się w przedziale 50-84V jakie daje ci zasilacz. 82V mnożysz przez prąd zasilacza, czyli 600mA, a dokładniej 0,6A i wychodzi ci orientacyjna moc panela, 49,2W. I tyle. 

Jak kupujesz zasilacz 600mA to kupuj diody pod ten zasilacz, czyli pod 600mA. Jak 350mA to diody pod 350mA. Oczywiście jest tam jakaś tolerancja +/- kilkadziesiąt %, nawet do 100.Ale lepiej dopasować diody prądowo do prądu zasilacza. Diody 350mA na zasilaczu 900mA się pewnie przepalą. Diody mocniejsze na słabszym zasilaczu nie.

 

Edytowane przez Rysiu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+